Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 29.07.2019

29. Mezinárodní týden turistiky na Valašsku je u konceAdresa:  Vsetín
Hodnocení: 2.9 / 10 hlasů: 13

Lokalita:  Zlínsko

Hrad Jezera / rybníky / nádrže Les Místo s výhledem Muzeum Obec / město Památník / pomník Přírodní zajímavost Sportovní vyžití

V minulých dnech se Vsetín stal centrem 29. Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku. Jeho organizace se ujalo město Vsetín ve spolupráci s KČT Valašsko-Chřiby a odborem turistiky TJ Zbrojovka Vsetín.

Mezinárodní týden turistiky na Valašsku si za dlouhá léta svého konání vybudoval dobré jméno, a cestu na Vsetín si tak každoročně nacházejí turisté z celé naší republiky, ale i ze zahraničí. A nejinak tomu bylo i nyní.

Stejně jako v jiných letech, i letos přijeli zahraniční účastníci: z německých Drážďan, slovenských Košic nebo polských Katowic. Největší dálku k nám vážila turistka z Thajska.

Celkem se po valašské a slovenské přírodě prošlo 208 přihlášených turistů, ti účastníci, kteří prošli všechny trasy, nachodili celkem 205 kilometrů.

Program 29. ročníku odstartoval v sobotu 13. července prezencí účastníků na městském úřadě a slavnostním zahájením v Domě kultury za účasti představitelů města.

Od neděle až do pátku se turisté podívali na Baťkovou, Vartovnu, Papajské sedlo, Makytu, Velký „Veřovický“ Javorník, Santov, Lysný či na slovenskou Omšenskou babu. „V rámci každého dne byly vyznačeny dvě trasy – kratší o délce 10 – 15 kilometrů a delší o délce 20 – 30 kilometrů,“ vysvětlila jedna z organizátorek z radnice Květa Nepožitková.

Program vyvrcholil ve čtvrtek v malém sále kulturního domu, kde účastníci obdrželi pamětní listy a následoval večer plný zábavy. Nechyběla ani tombola.


Závěrem zbývá jen dodat: Ať žije 30. Mezinárodní týden turistiky na Valašsku! Jubilejní 30. ročník se bude konat příští rok a to 11. – 18.7. 2020.

Michal Horský, Jana Raszková

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Návštěvnické centrum Vizovice – exkurze s chutí a vůní slivovice

Návštěvnické centrum Vizovice – exkurze s chutí a vůní slivovice

Smyslem exkurzní trasy je seznámení veřejnosti s hlavními principy výroby, historií a tradicí firmy RUDOLF JELÍNEK a.s., jako významného českého výrobce a exportéra v oblasti výro...
zobrazit detailHodnotilo 159 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

29. Mezinárodní týden turistiky na Valašsku je u konce

V minulých dnech se Vsetín stal centrem 29. Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku. Jeho organizace se ujalo město Vsetín ve spolupráci s KČT Valašsko-Chřiby a odborem turistiky TJ...
zobrazit detailHodnotilo 13 uživatelů. Průměrné hodnocení 2.9/10

Revika - rekreační areál a penzion Vizovice

Revika - rekreační areál a penzion Vizovice

Rekreační středisko a penzion poskytuje ubytování, rekreační pobyty, školy v přírodě, sportovní soustředění, letní tábory.
zobrazit detailHodnotilo 88 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Restaurace a penzion U Větrného mlýna

Restaurace a penzion U Větrného mlýna

Ubytování a restaurace v příjemném prostředí Horňácka.
zobrazit detailHodnotilo 137 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Zámek Vizovice

Zámek Vizovice

Zámek ve Vizovicích nechal v polovině 18. století vystavět na místě bývalého cisterciáckého kláštera olomoucký kanovník a pozdější biskup královéhradecký Heřman Hannibal z ...
zobrazit detailHodnotilo 340 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se