Reklama

Katalog

Hotel Achát

O hotelu
Hotel Achát je umístěn v malebném prostředí Jizerských hor v nadmořské výšce 700 m přímo nad horským střediskem Janov nad Nisou v části zvané Malý Semerink.Jedná se o typický horský hotel, který prošel minulý rok kompletní obnovou a uspokojí i ty nejnáročnější požadavky na ubytování, stravování a relaxaci.

Vybavení
•    nově vybudovaný konferenční sál
•    salonek
•    moderní recepce
•    restaurace s venkovní terasou
•    vybavená posilovna
•    solárium
•    dětský koutek
•    solná jeskyně
•    golfový simulátor aboutGolf
•    hotelové parkoviště zdarma
•    úschovna pro kola nebo lyže
 
Ubytování
Hotel Achát je tříhvězdičkový hotel disponující 29 standardně vybavenými pokoji a 6 pokoji de luxe. Vybavení všech pokojů zahrnuje LCD TV se satelitním příjmem, internet na pokoji zdarma (síťový kabel), koupelnové doplňky, manželskou postel nebo oddělená lůžka, toaleta a koupelna se sprchovým koutem je součástí pokoje.
Uložení cenných věcí je možné v hotelovém trezoru na recepci.

Ceník
Standard 1/1    1.000,- Kč      
Standard 1/2    1.400,- Kč      
Standard 1/3    2.100,- Kč      
Standard 1/4    2.800,- Kč      
De Luxe 1/2    1.800,- Kč     
Cena za pokoj a noc zahrnuje ubytování, snídani formou bufetu, rekreační poplatek i DPH.
Děti do 2 let mají pobyt zdarma bez nároku na lůžko a snídani při obsazení pokoje dvěma dospělými osobami.
Pro naše nejmenší hosty rádi zdarma zapůjčíme dětské postýlky včetně peřinek a povlečení.

Děti 2-6 let:    350,- Kč      
Děti 6-12 let:    450,- Kč     
Stravování:
Snídaně formou švédských stolů je v ceně noclehu. Obědy a večeře v prostorách restaurace a la carte.
 
Ostatní služby

Konferenční sál
Kromě rekreačních služeb nabízí hotel Achát také prostory, které jsou vhodné k organizování firemních školení, menších konferencí a teambuildingových akcí . Naleznete u nás konferenční prostor pro 60 osob dle zasedacího uspořádání.Konferenční sál je vybaven TV, DVD, CD přehrávačem, flipchartem, bílou tabulí a projekčním plátnem, možné připojení na internet. Za poplatek lze zapůjčit hotelový dataprojektor.

Golfoný simulátor aboutGolf
V hotelových prostorách máte možnost vyzkoušet jedinečný golfový 3D simulátor aboutGolf. AboutGolf nabízí plně 3D renderované prostředí, odpovídající reálné hře.

Solárium Luxura
Vertikální solárium Luxura naleznete u hotelové recepce, kde si můžete zakoupit i solární kosmetiku. Solárium je k dispozici od 8:00 do 19:00 hod.

Fitnes centrum
Všichni hosté po celou dobu pobytu mohou bezplatně využívat vlastní fitness centrum v době od 7:00 do 22:00 hod.

Solná jeskyně
Návštěvy solné jeskyně příznivě působí na zdraví, obranyschopnost a duševní rozpoložení člověka, ke zlepšení zdravotního stavu dochází už po několika procedurách. Pravidelné pobyty v solné jeskyni pomáhají léčit onemocnění dýchacích cest, kožní onemocnění, srdečně cévní onemocnění, sníženou funkci štítné žlázy, zažívací problémy, poruchy imunity, neurózy, deprese apod.
Stěny jeskyně jsou vybudovány z ručně opracovaných kvádrů pocházejících ze solných dolů,podlaha je tvořena účinnou směsí solí z Mrtvého moře, Černého moře a solných dolů, ozdobný vodopád pomáhá zvlhčovat ovzduší. Podle odborníků 45 minutový pobyt odpovídá až třídennímu pobytu u moře.

Parkování
Parkování pro všechny hosty je zajištěno na vlastním parkovišti, které je pod stálou kontrolou kamerového systému.

