Jak přispět

Přidat vlastní místo zájmu, jak jednotlivé objekty nazýváme, může každý registrovaný uživatel. Pokud jste se ještě nezaregistrovali, stačí zvolit položku Registrace, vyplnit své jméno, login, funkční e-mail a kliknout na Vytvořit. Následně vám na e-mail přijde aktivační link, kterým svůj účet zprovozníte.

K samotnému vložení nového objektu se po přihlášení dostanete přes položku Přidat místo, kterou najdete v uživatelském menu na pravé straně. Následně se zobrazí formulář pro přidání nového místa.

Doporučujeme samotný text psát v externím editoru a pak ho do formuláře pouze vložit. Po přibližně 20 minutách totiž dojde k automatickému odhlášení a mohli byste o svoji práci přijít. Optimální je tedy text napsat například ve Wordu, označit ho, pomocí CTRL-C (případně jiným způsobem, např. myší) zkopírovat, umístit kurzor do našeho formuláře a přes CTRL-V (případně jiným způsobem) vložit. Ve formuláři pak už jen upravíte nadpisy a zvýrazníte tučná slova.

Nyní stručně k jednotlivým položkám:

 • Název – Unikátní, pokud možno jednoznačný popis daného objektu, který se použije jako titulek. Například Karlův most, Břevnovský klášter, a pod.
 • Stručný popis - Krátký, výstižný popis daného místa, který se zobrazí ve výpisu zajímavostí. Měl by v jedné, dvou větách shrnout, čím je místo zajímavé a proč ho navštívit. Tento text se nevypisuje v detailu.
 • Adresa - Adresa, kde daný objekt najdeme. Pokud má objekt město a ulici, do tohoto pole zadáváme pouze ulici. V opačném případě jméno vesnice, kde se nachází.
 • Město - Nepovinný parametr. Město, kde se objekt nachází. Používá se zejména tehdy, pokud jsme v poli adresa vyplnili ulici.
 • GPS - Preferujeme zápis s desetinnou tečkou. Do prvního políčka s N zadávejte severní šířku (označení N), do druhého s E východní délku (označení E). Nepovinný parametr.
 • Nadmořská výška - Pokud znáte nadmořskou výšku, zadejte pouze číselný údaj. Například 386.
 • Bezbariérový - Zaškrtněte, pokud jste si jisti s bezbariérovým přístupem do daného objektu. Nemáte-li jistotu, že se do daného místa bez problémů může vypravit i vozíčkář, ponechte prázdné.
 • Kategorie - V seznamu zaškrtněte všechny kategorie, do nichž objekt nejvýstižněji spadá. Pokud se vám nějaké kategorie nedostává, napište nám o tom na info@tipynavylet.cz
 • Turistická oblast - V seznamu vyberte, v jaké turistické oblasti se objekt nachází.
 • Detailní popis - Zde máte k dispozici jednoduchý editor pro napsání samotného textu. Můžete si rovněž text nejprve připravit například v MS Word a pak ho do tohoto editoru pouze vložit. Text, který má být tučně si označte a klikněte na ikonu „B“ v dolní části. Nadpis vytvoříte tak, že kurzor přemístíte na řádek a v menu format vyberete Heading 2 nebo Heading 3. Doporučujeme používat Heading 3.
  Text nesmí v žádném případě narušovat autorská práva třetí osoby. Neschvalujeme rovněž příspěvky, které jsou doslovně opsány z jiného zdroje. Některé části textu můžete převzít (s uvedením zdroje), ale celek by měl obsahovat více, než pouhé opsání encyklopedie či jiného zdroje.

Pokud máte všechno správně vyplněno (než bude článek schválen, můžete ho ještě upravovat), klikněte na Uložit a nahrát obrázky pro uložení textu a přidání fotek nebo Uložit bez obrázků pouze pro uložení textu. Než bude článek schválen, text můžete upravovat ještě dodatečně a vkládat fotky. Systém si velikosti fotek automaticky upravuje na požadované velikosti. Přesto bychom Vás rádi požádali, abyste nevkládali fotky příliš velkého rozlišení. Stačí 800x600.

Vaše místa a změna uloženého textu

Seznam všech míst, která jste vložili, najdete pod položkou Moje místa v uživatelském menu na pravé straně. Pokud daný objekt ještě nebyl schválen (publikován), v detailním zobrazení nad ním uvidíte odkaz EDITOVAT. Tímto se dostanete do výše uvedeného formuláře a budete moci na svém textu provést dodatečné úpravy případně vložit fotky. Měnit text po zveřejnění jsou oprávnění pouze administrátoři systému. Pokud budete chtít udělat nějaké korekce, napište nám, prosím, na info@tipynavylet.cz.

Proč přispět?

Podělíte se o své zážitky s ostatními a pomůžete nám objektivně hodnotit zajímavá místa v ČR, případně upozornit na ty, o nichž se běžně v průvodcích nepíše. Nejproduktivnější autoři se mohou těšit na různé odměny, jako jsou například rodinné vstupenky do určitých hradů a další výhody.

Autorská práva

Každý vkládaný text by měl být unikát, případně takový, který není v rozporu s autorskými právy třetí osoby. Vkládané fotky by rovněž měly být nejlépe vaše vlastní, případně takové, u nichž nehrozí konflikt s autorským zákonem. Děkujeme Vám, že budete dodržovat naše obecné podmínky.

Reklama

Doporučujeme