Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:
autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 26.06.2012

Do Chrudimi s dětmiAdresa:  Chrudim
Hodnocení: 5.1 / 10 hlasů: 230

Web:  odkaz
Lokalita:  Chrudimsko - Hlinecko

Muzeum Obec / město PR Článek

     Chrudim

Rádi cestujete a poznáváte, ale máte problém s motivací vašich dětí?
Zkuste je nalákat na hledání pokladu. V Chrudimi a okolí je jich uložená celá řada v rámci tzv. geocachingu. Jestli jste o této hře ještě neslyšeli, vězte, že k ní potřebujete turistický navigační přístroj, tzv. GPSku. Pomocí ní pak můžete hledat skryté schránky (keše), o kterých jsou známy jen zeměpisné souřadnice. Ne vždy ale bývá na těchto souřadnicích „poklad“ schován. Často musíte řešit různé hádanky, abyste se k němu dostaly. Tak například historickým centrem tajemné Chrudimě  vás provede stezka k pokladu připravená ve spolupráci s Informačním centrem města Chrudim.

Nedávno otevřené Muzeum barokních soch připravilo na letošní sezónu řadu zajímavostí pro děti. Nově budou mít možnost soutěžit a vydat se po zvířecích stopách. Odměnou jim bude odhalení tajemství krypty muzea, které si sice domů neodnesou, ale o to více času budete mít vy na prohlídku expozice a případně i emocemi nabitého filmu Kamenný příběh o osudech nejvýznamnějších chrudimských sochařů. Více o odměně prozrazovat nebudeme. Možná jen fakt, že se jedná o zážitek, který byste v kryptě bývalého kostela pravděpodobně nečekali.
Pokud si naplánujete výlet do Chrudimi na první týden v červenci, můžete navštívit festival amatérského loutkářství - Loutkářská Chrudim. Součástí přehlídky souborů z celé republiky jsou i semináře, workshopy, koncerty nebo jarmark.

O festival je každoročně velký zájem a proto je potřeba vstupenky na jednotlivá představení rezervovat v dostatečném předstihu v divadle Karla Pippicha na telefonním čísle 469 622 298 nebo na Informačním centru města Chrudim.

V případě horkých letních dnů je vám k dispozici letní koupaliště Sportovních areálů města Chrudim. Nejen děti tu potěší několik bazénů s celou řadou vodních atrakcí v čele se skluzavkami, tobogánem a vodním hřibem. Zajímavostí chrudimského koupaliště je také komfort, který skýtá jeho nerezové provedení.

Pro vyznavače aktivní dovolené doporučujeme vzít si sebou do Chrudimi in-line brusle nebo skateboard. V bezprostřední blízkosti koupaliště se nachází volně přístupný skatepark a zimní stadion, jehož plocha se v létě mění v ráj in-line bruslařů. O aktuální otevírací době se informujte na www.sportovistechrudim.cz.

Nebo si můžete půjčit kolo v cyklopůjčovně na vlakovém nádraží a vydat se na příjemnou projížďku po cyklostezce podél Chrudimky do Slatiňan a Rekreačních lesů Podhůra…….

Rekreační lesy Podhůra s rozhlednou Bára, lanovým parkem pro děti i dospělé, lezeckou stěnou, lesní stezkou, Kočičím hrádkem, hřebčínem a dalšími atraktivitami pro vás i vaše děti se nacházejí asi tři kilometry jižně od Chrudimi na okraji CHKO Železné hory - ohraničené výletním městečkem Slatiňany se zámkem a hřebčínem a obcí Rabštejnská Lhota s přírodní památkou Na Skalách.
Jednotlivé zajímavosti jsou umístěny nedaleko od sebe, takže jsou dostupné příjemnou lesní procházkou nebo projížďkou na kole……

Dětský lanový park se skládá z nízkých překážek a lanové dráhy. Určen je dětem od tří do dvanácti let. Překážky jsou ve výšce do jeden a půl metru, takže rodiče mohou kdykoliv pomoci s jejich zdoláváním. Po celou dobu jsou malí návštěvníci jištěni speciálními postroji na lanové parky, které jim jsou v ceně vstupného zapůjčeny. K celkové bezpečnosti přispívá také speciálně proškolený instruktor připravený kdykoliv poradit nebo pomoci.

Děti od 12. let a odrostlejší děti mají možnost si vybrat ze dvou okruhů různé obtížnosti  v lanovém parku pro dospělé.

V bezprostřední blízkosti lanových parků naleznete také rozhlednu Báru s občerstvením a dětským hřištěm. Z rozhledny uvidíte Chrudim, Pardubice s Kunětickou horou a za příznivého počasí také Orlické hory nebo Krkonoše. Na tomto místě začíná také Lesní stezka Podhůra. Při procházce naučnou stezkou se můžete vyzkoušet ze znalosti o lese. U každé zastávky naleznete úkol, jehož správné splnění si můžete ověřit na další zastávce. Lesní stezku si můžete nově projít také v rámci geocachingu. V takovém případě na vás po úspěšném splnění všech úkolů čeká tajemný dominikánský poklad…..

Malé pohádkové království nazvané poeticky Kočičí hrádek dala postavit kněžna Vilemína Auerspergová na přelomu 19. a 20. století. Miniatura zděného hrádku umístěná na křemencové lesní skalce byla určena především zámeckým dětem, které zde trávily svůj volný čas. I v dnešní době působí radost a potěšení hlavně těm nejmenším návštěvníkům, pro něž se stal hrádek vyhledávaným cílem výletů v Rekreačních lesích Podhůra.

Mapu Rekreačních lesů Podhůra s popisem jednotlivých zajímavostí si můžete vyzvednout v Informačním centru v Chrudimi nebo navštivte portál www.podhura.cz.

Informační centrum města Chrudim
Resselovo náměstí 1
537 01 Chrudim
Tel./fax: 469 645 821
Mobil: 733 993 333
E-mail: info@chrudim-city.cz
Skype: navstevnik.cz
www.navstevnik.cz

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Peklo Čertovina – světový unikát

Peklo Čertovina – světový unikát

V České republice, byl otevřen světový unikát - PEKLO, který nemá v Evropě, ani jinde ve světě obdoby. Naleznete ho nedaleko Hlinska v Čechách v obci Čertovina.
zobrazit detailHodnotilo 8 uživatelů. Průměrné hodnocení 4/10

Státní zámek Slatiňany

Státní zámek Slatiňany

Od roku 2011, kdy vznikla nová prohlídková trasa, je prezentován také jako aristokratické sídlo.
zobrazit detailHodnotilo 488 uživatelů. Průměrné hodnocení 3.6/10

Soubor lidových staveb Vysočina

Soubor lidových staveb Vysočina

Betlém Hlinsko, Veselý Kopec
zobrazit detailHodnotilo 217 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Třemošnice

Třemošnice

Ve městě se nachází unikátní technická památka Berlova vápenka, která je nejzachovalejší ve střední Evropě.
zobrazit detailHodnotilo 246 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Dovolená snů v hotelu Jezerka

Dovolená snů v hotelu Jezerka

Slyšíte? Léto už klepe na dveře. Takže právě teď je nevyšší čas pro výběr letní dovolené, než nejvýhodnější nabídky frnknou před nosem.
zobrazit detailHodnotilo 254 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.1/10

Reklama

Přihlašte se