Aktivity zimní a letní
Jizerské Hory poskytují pestrou nabídku možností sportování, zábavy, relaxace i poznání. Díky ideální poloze hotelu zde tedy naleznete prostředí vhodné nejen k odpočinku, ale i k procházkám, turistickým i cyklistickým výletům, v zimním období pak výborné podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování. Celkovou pohodu doplňuje naše komfortní ubytování. Lyžaři mohou vyzkoušet několik skiareálů, na běžkaře čeká více než 150km upravovaných tratí. V blízkosti našeho hotelu se nachází horské středisko Severák (10 minut pěšky), kde naleznete 10 lyžařských vleků, sjezdovky jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Samozřejmostí jsou i půjčovny lyžařského vybavení, ski-servisy a lyžařská škola. Dalšími dosažitelnými středisky jsou Bedřichov a Špičák. Tato oblast je známa také tzv. Jizerskou magistrálou s množstvím upravených běžeckých a cykloturistických tras.
Chvilku relaxace můžete strávit v nedalekém zábavním centru Babylon s aquaparkem v Liberci nebo v Jablonci n/N , kde je také krytý plavecký areál s možností návštěvy sauny.
V letním období je možnost koupání přímo v bedřichovském koupališti nebo v jablonecké přehradě. Volnou chvíli můžete vyplnit návštěvou zoologické a botanické zahrady v Liberci, či výlety na okolní zámky.

Zámek Frýdlant - jedná se o rozsáhlý areál původně gotického hradu a renesančního zámku, který byl v letech 1622 - 34 v držení Albrechta z Valdštejna, vévody frýdlantského. Naleznete zde expozice se sbírkami porcelánu a skla, nábytku a zámeckého zařízení. Dále můžete obdivovat bohatou sbírku zbraní od dob husitských válek až po 19. století, zámeckou obrazárnu s díly barokních mistrů nebo ojedinělý soubor dýmek.

Zámek Sychrov, který leží v severovýchodní části Čech, patřící k našim nejvýznamnějším historickým zámeckým stavbám. Původně to byl barokní zámek z let 1690-1693, nechal si ho postavit rytíř Lamotte z Frintroppu. Roku 1820 se novým majitelem Sychrova stal kníže Karel Alain Gabriel Rohan. Tímto rokem začíná 125leté období Rohanů na Sychrově a doba největší slávy zámku. Kníže Karel Alain G. Rohan nechal brzy na to někdejší barokní budovu přestavět do empírového stylu a za dalšího majitele se zrodila dnešní novogotická podoba Sychrova. Prohlídková trasa obsahuje 42 interiérů s bohatou řezbářskou výzdobou z dílny Petra Buška. K dispozici je portrétní galerie, která obsahuje 248 portrétů a je největší sbírkou francouzského portrétního umění ve střední Evropě. Zachycuje nejenom příslušníky rodu Rohanů, ale i členy královské dynastie Bourbonů.
Nedaleko Bedřichova se nachází lovecký zámeček Nová louka, který roku 1844 vybudovali Clam-Gallasové přestavbou panského domu sklárny, založené zde v r. 1756.

Krásu celého kraje můžete shlédnout z blízkých rozhleden, které jsou propojeny značenými turistickými cestami a umožňují krásné pohledy nejen na města pod nimi, ale i na Český ráj, Lužické hory a Krkonoše. (Nová radnice-radniční věž, Petřín, Bramberk,Slovanka – nejstarší rozhledna, Černá Studnice, Královka, Ještěd....

Milovníci aktivního odpočinku si mohou zvolit jednu z mnoha cykloturistických tras, neboť nedaleké Hrabětice (U Kapličky) jsou velkou sportovní křižovatkou pro turisty i cyklisty. Na výlet se můžete vydat např. k vodní nádrži Josefův Důl, k rašeliništi Jizerky, k přehradě Souš atd. ….
A trochu toho adrenalinu můžete zažít v Janově nad Nisou na největší bobové dráze v České republice, která je pro všechny návštěvníky otevřena každý den po celý rok.


Hodnocení: 6.9/10  Hodnotilo: 2160

Ukázat v mapěodkaz
Adresa: Malý Semerink 123, Janov nad Nisou, 46811, Janov nad Nisou
GPS: 50°46′12.43″ N N, 15°10′16.91″ E E

Poslední aktualizace: 11.02.2009

Skupiny
Hotely

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Doporučujeme

Přihlašte se