Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 03.05.2013

Benešovsko pro děti i nadšence historie, a plné novinek!Adresa:  Benešovsko
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 329

Web:  odkaz
Lokalita:  Beskydy a Valašsko

Obec / město PR Článek Technická zajímavost

Přemýšlíte, kam na výlet? Máme skvělé tipy, jak pro cyklisty, turisty, vodáky, nadšence o historii, tak i pro rodiny s dětmi.

Benešovsko leží asi 40 km jihovýchodně od Prahy, v nádherné přírodě s rozlehlými lesy, noblesním zámkem Konopiště a neméně krásným zámkem Jemniště. Město Benešov pro vás připravilo pro tuto sezónu hned několik novinek.

Máte rádi historii? Vydejte se na prohlídkový okruh Za Habsburky do Benešova a okolí. Stezka vám ukáže místa spojená s arcivévodou Františkem Ferdinandem d´Este, následníkem rakousko-uherského císařského trůnu, posledním majitelem rozsáhlého konopišťského panství a zámku Konopiště, jehož "podzámčím" bylo město Benešov. Prohlídkový okruh má 12 zastavení a je dlouhý cca 9 km. Začíná i končí v Benešově.

Pokud máte děti, naplánujte si celodenní výlet do Benešova. Tady začíná nová dobrodružná naučná stezka určená pro rodiny s dětmi "S medem za medvědem". Stezka vás zavede na nejhezčí památky ve městě, například k vypálenému minoritskému klášteru, po kterém zbylo pouze dominantní torzo nad městem. Trasa poté pokračuje na nedaleké Konopiště, kam se můžete svést městským turistickým ekovláčkem. Na Konopišti se pak podíváte na pávy v Růžové zahradě nebo daňky, jelena a muflony v nové lesní obůrce. Také se seznámíte s medvědem Jiřím. Celá stezka je doplněna hádankami a rébusy, na konci čeká na děti poklad, a jak jinak, než tak trochu medový. Tato nová stezka pro děti bude přístupná již od června, je určena pro děti od 6ti let.

Městský turistický ekovláček
Při své návštěvě Benešova můžete využít městský turistický ekovláček, který město propojuje se zámkem Konopiště. V Benešově vás zaveze na nejvýznamnější památky jako např. k pivovaru Ferdinand, kde zjistíte, jak a z čeho se benešovské pivo vaří nebo třeba ke kostelu sv. Anny s piaristickou kolejí na Masarykově náměstí. Svézt se však můžete až na nedaleký zámek Konopiště. Vláček jezdí okružní trasu, v turistické sezoně jezdí denně.

Okolí Benešova
I nedaleké město Týnec nad Sázavou má co nabídnout. Naleznete tu pozůstatky jednoho z mála románských hradů v Čechách. Nedaleko Týnce nad Sázavou stojí zřícenina středověkého hradu Zbořený Kostelec, se zachovanými zbytky opevněného ležení vojsk Jiřího z Poděbrad. Románský jednolodní kostel sv. Petra a Pavla s dvaadvacet metrů vysokou hranolovou věží z přelomu 11. a 12. století najdete v Poříčí
nad Sázavou.

Dalším tipem je pak barokní zámek Jemniště, který je vzdálen od Benešova jen devět kilometrů. Zámek obklopuje romantický anglický park s malou ZOO a umělým rybníčkem.
Na Benešovsku naleznete také hustou síť cyklotras a naučných stezek, můžete se zde proletět balonem, sjet si řeku Sázavu, projet se městským ekovláčkem z Benešova na Konopiště anebo si jen tak sednout do zámeckých parků......Benešovsko – vidět hvězdy, slyšet les.

Více informací: www.benesov-city.cz

Benesov-Logo

Tato inzerce vznikla za podpory Regionálního operačního programu Střední Čechy.
rop_stredni_cechy_benesovsko

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Rozšíření infrastruktury Labské cyklostezky

Rozšíření infrastruktury Labské cyklostezky

Kolín je důležitou křižovatkou mezi Labskou stezkou a evropskou trasou EuroVelo 4 a nabízí množství cyklotras a historických památek.
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí

Kulturní zařízení města Valašské Meziříčí sídlí v zámku Žerotínů pioblíž náměstí a po celý rok je dějištěm mnoha hudebních, divadelních a jiných kulturně-společensk...
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

VALAŠSKÉ ZÁŘENÍ NABÍDNE OLYMPIC A DALŠÍ HUDEBNÍ HVĚZDY

VALAŠSKÉ ZÁŘENÍ NABÍDNE OLYMPIC A DALŠÍ HUDEBNÍ HVĚZDY

21. ROČNÍK MULTIŽÁNROVÉHO VSETÍNSKÉHO FESTIVALU NAPŘÍČ HUDEBNÍMI ŽÁNRY PRO VŠECHNY GENERACE
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Travelhacking při dovolené s cestovkou

Travelhacking při dovolené s cestovkou

Travel hacking je o netradičním cestování. Laicky řečeno, soustředí se na to, jak zaplatit za dovolenou co nejméně.
zobrazit detailHodnotilo 2 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Kam v létě na cyklovýlet? Začněte plánovat už teď

Kam v létě na cyklovýlet? Začněte plánovat už teď

Pokud dáváte přednost cyklovýletům a už teď si brousíte zuby, až v létě vyrazíte na dovolenou s kolem, pak vás nechceme strašit, ale… penziony i chalupy už se na další sezónu ...
zobrazit detailHodnotilo 92 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se