Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 10.05.2013

Do Plzně nejen za pivemAdresa:  Plzeň
Hodnocení: 5.6 / 10 hlasů: 176

Web:  odkaz
Lokalita:  Plzeňsko

PR Článek

Přemýšlíte, kam se v květnu vypravit na výlet? Zveme vás do Plzně. V plzeňském pivovaru a Pivovarském muzeu kromě stálých prohlídek a expozic můžete v květnu navštívit několik speciálních akcí.

Proměny Plzně 24.4. - 5.6.

Až do 5. června vystavuje plzeňský výtvarník Jaroslav Hausner kolekci velkoformátových fotomontáží „Proměny Plzně“ v Návštěvnickém centru plzeňského pivovaru. Fotografie současné Plzně kombinuje s historickými pohledy, architektonickými detaily, žánrovými záběry, ba i reprodukcemi částí obrazů malířů z minulých. Vstup: zdarma. Více informací o výstavě.

Plzeňské stopy v Indii 17.5. - 31.12

Od 17. května Vás zveme do Pivovarského muzea v Plzni na unikátní výstavu“ Plzeňské stopy v Indii“, která zobrazuje život převážně plzeňských techniků v  indickém městě Ránčí v 60. letech minulého století zachycený na fotografiích, filmových záběrech a vzpomínkách. Výstavu, kterou uspořádal Ústřední archiv Plzeňského Prazdroje ve spolupráci s Archivem města Plzně a Státním oblastním archivem v Plzni můžete zhlédnout v rámci prohlídky Pivovarského muzea za běžné vstupné. Více informací o výstavě.

Muzejní noc  24.5. od 18:00

24. května večer ožije Pivovarské muzeum, Plzeňské historické podzemí i samotný pivovar. V Pivovarském muzeu se mezi 18. a 23. hodinou návštěvníci prožijí příběh piva. V původním právovárečném domě z 15. století odhalí tajemství výroby a způsobu podávání a pití piva od starověku do současnosti. Zároveň si mohou prohlédnout výstavu „Plzeňské stopy v Indii“.
Plzeňské historické podzemí nabídne od 18 do 22 hodin komentované prohlídky labyrintu, chodeb, sklepů a studní, který byl pod městem Plzní budován od 14. století. Prohlídky Pivovarského muzea a historického podzemí si rezervujte na tel: 724 618 357 či e-mailu muzeum@prazdrojvisit.cz. Vstupné: 40 Kč. Více informací o Muzejní noci v Plzni.

Nově se otevřou i reprezentační prostory Plzeňského Prazdroje. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout budovu generálního ředitelství, zahradní pavilon Formanku a další běžně nepřístupné prostory pivovaru. Prohlídka reprezentačních prostor začne v 18:00, 19:30 a 21:00 a je nutné si ji rezervovat na tel: 377 062 888 či e-mailu exkurze@prazdrojvisit.cz. Vstupné: 40 Kč. Více informací o prohlídkách reprezentačních prostor.

Muzejní noc na nádvoří pivovaru doprovodí koncert nizozemského dechového orchestru SPON, který se skládá ze 70 vášnivých muzikantů.  Každé jejich koncertní turné je jedinečné, neboť na každé vyráží orchestr v jiném složení. Svým repertoárem orchestr vždy hledá spojitost s hostitelskou zemí. V pivovaru proto zahraje skladby Antonína Dvořáka, exotickou hudbu z Jižní Ameriky i skladby holandských skladatelů. Začátek koncertu bude v 19:15. Vstup je zdarma.

Pro účastníky Muzejní noci je zajištěna mezi 18. a 24. hodinou doprava MHD po Plzni zdarma.
Detaily o těchto a dalších akcích se dozvíte na www.prazdrojvisit.cz

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Muzeum strašidel Plzeň

Muzeum strašidel Plzeň

S úsměvem a nadsázkou nahlédneme do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů staré Plzně a okolí.
zobrazit detailHodnotilo 2043 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.9/10

Rozhovor s provozovatelem kempu Karolina

Rozhovor s provozovatelem kempu Karolina

Rozhovor s provozovatelem kempu Karolina
zobrazit detailHodnotilo 12 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.3/10

Horažďovice – Perla Otavy

Horažďovice – Perla Otavy

Malebné městečko v podhůří Šumavy, jehož historie je spjata s nedalekou a pověstmi opředenou Práchní, kde dnes můžete vidět už jen zbytky mohutného opevnění hradu.
zobrazit detailHodnotilo 124 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Odlepit se od země a letět

Odlepit se od země a letět

Nový film Sen o létání se bude promítat ve 3D Planetáriu v plzeňském Techmania Science Center od 29. srpna.
zobrazit detailHodnotilo 74 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Techmanie vám splní sen o létání

Techmanie vám splní sen o létání

Plzeňské science center Techmania je experimentální stanice pro zvídavé.
zobrazit detailHodnotilo 44 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se