Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 05.06.2018

Do Harrachova v létě s celou rodinouAdresa:  Sportovní areál Harrachov
Hodnocení: 4.7 / 10 hlasů: 400

Web:  odkaz
Lokalita:  Krkonoše

Chráněné území PR Článek Přírodní park Přírodní zajímavost Rozhledna Sportovní vyžití

Lyže, lyže a zas jenom lyže? Bejvávalo! Pro Harrachov už dávno neplatí, že se v něm dá spokojeně strávit pouze zimní dovolená. Naše horské středisko nabízí sport, relaxaci a zábavu po celý rok! U nás zažijete dovolenou plnou neopakovatelných zážitků, každý si tu pro sebe najde to své – senioři, rodiny, mladé páry i studenti. Harrachov – to je pohodová dovolená bez nudy, v srdci nádherné krkonošské přírody.

Harrachov, největší rekreační středisko v západních Krkonoších, se umí o své hosty skvěle postarat i v létě. Klíčem k pohodě i k adrenalinovým dobrodružstvím je stejně jako v zimě Čertova hora. Nahoru do výšky přes 1000 metrů nad mořem stoupá čtyřsedačková lanovka, která je v provozu celoročně.

Dětský park u spodní stanice lanovky na Čertovu horu nabízí spoustu zábavy pro vaše milované a neunavitelné ratolesti. Skládá se z velikého dřevěného hradu, obří vzduchové trampolíny a skákadla LUMPIK pro nejmenší. Po celé léto je plný dětského výskání a dovádění. Vstup do dětského parku je zdarma s jízdenkou na Čertovu horu, vstupenku lze ovšem zakoupit i samostatně v pokladně lanové dráhy. Pobyt v parku není časově omezen. Vyzkoušet můžete také stále oblíbenější Slackline. Chození po laně posiluje smysl pro rovnováhu a držení celého těla. Tato sportovní atrakce, kterou si oblíbili děti i dospělí, je zdarma.

Bez poplatku je rovněž vstup do největšího nafukovacího bludiště v Čechách na výstupní stanici přímo na vrcholu Čertovy hory. Zde se také můžete vydat na tři vycházkové okruhy, které vás vždy dovedou zpět k lanové dráze. Na těchto okruzích se nachází dvě vyhlídky. Obě poskytují krásný výhled a jsou vybavené přístupovou rampou o mírném sklonu. Díky tomu si krásnou vyhlídku mohou vychutnat i starší osoby a malé děti.

Na první vyhlídce si můžete z výšky prohlédnout téměř celý Harrachov a jako na dlani máte před sebou panorama západních Krkonoš a Jizerských hor. Vidět je dokonce až do sousedního Polska. V terénu se přehledně vyznáte díky vyřezávané orientační mapě.

Přímo u vyhlídky také najdete jeden z jedenácti menhirů, které vrchol hory lemují. Pokud budete pokračovat po cestě dál na sjezdové tratě směrem do Rýžoviště, potkáte i další menhiry. Krátkým okruhem, na němž vám bude dopřán výhled do krkonošské krajiny z druhé strany, se vrátíte zpátky k lanové dráze a můžete se pohodlně svézt zpět do Harrachova. Zajímavostí je, že první vycházková trasa má při pohledu z výšky tvar živého srdce.

Další vyhlídka, ze které si můžete užít pohled z výšky do všech světových stran, na vás čeká na Čertově hoře v horní části sjezdovky Červená II. a když budete mít štěstí na počasí, uvidíte z ní nejen hřbety Krkonoš, ale až do Jizerek a na Ještěd. Dostanete se k ní po druhé, nebo třetí vycházkové trase.

Cestou na vrchol si lze ze sedačky lanové dráhy navíc z bezprostřední blízkosti prohlédnout profil mamutího můstku pro lety na lyžích, jediného u nás a jednoho z pěti na světě. Ať si nahoru vyvezete kolo, nebo jsou vaší výbavou jen trekové boty, nejlepší volbou na výlet je každopádně horská chata Dvoračky. Kola, koloběžky a dětské kočárky vám vyvezeme za ceníkovou cenu.

Harrachov a jeho okolí patří k místům s největším počtem značených cyklotras v celé České republice. Cyklotrasy a cyklostezky jsou u nás velmi zajímavé díky možnosti propojení s cyklotrasami v Jizerských horách a v Polsku v okolí Szklarské Poreby. Ideálním startem pro hřebenové túry a cyklostezky je opět lanová dráha Harrachov, která vás vyveze z centra města až na vrchol Čertovy hory.

