Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:



autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 18.08.2014

Dny evropského dědictví 2014 v Olomouci



Adresa:  Olomouc
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 307

Web:  odkaz
Lokalita:  Střední Morava - Haná

Církevní památka Historicky významný objekt Památník / pomník PR Článek Dny evropského dědictví aneb „Návraty ke kořenům“ - to bude téma víkendu od 5. do 7. září 2014 v Olomouci. Zpřístupnění desítek jinak těžko dostupných památek, hanácký farmářský trh, řemeslný jarmark, antikvariátní trh a trh s originálními ručně zpracovanými výrobky – flerjarmark, a především pak velkolepé muzikálové představení pod širým nebem. To je jen pár z jednotlivých střípků, které dohromady vytvářejí pestrou mozaiku těchto oblíbených oslav.

Sváteční program má jasný vrchol v podobě open-air muzikálu „Noc na Karlštejně“ od autorů Karla Svobody, Jiřího Štaidla a Zdeňka Podskalského. Romantickou komedii plnou známých a oblíbených melodií představí Moraské divadlo Olomouc v pátek 5. září od 20:00 hod na Horním náměstí. Po zkušenostech z několika minulých ročníků už Olomoučané dobře vědí, že open-air představení provedené přímo v historickém centru města slibuje vždy fantastický zážitek.

V sobotu a neděli pak bude otevřeno několik desítek památek či zajímavých moderních objektů, které jsou jinak veřejnosti uzavřeny. Kromě známých olomouckých pamětihodností se zájemci můžou podívat např. do areálu Klášterního Hradiska, do fortových pevností, do budovy rektorátu Univerzity Palackého či Teoretických ústavů Lékařské faktulty UP, budovy krematoria, parní čerpací vodárny, čističky odpadních vod či nově otevřeného Clarion Congress hotelu.

Kromě výše uvedených kulturních akcí bude o víkendu probíhat i projekt oživení olomouckých parků. Zájemci se můžou zúčastnit komentovaných prohlídek parků a projít si zpřístupněné sbírkové skleníky nebo se zaposlouchat do zvuků nedělního promenádního koncertu. Navíc dojde i na nasvícení soch a uměleckých objektů umístěných v parcích.

A kdo by se chtěl dozvědět něco více z historie města, může se zúčastnit prohlídky Arcidiecézního muzea včetně míst, která nejsou běžně přístupná, pod názvem Tajemství muzejních chodeb nebo archeologické procházky centrem Olomouce spojené s prohlídkou muzea pod názvem Tajemství skrytá pod zemí.

Bližší informace k bohatému programu najdete na http://ded.olomouc.eu!


nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání v Olomouci

Místo, kde se zamilujete do vědy
zobrazit detailHodnotilo 2 uživatelů. Průměrné hodnocení 1/10

Muzeum Olomouckých tvarůžků

Muzeum Olomouckých tvarůžků

Muzeum bylo založeno v r. 1994 v Lošticích v místě původní výrobny Olomouckých tvarůžků, ale umístění uvnitř výrobního závodu neumožňovalo jeho další rozvoj.
zobrazit detailHodnotilo 3 uživatelů. Průměrné hodnocení 3/10

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením a...
zobrazit detailHodnotilo 1709 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.5/10

Mladečské jeskyně

Mladečské jeskyně

Mladečské jeskyně se nachází v chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví . Složitý labyrint puklinových chodeb a dómů je vytvořen ve vápencovém vrchu Třesín. Podzemní pr...
zobrazit detailHodnotilo 1633 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.8/10

Javoříčské jeskyně

Javoříčské jeskyně

Podzemní systém Javoříčských jeskyní vytváří komplikovaný komplex chodeb, dómů a propastí. Byly vytvořeny v ostrůvku devonských vápenců a na jejich vývoji se podílel potok Š...
zobrazit detailHodnotilo 1588 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.4/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se