Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Kateřina Černá
vloženo: 09.12.2015

Hradec nad MoravicíAdresa:  Opavská 265 747 41 Hradec nad Moravicí
Hodnocení: 4 / 10 hlasů: 600

Web:  odkaz
Lokalita:  Opavské Slezsko

Obec / město Zámek

 

 Město Hradec nad Moravicí je díky krásné přírodě, bohaté historii a velkému množství památek a zajímavostí významným výletním místem již od 19. stol.

Členitý terén, hluboké lesy, překrásné údolí řeky Moravice, hustá síť značených turistických stezek a cyklotras nabízejí výhodné podmínky pro pěší a cyklo turistiku. V Hradci nad Moravicí najdete také několik naučných stezek.

Zámek
Největším lákadlem našeho města je zámek. Do jeho historie se nejvíce zapsal rod Lichnovských. Má bohaté sbírky a prohlídkový okruh doplňuje hodnotná galerie.
Hradec však není jenom zámek – za zhlédnutí stojí mimo jiné kostel sv. Petra a Pavla ze 16. stol., křížová cesta Slezská Kalvárie, unikátní soubor pozůstatků zemních opevnění tzv. „šancí“ ze slezských válek, které daly jméno i nejnovějšímu lákadlu města – rozhledně Šance. Z jejího ochozu je nádherný výhled na Opavsko, Jeseníky a Beskydy. Opomenout nesmíme ani papírenský náhon, dlouhý 3,5 km, který vede třemi svahovými tunely a dvěma akvadukty.

Dostupnost
Hradec nad Moravicí je velmi dobře dostupný po železnici i po silnici. Služby motoristům zajišťuje čerpací stanice a síť automobilových opraven. V cykloservisu Koska je dostatečně postaráno o potřeby cykloturisty. Město má dobrou občanskou vybavenost, najdeme zde plně funkční obchodní síť a zdravotnická střediska.

Kultura
V Hradci je Městská galerie a muzeum, divadelní a koncertní sál, kino, knihovna pověřená regionální funkcí a informační centrum. Působí zde Matice slezská, místní organizace Hradec nad Moravicí. Živou tradicí jsou hasičské akce, lidové zvyky, poutě a jarmarky. Hradec se zviditelňuje řadou společensko-kulturních aktivit (Otevírání jara a turistické sezóny, Beethovenův Hradec, Moravské hrady, Klasika pod hvězdami, koncerty, divadelní představení apod.)

Sportovní vyžití
Ke sportovnímu vyžití Hradec nabízí kurty pro tenis a plážový volejbal, volejbalové a nohejbalové hřiště, posilovnu. Navštívit můžete koupaliště nebo zajít na přírodní u Žimrovického splavu. Venkovní bazén se slanou vodou, vnitřní bazén a whirpool najdete v Belarii. Malé děti se zabaví na dětském hřišti Vodní hrad. Svou trasu si najdou milovníci inline bruslení. Za nepříznivého počasí jsou k dispozici víceúčelové haly. Na své si přijdou rovněž milovníci wellnes. Ani projížďky na koni nejsou na Hradci problém. Na řece Moravici pořádají vodáci oblíbené sjezdy včetně školy základů jízdy na kánoi.

Návštěvník města má možnost se ubytovat v řadě ubytovacích zařízení dobré úrovně všech typů ubytování od hotelů přes autokemp po turistické ubytovny, nachází se zde řada restaurací a provozoven rychlého občerstvení.


Kontaktní údaje:
Město Hradec nad Moravicí                  
Opavská 265                           
747 41  Hradec nad Moravicí                   
Tel.: 553 783 922                  
e-mail: sekretariat@muhradec.cz               
www.muhradec.cz                      

Turistické informační centrum
Opavská 265
747 41  Hradec nad Moravicí
tel.: 553 783 940
e-mail: ic@muhradec.cz
www.ichradec.cz

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Slezské zemské muzeum

Slezské zemské muzeum

Slezské zemské muzeum je nejstarší a co do velikosti a bohatosti sbírkových fondů patří mezi tři nejvýznamnější muzea na území našeho státu.
zobrazit detailHodnotilo 1875 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.2/10

Areál československého opevnění Hlučín – Darkovičky

Areál československého opevnění Hlučín – Darkovičky

Pevnostní areál je dnes evropsky vysoce ceněnou prezentací ojedinělého fortifikačního sytému naší republiky, který vznikal v letech 1935 – 1938.
zobrazit detailHodnotilo 325 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Národní památník II. světové války

Národní památník II. světové války

Památník II.světové války Doba zmaru a naděje – expozice v ústředním památníku II. světové války na území České republiky představuje prostřednictvím bohatého sbírkovéh...
zobrazit detailHodnotilo 2381 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.1/10

Srub Petra Bezruče

Srub Petra Bezruče

Srub Petra Bezruče na Ostravici získalo Slezské zemské muzeum jako součást dědictví po básníkovi.
zobrazit detailHodnotilo 1180 uživatelů. Průměrné hodnocení 3.8/10

Památník Petra Bezruče

Památník Petra Bezruče

V Památníku Petra Bezruče (PPB) je instalována expozice „Život a dílo Petra Bezruče“.
zobrazit detailHodnotilo 1059 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se