Harrachov však neláká pouze cyklisty a pěší výletníky. Najdete tady například pestrý program v lanovém centru, adrenalinovou zábavu ve Vertical parku, bobovou dráhu s Monkey parkem, bowling, čtyřkolky, geocaching, golfové hřiště i simulátor, indoor tenisové hřiště, koloběžky, koupaliště s minigolfem, multifunkční hřiště, rafty a vodácké aktivity, squash, tandemové létání a paragliding, tenis – antuka, tenisové hřiště s umělým osvětlením, relaxační a wellness centra s bazény …

Kromě toho můžete v Harrachově navštívit nejstarší českou fungující sklárnu. Vznikla před třemi sty lety v roce 1712. Sklárna sousedí s minipivovarem, kde se stáčí extra silné dvanáctky František a Čerťák. Každoročně se zde v druhé polovině června pořádají pivní slavnosti doprovázené živou hudbou a možností veřejné prohlídky sklárny. Sklárna je sama o sobě unikátním muzeem, v městečku pod Čertovou horou se ale ukrývá také lesnické muzeum Šindelka, hornické muzeum, a pokud se potřebujete ochladit, tak i muzeum lyžování.

Harrachov se však opírá i o mnohem menší stavby. Útulné restaurace s předzahrádkami či malé penziony mu dodávají rodinný ráz, jaký nedokážou poskytovat rekreační střediska, která jsou sice větší, více komercionalizovaná, ale zdaleka ne tak domácká.

Návštěvníci Harrachova mají k dispozici věrnostní kartu HARRACHOV CARD. Díky Harrachov card můžete prožít plnohodnotnou a rozmanitou dovolenou a přitom šetřit rodinný rozpočet. Kartu obdržíte zdarma na dobu pobytu u partnerských ubytovatelů v Harrachově nebo si ji můžete koupit na prodejních místech v Harrachově za cenu 200 Kč s platností na 2 měsíce. Harrachov card nabízí slevy a bonusy na mnoho služeb a aktivit, a to z oblasti sportu, kultury, gastronomie, wellness i zábavy. Stačí si jen naplánovat, co všechno chcete během dovolené v Harrachově stihnout, kartou se vždy stačí prokázat a začít čerpat slevy, což jistě ocení každý z vás.

Všechny důležité informace, které vám pomůžou při rozhodování o letní dovolené, případně víkendovém pobytu, objevíte na webech www.skiareal.com, www.harrachov-info.cz, www.harrachov.cz, www.harrachovcard.cz.

A kudy do Harrachova?

Autem po silnici I/10 z Prahy přes Mladou Boleslav, Turnov a Tanvald. Od Hradce Králové na Jičín, Horka u St. Paky, Jilemnici a dále po silnici I/14 do Harrachova. Od Liberce po silnici I/14 do Harrachova. Vlakem do stanice Harrachov, kde je v letní i zimní sezoně autobusový spoj do Harrachova. Autobusem je pravidelné linkové spojení z Prahy, Brna a Liberce.

Sportovní areál Harrachov a.s.

adresa: Harrachov 225, Harrachov, 51246
telefon: +420 481 529 353
email: areal@harrachov.cz

www.skiareal.com

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně leží na severním okraji obce Bozkov ve svahu plošiny Na Vápenci (485 m n. m.). Vznikly silnou korozivní činností podzemní vody v čočkovitém tělese vá...
zobrazit detailHodnotilo 1602 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.9/10

Krausovy Boudy

Krausovy Boudy

Rodinný pension KRAUSOVY BOUDY se nachází ve Špindlerově Mlýně, v pěkném prostředí Krkonoš nad přehradou na Labi v nadmořské výšce 830 m, asi 2 km od centra.
zobrazit detailHodnotilo 765 uživatelů. Průměrné hodnocení 7.2/10

Rtyně v Podkrkonoší - město výhledů

Rtyně v Podkrkonoší - město výhledů

Ve Rtyni v Podkrkonoší se každoročně koná řada kulturních a sportovních akcí. K těm nejvýznamnějším patří festival dechových orchestrů Koletova Rtyně, pořádaný již více n...
zobrazit detailHodnotilo 271 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Věhlasné turistické a rekreační středisko ležící v srdci Krkonoš.
zobrazit detailHodnotilo 2434 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Srdcem v Trutnově, Trutnov v srdci

Srdcem v Trutnově, Trutnov v srdci

Město Trutnov je jádrem srdce severovýchodních Čech. Jednou chlopní je v Krkonoších, druhá zasahuje Jestřebí hory a spodní špička míří na barokní perlu Kuks.
zobrazit detailHodnotilo 53 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se