Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 11.05.2016

Do Harrachova v létě s celou rodinouAdresa:  Sportovní areál Harrachov
Hodnocení: 4.6 / 10 hlasů: 310

Web:  odkaz
Lokalita:  Krkonoše

Chráněné území PR Článek Přírodní park Přírodní zajímavost Rozhledna Sportovní vyžití

Do Harrachova v létě s celou rodinou - „Vstříc mamutím zážitkům“


Lyže, lyže a zas jenom lyže. Bejvávalo!
Pro Harrachov totiž už dávno neplatí, že se v něm dá trávit jen zimní dovolená, celoročně splňuje atributy sportu, relaxace a zábavy. V Harrachově zažijte dovolenou plnou neopakovatelných zážitků, zde si najde svou volnočasovou aktivitu každý – ať jste senior, rodina, mladý pár či student.
Harrachov to je pohodová dovolená bez nudy, v turistické destinaci obklopené nádhernou krkonošskou přírodou.

Největší rekreační středisko v západních Krkonoších – Harrachov se umí o své hosty skvěle postarat i v létě. Klíčem k pohodě i k adrenalinovým dobrodružstvím je však stejně jako v zimě Čertova hora. Nahoru do výšky přes 1000 metrů nad mořem stoupá čtyřsedačková lanovka, která je v provozu celoročně.

Dětský park v Harrachově – u spodní stanice lanovky na Čertovu horu, nabízí široké vyžití pro vaše ratolesti. Park se skládá z velikého dřevěného hradu, obří vzduchové trampolíny a skákacího hradu.Po celé léto je plný dětského dovádění.  Vstup do dětského parku je zdarma s jízdenkou na Čertovu horu. Jinak lze vstupenku zakoupit v pokladně lanové dráhy. Vstup není časově omezen. Nejen děti mohou využít novinku Slackline, která loni odstartovala v Harrachově svou premiéru. Slackline neboli chození po laně posiluje smysl pro rovnováhu a držení celého těla. Tato sportovní atrakce, kterou si oblíbili děti i dospělí, bude i nadále zdarma.

Také na výstupní stanici na vrcholu Čertovy hory mohou Vaše děti zdarma dovádět na dětském nafukovacím hradu.

Ze sedačky lanové dráhy si lze navíc z bezprostřední blízkosti prohlédnout profil mamutího můstku pro lety na lyžích, jediného u nás a jednoho z pěti na světě. Ať  si nahoru vyvezete kolo, nebo jsou vaší výbavou jen trekové boty, není pro vás lepší volba než horská chata Dvoračky. 

Harrachov a jeho okolí patří k místům s největším počtem značených cyklotras v České republice. Cyklotrasy a cyklostezky jsou velmi zajímavé díky možnosti propojení s cyklotrasami v Jizerských horách a v Polsku v okolí Szklarské Poreby. Ideálním startem pro hřebenové túry a cyklostezky je lanová dráha Harrachov, která Vás vyveze z centra Harrachova na vrchol Čertovy hory.

Harrachov ale neláká pouze cyklisty a pěší výletníky. Naleznete zde například programy v lanovém centru, adrenalinovou zábavu ve Vertical parku, bobovou dráhu s Monkey parkem, bowling, čtyřkolky, geocaching, golfové hřiště i simulátor, indoor tenisové hřiště, koloběžky, koupaliště s minigolfem, multifunkční hřiště, rafty a vodácké aktivity, squash, tandemové létání a paragliding, tenis – antuka, tenisové hřiště s umělým osvětlením, relaxační a wellness centra s bazény …

V Harrachově navíc můžete navštívit nejstarší českou fungující sklárnu. Vznikla před třemi sty lety v roce 1712. Sklárna sousedí s minipivovarem, kde se stáčí extra silné dvanáctky František a Čerťák. Pravidelné pivní slavnosti se letos rozpění  19. července. Sklárna je sama o sobě unikátním muzeem, v městečku pod Čertovou horou se ale ukrývá také lesnické muzeum Šindelka, hornické muzeum a pokud se chcete ochladit, tak i muzeum lyžování.

Harrachov se však opírá i o mnohem menší stavby. Útulné restaurace s předzahrádkami či malé penziony mu dodávají rodinný ráz, jaký nedokážou poskytovat rekreační střediska, která jsou sice větší, více komercionalizovaná, ale zdaleka ne tak domácká.

Již třetí sezonu mohou návštěvníci Harrachova využít věrnostní kartu HARRACHOV CARD. Díky Harrachov card můžete prožít plnohodnotnou a rozmanitou dovolenou a přitom šetřit rodinný rozpočet. Kartu obdržíte zdarma na dobu pobytu u partnerských ubytovatelů v Harrachově nebo si ji můžete koupit na prodejních místech v Harrachově za cenu 100 Kč s platností na 2 měsíce. HARRACHOV CARD nabízí slevy a bonusy na mnoho služeb a aktivit, a to jak z oblasti sportu, kultury, gastronomie, wellness i zábavy. Stačí si jen naplánovat, co všechno chcete během dovolené v Harrachově stihnout, kartou se vždy prokázat a začít čerpat slevy, což jistě ocení každý z vás.

A jak do Harrachova ?

Autem po silnici I/10 z Prahy přes Mladou Boleslav, Turnov a Tanvald. Od Hradce Králového na Jičín, Horka u St. Paky, Jilemnici a dále po silnici I/14 do Harrachova. Od Liberce po silnici I/14 do Harrachova. Vlakem do stanice Harrachov, kde je v letní i zimní sezóně autobusový spoj do Harrachova. Autobusem je pravidelné linkové spojení z Prahy, Brna a Liberce.


Všechny důležité informace, jež Vám pomohou při rozhodování o letní dovolené, případně víkendovém pobytu, objevíte na webech www.skiareal.com, www.harrachov-info.cz, www.harrachov.cz, www.harrachovcard cz

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Krausovy Boudy

Krausovy Boudy

Rodinný pension KRAUSOVY BOUDY se nachází ve Špindlerově Mlýně, v pěkném prostředí Krkonoš nad přehradou na Labi v nadmořské výšce 830 m, asi 2 km od centra.
zobrazit detailHodnotilo 654 uživatelů. Průměrné hodnocení 7.3/10

Do Harrachova v létě s celou rodinou

Do Harrachova v létě s celou rodinou

Harrachov poskytuje nespočet příležitostí k příjemnému prožití volného času.
zobrazit detailHodnotilo 403 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.7/10

Bike park Mladé Buky - cyklistické vyžití pro celou rodinu

Bike park Mladé Buky - cyklistické vyžití pro celou rodinu

Pokud plánujete cyklistický výlet s celou rodinou – a máte rádi horská kola a singltrek, tak Bike park v Mladých Bukách by pro vás mohl být tím pravým.
zobrazit detailHodnotilo 34 uživatelů. Průměrné hodnocení 5/10

Do Harrachova na sjezdovky, na běžky i za zábavou

Do Harrachova na sjezdovky, na běžky i za zábavou

Harrachov jako jedno z nejkrásnějších středisek zimních sportů, je situován v západní části Krkonoš na rozhraní s Jizerskými horami v údolí řeky Mumlavy.
zobrazit detailHodnotilo 211 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Orea Resort Sklář v Harrachově

Orea Resort Sklář v Harrachově

Ubytovat se můžete v jednom ze 171 elegantních pokojů, v hotelových restauracích si pochutnáte na výtečném jídle a pití a zarelaxujete si ve vyhřívaném bazénu, sauně, parní lá...
zobrazit detailHodnotilo 76 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se