Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 04.05.2017

Do Harrachova v létě s celou rodinouAdresa:  Harrachov 225, 512 46 Harrachov
Hodnocení: 4.7 / 10 hlasů: 509

Web:  odkaz
Lokalita:  Krkonoše

Sportovní vyžití

Do Harrachova v létě s celou rodinou - „Vstříc mamutím zážitkům“


Lyže, lyže a zas jenom lyže? Bejvávalo!
Pro Harrachov už dávno neplatí, že se v něm dá spokojeně strávit pouze zimní dovolená. Naše horské středisko nabízí sport, relaxaci a zábavu po celý rok! U nás zažijete dovolenou plnou neopakovatelných zážitků, každý si tu pro sebe najde to své – senioři, rodiny, mladé páry i studenti. Harrachov – to je pohodová dovolená bez nudy, v srdci nádherné krkonošské přírody.

Harrachov, největší rekreační středisko v západních Krkonoších, se umí o své hosty skvěle postarat i v létě. Klíčem k pohodě i k adrenalinovým dobrodružstvím je stejně jako v zimě Čertova hora. Nahoru do výšky přes 1000 metrů nad mořem stoupá čtyřsedačková lanovka, která je v provozu celoročně.

Dětský park u spodní stanice lanovky na Čertovu horu nabízí spoustu zábavy pro vaše milované a neunavitelné ratolesti. Skládá se z velikého dřevěného hradu, obří vzduchové trampolíny a nafukovacího skákacího hradu. Po celé léto je plný dětského výskání a dovádění. Vstup do dětského parku je zdarma s jízdenkou na Čertovu horu, vstupenku lze ovšem zakoupit i samostatně v pokladně lanové dráhy. Pobyt v parku není časově omezen. Vyzkoušet můžete také stále oblíbenější Slackline. Chození po laně posiluje smysl pro rovnováhu a držení celého těla. Tato sportovní atrakce, kterou si oblíbili děti i dospělí, je i nadále zdarma.

Bez poplatku je rovněž vstup do největšího nafukovacího bludiště v Čechách na výstupní stanici přímo na vrcholu Čertovy hory.

Cestou na vrchol si lze ze sedačky lanové dráhy navíc z bezprostřední blízkosti prohlédnout profil mamutího můstku pro lety na lyžích, jediného u nás a jednoho z pěti na světě. Ať si nahoru vyvezete kolo, nebo jsou vaší výbavou jen trekové boty, nejlepší volbou na výlet je každopádně horská chata Dvoračky. Kolo vám lanovkou vyvezeme zcela zdarma.

Harrachov a jeho okolí patří k místům s největším počtem značených cyklotras v celé České republice. Cyklotrasy a cyklostezky jsou u nás velmi zajímavé díky možnosti propojení s cyklotrasami v Jizerských horách a v Polsku v okolí Szklarské Poreby. Ideálním startem pro hřebenové túry a cyklostezky je opět lanová dráha Harrachov, která vás vyveze z centra města až na vrchol Čertovy hory.

Harrachov však neláká pouze cyklisty a pěší výletníky. Najdete tady například pestrý program v lanovém centru, adrenalinovou zábavu ve Vertical parku, bobovou dráhu s Monkey parkem, bowling, čtyřkolky, geocaching, golfové hřiště i simulátor, indoor tenisové hřiště, koloběžky, koupaliště s minigolfem, multifunkční hřiště, rafty a vodácké aktivity, squash, tandemové létání a paragliding, tenis – antuka, tenisové hřiště s umělým osvětlením, relaxační a wellness centra s bazény …

Kromě toho můžete v Harrachově navštívit nejstarší českou fungující sklárnu. Vznikla před třemi sty lety v roce 1712. Sklárna sousedí s minipivovarem, kde se stáčí extra silné dvanáctky František a Čerťák. Pravidelné pivní slavnosti se letos rozpění 18. července. Sklárna je sama o sobě unikátním muzeem, v městečku pod Čertovou horou se ale ukrývá také lesnické muzeum Šindelka, hornické muzeum, a pokud se potřebujete ochladit, tak i muzeum lyžování.

Harrachov se však opírá i o mnohem menší stavby. Útulné restaurace s předzahrádkami či malé penziony mu dodávají rodinný ráz, jaký nedokážou poskytovat rekreační střediska, která jsou sice větší, více komercionalizovaná, ale zdaleka ne tak domácká.

Již čtvrtou sezonu mají návštěvníci Harrachova k dispozici věrnostní kartu HARRACHOV CARD. Díky Harrachov card můžete prožít plnohodnotnou a rozmanitou dovolenou a přitom šetřit rodinný rozpočet. Kartu obdržíte zdarma na dobu pobytu u partnerských ubytovatelů v Harrachově nebo si ji můžete koupit na prodejních místech v Harrachově za cenu 100 Kč s platností na 2 měsíce. Harrachov card nabízí slevy a bonusy na mnoho služeb a aktivit, a to z oblasti sportu, kultury, gastronomie, wellness i zábavy. Stačí si jen naplánovat, co všechno chcete během dovolené v Harrachově stihnout, kartou se vždy prokázat a začít čerpat slevy, což jistě ocení každý z vás.

Všechny důležité informace, které vám pomůžou při rozhodování o letní dovolené, případně víkendovém pobytu, objevíte na webech www.skiareal.com, www.harrachov-info.cz, www.harrachov.cz, www.harrachovcard.cz.

A kudy do Harrachova?


Autem po silnici I/10 z Prahy přes Mladou Boleslav, Turnov a Tanvald. Od Hradce Králové na Jičín, Horka u St. Paky, Jilemnici a dále po silnici I/14 do Harrachova. Od Liberce po silnici I/14 do Harrachova. Vlakem do stanice Harrachov, kde je v letní i zimní sezoně autobusový spoj do Harrachova. Autobusem je pravidelné linkové spojení z Prahy, Brna a Liberce.


Sportovní areál Harrachov
Harrachov 225
512 46 Harrachov
tel.: 481 529 353
www.skiareal.com


nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Krausovy Boudy

Krausovy Boudy

Rodinný pension KRAUSOVY BOUDY se nachází ve Špindlerově Mlýně, v pěkném prostředí Krkonoš nad přehradou na Labi v nadmořské výšce 830 m, asi 2 km od centra.
zobrazit detailHodnotilo 754 uživatelů. Průměrné hodnocení 7.2/10

Rtyně v Podkrkonoší - město výhledů

Rtyně v Podkrkonoší - město výhledů

Ve Rtyni v Podkrkonoší se každoročně koná řada kulturních a sportovních akcí. K těm nejvýznamnějším patří festival dechových orchestrů Koletova Rtyně, pořádaný již více n...
zobrazit detailHodnotilo 261 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Věhlasné turistické a rekreační středisko ležící v srdci Krkonoš.
zobrazit detailHodnotilo 2411 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Srdcem v Trutnově, Trutnov v srdci

Srdcem v Trutnově, Trutnov v srdci

Město Trutnov je jádrem srdce severovýchodních Čech. Jednou chlopní je v Krkonoších, druhá zasahuje Jestřebí hory a spodní špička míří na barokní perlu Kuks.
zobrazit detailHodnotilo 51 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Harrachov – středisko zimní zábavy pro každého. Pro rodiny s dětmi i partu kamarádů

Harrachov – středisko zimní zábavy pro každého. Pro rodiny s dětmi i partu kamarádů

Harrachov jako jedno z nejkrásnějších středisek zimních sportů, je situován v západní části Krkonoš na rozhraní s Jizerskými horami v údolí řeky Mumlavy.
zobrazit detailHodnotilo 297 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se