Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 14.08.2017

3 tipy na přeshraniční výlety, které zvládnete za víkendAdresa:  ČR a ostatní státy
Hodnocení: 4.9 / 10 hlasů: 90

Lokalita:  Šumava

Církevní památka Historicky významný objekt Chráněné území Jezera / rybníky / nádrže Lázně Les Místo s výhledem Obec / město PR Článek Přírodní park Přírodní zajímavost Rozhledna Skalní město Sportovní vyžití Technická zajímavost Zoo / obory / stanice

Chcete se podívat za hranice, ale dovolenou si schováváte na Vánoce? Máme pro vás tipy na výlety, které vám zaberou jeden, maximálně dva dny. Vydejte se k našim sousedům a přivezte si nové zážitky.

Zahrajte si na opičáky v Bavorském lese

Stačí zajet na jednu z největších stezek v korunách stromů na světě - na bavorskou Baumwipfelpfad, kde si z výšky 8 až 25 prohlédnete svět z unikátní perspektivy. Pro odvážné tu nachystali zážitkové stanice, kde se vyřádíte třeba na visutých lávkách, kladinách nebo lanových překážkách. Na závěr 1 300 metrů dlouhé stezky vás čeká 44 metrů vysoká vyhlídková věž. Celou stezku včetně vyhlídky je můžete absolvovat i s kočárkem nebo na vozíčku. Po absolvování stezky si nenechte ujít procházku v přilehlých oborách s velkými výběhy pro zvířata od rysů až po medvědy.

Tajný tip: Nedaleko Stezky najdete občerstvení Café-Alm s proslulými koláči a dorty, které peče paní domácí a její maminka. A v zimě se tu ohřejete u opravdových kachlových kamen.

Za hračkami do Norimberku

Pověsti hračkářského města se Norimberk těší už přes 600 let. Ve středověku v tomto městě vyráběli loutky, později cínové figurky, pak plechové hračky a teď se ve městě každým rokem koná Mezinárodní veletrh hraček. A aby Norimberští celou historii hraček už od antických dob shrnuli, založili jim vlastní třípatrové muzeum. Na své si tu přijdou nejenom děti, kterým je věnován jeden hrací pokoj, ale i dospělí, kteří se vrátí zpět do dětských let. Po návštěvě muzea hraček můžete vyrazit do ZOO na show s cvičenými delfíny nebo si prohlédnout norimberský hrad a pokochat se krásným výhledem na celé město.

Tajný tip: Na dortík a kávu si po obědě zaskočte do vyhlášeného Café Wohlleben v Löbleinstraße nedaleko centra. Na dorty se tu o víkendových dopoledních tvoří doslova fronta.

Koupání ve slaném jezeře

Neziderské jezero, německy Neusiedler See, najdete na hranicích Rakouska a Maďarska. Je pozůstatkem pravěkého moře, proto je voda v něm mírně slaná. Východně od jezera se dostanete do oblasti Seewinkel, kam každoročně míří zástupy ornitologů pozorovat neobyčejné množství ptactva. Provozovat tu můžete celou řadu aktivit - my doporučujeme vyzkoušet především sporty, které využívají příznivých místních větrů jako plachtaření, surfování nebo kiting. Chloubou Neziderského jezera jsou jeho cyklostezky, přičemž ta okružní dlouhá 118 pohodlných kilometrů po rovince dostala dokonce prestižních 5 hvězdiček od německého cyklistického svazu.

Tajný tip: Popadne-li vás chuť na něco dobrého, zastavte se v Neusiedl am See v šenku vinařství Preschitz a ochutnejte místní vína. Dát si k nim můžete například dokonalé čerstvé pečivo s domácími pomazánkami.

Na cesty jedině s cestovním pojištěním

Ať se již chystáte trávit svůj volný čas poklidnou turistikou nebo adrenalinovými sporty, neměli byste za hranice Česka vyjíždět bez cestovního pojištění. Ačkoliv si čeští turisté sjednávají cestovní pojištění na dovolenou zcela běžně, u kratších výletů na to často zapomínají. Přitom sjednat si cestovní pojištění online můžete i na poslední chvilku. Například na stránkách ČSOB pojišťovny si v kalkulačce cestovního pojištění snadno spočítáte, na kolik vás pojistka vyjde, a ještě dostanete za sjednání online 10% slevu.

Cestovní pojištění vás chrání v případech nemoci, úrazu, ale také zaručuje odpovědnost za újmu na zdraví i majetku a poskytne vám asistenční služby. Navolit si k němu můžete i další pojištění, abyste na svých cestách byli kompletně chráněni a aby vás dovolená či výlet nestál víc, než je nutné. Pokud vyjedete do ciziny bez něj, zbytečně se připravujete o ochranu v případě nemilé události.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Rekreační zařízení Olšina

Rekreační zařízení Olšina

Kdo nás navštíví, ocitne se v překrásné přírodě a klidném prostředí, což je přímo ráj pro odpočinek a relaxaci na Šumavě.
zobrazit detailHodnotilo 286 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

HOTELY SRNÍ, přímo v srdci Šumavy

HOTELY SRNÍ, přímo v srdci Šumavy

HOTELY SRNÍ jsou nejlépe vybavené zařízením tohoto typu v dané lokalitě.
zobrazit detailHodnotilo 30 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Železná Ruda

Železná Ruda

Horské město ze všech stran je lemováno horskými vrcholy
zobrazit detailHodnotilo 2816 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

Ski Areál Zadov

Ski Areál Zadov

Zadov si vychutnává opravdu každý. Na rozhledně, nabízející krásné pohledy do okolí, máte možnost opatřit si turistickou známku, kam se dostanete lanovou dráhou, auto mezitím na ...
zobrazit detailHodnotilo 54 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.6/10

Vimperk

Vimperk

Město, které Vás okouzlí svou atmosférou
zobrazit detailHodnotilo 291 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se