Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 16.09.2019

Jak si užít Maledivy na sto procent?Adresa:  Maledivy

Lokalita:  Praha

PR Článek

Maledivy jsou ideálním místem pro odpočinek a lenošení na pláži, můžete se tu věnovat i různým rekreačním sportům nebo poznávat místní tradice a kulturu. Podívejte se na pár praktických tipů, jak si tento ráj z pohledu turisty dokonale užít.

Lákavé pláže 

Celé souostroví je tvořeno přibližně 1 200 ostrovy a ostrůvky, nachází se přímo v srdci Indického oceánu. Prosluněné pláže lákají k opalování na jemném písku a plavání v teplé vodě, velký zájem je o potápění a objevování kouzelného podmořského světa. Pokud si chcete opravdu odpočinout a přitom relaxovat, vysněná dovolená na Maledivách vám tento požadavek splní naprosto dokonale.

Na Maledivách můžete v rámci dovolené cestovat po jednotlivých ostrovech a prohlédnout si spoustu zajímavých míst. Domluvíte se bez problémů anglicky, v hotelech a turistických centrech i německy nebo francouzsky, italsky či španělsky. Doprava mezi jednotlivými ostrovy je nejčastěji zajišťována loděmi, jejichž jízdní řády jsou snadno dostupné i na internetu. Lodní doprava funguje také na vzdálenější atoly, ovšem jen několikrát v týdnu a někdy to nejde bez přestupu. Chcete-li si dopřát luxusnější cestování mezi jednotlivými zajímavými místy, můžete si tam zaletět výletním letadlem.

Kdy je na Maledivách nejlepší počasí?

Co se týče oblíbeného potápění a šnorchlování, nabídek najdete spoustu v každém turistickém letovisku, jsou tu příležitosti pro zkušené potápěče i výcvik pro úplné začátečníky. Jako unikum je na Maledivách i možnost krátkodobého pronájmu neobydleného ostrova, kde můžete být úplně o samotě.

Nejlepší počasí na Maledivách bývá od prosince do dubna, na tu dobu se tedy vyplatí dovolenou naplánovat. V období od července do října je nutné počítat s větší pravděpodobností občasných dešťových přeháněk.

Pokud jste se zahloubali nad otázkou, jak platit na Maledivách, není to nic složitého. Budete-li se zdržovat jen ve svém hotelovém resortu, bohatě vám vystačí, když si s sebou vezmete americké dolary. Je jimi ostatně možné platit na mnoha dalších místech na Maledivách. A pokud byste chtěli mít u sebe místní měnu, můžete si vyměnit maledivské rupie (MRV) ještě před odletem doma nebo hned po příletu na letišti, případně ve směnárnách, které najdete v hotelích, penzionech a na turisticky atraktivních místech. Kurz platí přibližně 1 MRV = 1,40 Kč. Na letišti i v hlavním městě ale jsou k dispozici také bankomaty, hlavně v místech, kde se pohybují běžně turisté.

Při nákupech myslete na to, že cena u zboží je většinou uvedena bez daně, takže při placení to může být trochu jinak. Nad rámec ceny je také účtována pobytová taxa. V hotelu je pravidlem, že za veškeré služby se dává spropitné, týká se to i uklízeček, nosičů zavazadel, číšníků a dalších zaměstnanců. Spropitné postačí ve výši jednoho až dvou dolarů, podle vykonané práce.

S dopravou to nemusí být složité

Jak se dostat nejrychleji na Maledivy? Z České republiky určitě letecky, let z Evropy na Maledivy trvá přibližně 12 hodin a dostupných spojení je velký výběr přímo z Prahy, ovšem počítejte s jedním přestupem, nejčastěji ve Frankfurtu. Některé společnosti nabízejí letecké spojení se dvěma přestupy, což je o něco komplikovanější, ovšem i levnější.

Z letiště v Male rozváží turisty transferová doprava, provozovaná prostřednictvím vysokorychlostních lodí, hydroplánů, helikoptér nebo motorových člunů. Na ostrovech se potom návštěvníci přesouvají nejčastěji pěšky, protože ostrovy nejsou velké, nejdelší z nich měří na délku necelých os kilometrů. Jako místní doprava na kratší vzdálenosti slouží především dhoni - motorové čluny pro menší počet pasažérů. Dopravu je možné si objednat u personálu konkrétního resortu, mezi ostrovy Hanimaadhoo, Kadhdhoo, Kaa-dedhdhoo a Gan funguje pravidelné letecké spojení, zajišťované národní leteckou společností Air Maldives. V hlavním městě Male se běžně k přepravě používají motocykly a jízdní kola, k dispozici je i taxislužba. Ta je překvapivě levná, ať jedete na jakoukoli vzdálenost, jízdné činí pouhý jeden americký dolar!

Jak vidíte, Maledivy dokáží skvěle překvapit. Neváhejte do této destinace vyrazit s výše zmíněnými radami. Uvidíte, že si takovou dovolenou užijete.


nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Národní kulturní památka Vyšehrad

Národní kulturní památka Vyšehrad

Vyšehrad je oblíbeným místem procházek nabízejících úchvatné výhledy na Prahu a řadu významných památek.
zobrazit detailHodnotilo 1 uživatelů. Průměrné hodnocení 1/10

Zaznamenejte své cesty do stírací mapy

Zaznamenejte své cesty do stírací mapy

Zaznamenejte své cesty do stírací mapy
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Muzeum fantastických iluzí

Muzeum fantastických iluzí

Nejzábavnější muzeum v Praze!
zobrazit detailHodnotilo 4 uživatelů. Průměrné hodnocení 2.5/10

Muzeum městské hromadné dopravy v Praze

Muzeum městské hromadné dopravy v Praze

V tramvajové vozovně v Praze- Střešovicích se od roku 1993 nachází muzeum městské hromadné dopravy, které sčítá sbírku více než 50 vozidel, převážně tramvají.
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Neviditelná výstava Praha

Neviditelná výstava Praha

eviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.
zobrazit detailHodnotilo 166 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se