Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Josef Jarmara
vloženo: 09.02.2017

Jan Becher muzeumAdresa:  T. G. Masaryka 57
Město:  Karlovy Vary
Hodnocení: 5 / 10 hlasů: 1703

Web:  odkaz
Lokalita:  Západočeské lázně

Muzeum

Jan Becher Muzeum

Kamenné klenby sklepů, dřevo prastarých sudů, skleněné křivky starých lahví, zažloutlý papír jejich etiket. Je to podmanivé místo… a voní.

Je tomu již více než  200 let, kdy její receptura spatřila světlo světa, respektive příšeří Becherovy lékárny v domě U tří skřivanů v Karlových Varech. 200 let sladkých i hořkých - jako je ona sama. Zažila mnoho, potkala mnohé… a zůstala stále stejná: jemná i silná, známá i tajemná, vyzrálá i večně mladá. Becherovka. Dnes můžete ochutnat něco z minulosti i současnosti Becherovky v Jan Becher Muzeu.

Jan Becher Muzeum se nachází na místě, kde se Becherovka od roku 1867 až do října roku 2010 po dlouhých 143 let vyráběla. Kromě výkladu (ve čtyřech jazycích), audiovizuální projekce v deseti jazycích a výstavy historických exponátů spjatých s Becherovkou je součástí prohlídky i návštěva nově zrekonstruovaných sklepních prostor. Naopak některá místa zůstávají utajena. Např. do místnosti zvané "Drogikamr" vstoupila dodnes jen hrstka vyvolených. Právě za jejími zamčenými dveřmi několikrát do roka odvažují zkušené ruce přesná množství sušených květů, listů, kůry či mletého kořene a pečlivě mísí voňavou směs dvaceti bylin a koření - základ budoucího likéru. Na závěr prohlídky Vás čeká ochutnávka produktů v kinosále muzea. "U vás chutná nějak lépe", slýchávají často v muzejním baru.

Nápoj sám se neliší, to každé ráno kontrolují zkušení degustátoři, přesto tam jakoby chutnalo jinak. To s Becherovkou kouzlí mráz. Chuť a vůně tohoto unikátního likéru se prý nejlépe rozvinou při 4-10 °C, ovšem při -18 °C, jakoby "zleniví" - táhle vtéká z ojíněné láhve do skleničky, její vůně se jen zlehka uvolňuje, a pak se kulatě rozplývá na jazyku v nové lahodné dimenzi… I to je Becherovka. Ledová. Nejlepší? Becherovka je jen jedna! … ovšem příležitostí jak ji pít, kdy a s kým, těch je bezpočet. Oblíbený aperitiv, účinný digestiv, součást mnoha osvěžujících koktejlů… to všechno je Becherovka. I proto se prodává v celé řadě velikostí - od maličké sběratelské 5cl lahvičky, přes "placatku" s kalíškem, až po úctyhodnou "třílitrovku". Tento "drobeček" v ručně vyrobené obří láhvi je jedním z Becherovka Collection - exkluzivní "modré" řady, obzvláště vhodné jako dárek. Výběr v našem firemním obchodě je široký, navíc pravidelně zpestřen o příležitostná a sezónní balení. Ať už Becherovka putuje z prodejny do mrazáku, přes půl města k přátelům, nebo obletí půl světa jako originální suvenýr z Čech, toho, kdo ji otevře dozajista potěší.

Jen stěží naleznete originálnějšího a příjemnějšího průvodce časem, než je Becherovka, která si od roku 1807 získala několik generací ctitelů a ctitelek a proslavila Karlovy Vary a Českou republiku po celém světě.

Muzeum je pro veřejnost otevřeno denně, od 09,00 do 17,00 hod, rezervace na tel. +420 359 578 142, mailu: vstupenky@jan-becher.com. Výklad je možný v českém, anglickém, německém a ruském jazyce. Jan Becher Muzeum se nachází nedaleko na severním konci zlaté žíly v centru  Karlových Varů a jen pár kroků od vlakového i autobusového nádraží, v ulici T.G. Masaryka 57.

Otevírací doba

09.00 - 17.00 hod (poslední prohlídka v 17:00)
Dobové exponáty, historická sklepení, původní dřevěné sudy,ochutnávka produktů a dokumentární film,který Vám poodhalí některá tajemství výroby tohoto jedinečného likéru.Možnost  zvýhodněného nákupu ve firemní prodejně (otevírací doba firemní prodejny 10:00 - 18:00).

Vstupné

120,-Kč dospělá osoba
60,- studenti a držitelé ZTP
30,- děti do 18 let
240,- rodinné vstupné(2+2)


www.jan-becher.com

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

 Skalná (Wildstein, Vildštejn)

Skalná (Wildstein, Vildštejn)

Ve Skalné se nachází řada dalších památek jako například: kostel sv. Jana Křtitele, kostel sv. Šebestiána, několik kaplí, božích muk, hrázděné domy, hrad ve Starém Rybníku.
zobrazit detailHodnotilo 247 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Chebské dvorky 2017

Chebské dvorky 2017

Od středy do soboty se stane historické jádro města Chebu největším výstavním prostorem pod širým nebem a místem setkání mnoha umělců z Čech a zahraničí.
zobrazit detailHodnotilo 17 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.6/10

Jan Becher muzeum

Je tomu už více než 200 let, kdy její receptura spatřila světlo světa, respektive příšeří Becherovy lékárny v domě U tří skřivanů v Karlových Varech. 200 let sladkých i hoř...
zobrazit detailHodnotilo 1703 uživatelů. Průměrné hodnocení 5/10

Statek Bernard

Statek Bernard

Centrum tradičních řemesel Královské Poříčí
zobrazit detailHodnotilo 36 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Město Aš – místo pro sport a odpočinek

Město Aš – místo pro sport a odpočinek

Nejzápadnější město České republiky nabízí svým návštěvníkům mnoho možností vyžití.
zobrazit detailHodnotilo 62 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.1/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se