Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:autor: Kamila Schánilcová
vloženo: 23.11.2009

Albrechtice nad VltavouAdresa:  Albrechtice nad Vltavou
Město:  Albrechtice nad Vltavou
Nadmořská výška:  428 m.n.m.
Hodnocení: 4.7 / 10 hlasů: 1637

Web:  odkaz
Lokalita:  Jižní Čechy

Církevní památka Les Obec / město Řeky Albrechtice nad Vltavou leží  mezi Píseckými horami (chráněný park Písecké hory) a řekou Vltavou. Dominantou obce je kostel sv. Petra a Pavla z druhé pol. 12. stol. s vesnickým hřbitůvkem, jehož ohradní zeď tvoří arkádovité pomníky s freskovými obrazy. Kostel je v obci situován na mírném návrší. Jeho původní románský sloh prozrazuje hlavně hranolová věž s charakteris­tickými podvojnými okénky v nejvyšším patře. Jeho původ je možno klást do druhé poloviny 12. století. Mimořádně významná je malířská výzdoba interiéru, kde jsou stěny pokryty monumentální kompozicí Posledního soudu, rozčleněnou do několika pásů. Náhrobní kapličky Kolem kostela se rozprostírá vesnický hřbitov, který je zdoben jednotně řešenými kapličkami s lidovými malbami a veršovanými náhrobními nápisy.Cykloturistika Přes Albrechtice nad Vltavou vedou čtyři cyklostezky. Tři vedou přes chráněné území Píseckých hor a jedna přes Zvíkovské Podhradí. Turistika Rozhledna Vysoký Kamýk se nachází cca 4km od Albrechtic nad Vltavou v chráněném území Píseckých hor obklopena v krásném bukovém lese.Na Vysoký Kamýk se běží každoroční silvestrovský běh z Albrechtic nad Vltavou od č.p. 13. Koupání Je možné v řece Vltavě, která protéká vsí Hladná. V rybníce Nový, který se nachází v Albrechticích nad Vltavou. UbytováníUbytování je možné v rekreačním středisku Nová louka, které se nachází se uprostřed lesů chráněné přírodní oblasti „Písecké hory“.Ideální místo pro rodinnou rekreaci, letní dětské tábory, školy v přírodě, firemní školení a rekondiční pobyty. V rekreačních chatách  „Rejzíkov“, které  se nacházejí v romantickém prostředí na velké louce obklopené lesem, břeh orlické přehrady je ve vzdálenosti cca 100m. Poskytují možnost klidné a příjemné dovolené milovníkům přírody a rybaření. Dále je pak možné se ubytovat ve veřejném tábořišti Jehnědno. Kultura

Na návsi v Albrechticích jsou tři hospodská zařízení a jeden bufet, kde je možné se po celý den 7 dní v týdnu občerstvit. Kulturním domě je možné navštívit o víkendu kulturní akce a v hospodě U Králů je možné o víkendu slyšet místní kapelu hrající country. O víkendu je možné navštívit sportovní hřiště, kde se hrají sportovní utkání.  

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Vodní elektrárna Orlík

Vodní elektrárna Orlík

možná návštěva provozu – strojovny a hráze
zobrazit detailHodnotilo 205 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Jaderná elektrárna Temelín - Informační centrum

Jaderná elektrárna Temelín - Informační centrum

Jaderná elektrárna Temelín leží přibližně 24 km od Českých Budějovic a 5 km od Týna nad Vltavou.Je nejmodernější jadernou elektrárnou v Evropě.
zobrazit detailHodnotilo 2132 uživatelů. Průměrné hodnocení 6/10

Muzeum vltavínů

Muzeum vltavínů

příběh vzniku vltavínů
zobrazit detailHodnotilo 4 uživatelů. Průměrné hodnocení 1.3/10

Galerie Mariánská

Galerie Mariánská

galerie umění
zobrazit detailHodnotilo 1 uživatelů. Průměrné hodnocení 1/10

Zkušení horolezci i začátečníci vyzkouší svou fyzickou zdatnost na via ferraty

Zkušení horolezci i začátečníci vyzkouší svou fyzickou zdatnost na via ferraty

Po střední Evropě najdete řadu složitých cest, které ocení zkušení lezci a zároveň začátečníci. Záleží na výběru.
zobrazit detailHodnotilo 12 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se