Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:
Hřiště
Hřiště
Sovětský tank
Sovětský tank
Možnost jízdy na oslíkovi
Možnost jízdy na oslíkovi
Černá labuť
Černá labuť
Plac před veteranmuzeem
Plac před veteranmuzeem
autor: Petra Komárková
vloženo: 15.06.2007

Zemědělský skanzen a veteran muzeumAdresa:  U Lávky 34
Město:  Rapotín u Šumperka
Hodnocení: 4.8 / 10 hlasů: 2405
Souřadnice GPS:  N: 49°58'38.2, E:17°0'19.85 Web:  odkaz
Lokalita:  Jeseníky

Muzeum Skanzen Technická zajímavost Zoo / obory / stanice

Perfektní rodinný výlet i pro vícečetnou rodinku třeba i na půl dne. Jedná se o skanzen, který možná neoplývá krásou, ale pořád se zdokonaluje. Stojí namísto chátrající zemědělské usedlosti. Najdete zde rozlehlé dětské hřiště, ohradu se zvířaty, tank, který si můžete sami prohlédnout, a muzeum připomínající spíše dávné vetešnictví. Zdejší exponáty jsou hodně různorodé, od nejstarších z 16. století až po kousky téměř ze současnosti. Řada z nich byla využita i pro různá natáčení. Najdete tu i auto majora Zemana.

Při vstupu obdržíte vstupenky, ty dobře uschovat, použijí se při vstupu do muzea. Po pár krocích po pravé straně je super rozlehlé, oplocené, dětské hřiště s plastovými domečky a skluzavkami, kde se děti mohou vyřádit. Pak se můžete vydat buď rovně nebo doleva kolem ohrady, kde už jsou zvířátka – ovce,lama, oslík, koně a hrdličky. Dále pak černé a bílé labutě, páv, holubi, krocani, opice. V centru Mini ZOO sídlí další občerstvení s posezením zastíněné deštníky a konečně tank, který je zdejší dominantou.

Může se zde libovolně fotit nebo natáčet kamerou cokoli a kdekoli chcete (ale musíte to mít zaplaceno). Také se můžete podívat do sovětského tanku a představit si, jak se asi cítili tankisté. Tato atrakce se také těší velkému zájmu nejen dětí, ale i dospělých. Tank stojí vedle stodoly, která slouží jako muzeum. K vidění jsou zde kočárky, kočáry, hodiny a další (a to se nechte překvapit). Jen si musíte dát pozor na vysoký práh při vstupu a velmi úzké cestičky při prohlídce.

Průvodce prodává suvenýry i ve stodole např. cyklomapu Šumperska a pohledy. Před stodolou stojí kasička, kde je možno přispět na zvířátka, a také veteráni – auta, traktory a také maringotka. Průvodce a majitel v jedné osobě při výkladu říkal, že maringotka byla kulisou v jednom známém filmu (bohužel já si nemůžu vzpomenout, jak se přesně film jmenoval). Léčí a ubytovávají zde i zvířata, která jsou nemocná nebo zraněná a často zde pak najdou i svůj domov. Je zde i možnost za poplatek projet se na oslíkovi, my jsme ji nevyužili, protože se blížila doba „zavíračky“ a to 20h v letním období.

Jak se tam dostanete

Pokud pojedete ze Šumperka od vlak.nádraží do Rapotína (cca 3,5km) autem. Od vlakového nádraží jsme jeli přes Šumperk směrem na Vikýřovice po docela rušné silnici č.1/44. Klidně se zde dá přijet po téže silnici i na kole nebo i autobusem či vlakem opět ze Šumperka, ale pak od zastávky pěšky (avšak s tímto typem dopravy nemám zkušenost a to by se možná hodily golfky pro menší dítě nebo krosnička). Nebyl by problém i pro vozíčkáře, jen myslím, že kamínky i hodně vysoký práh do muzea (stodoly) mohou dělat potíže.

Otevírací doba

  • letní sezóna duben-říjen 8:00-20:00
  • zimní sezóna listopad-březen 8:00-17:00

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Šumperk

Šumperk

Město Šumperk se rozkládá na necelých 30 kilometrech čtverečních v údolí řeky Desné.
zobrazit detailHodnotilo 2421 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Samoobslužný bar u potoka Stará Voda

Samoobslužný bar u potoka Stará Voda

samoobslužný bar u potoka, houpačky a hračky do vody, posezení, možnost objednání hry s hledáním pokladu v okolí
zobrazit detailHodnotilo 4 uživatelů. Průměrné hodnocení 10/10

Jeskyně Na Pomezí

Jeskyně Na Pomezí

Leží na východním svahu Smrčníku (799 m n. m.), asi 400 m pod sedlem Na Pomezí (575 m n. m.), 2 km severovýchodně od města Lipová-Lázně. Je největší krasovou jeskyní v krystalick...
zobrazit detailHodnotilo 1045 uživatelů. Průměrné hodnocení 3.8/10

Jeskyně Na Špičáku

Jeskyně Na Špičáku

Jeskyně Na Špičáku patří k nejstarším písemně doloženým jeskyním ve střední Evropě. První zmínka pochází z roku 1430 (Anthonius Wale). Jeskyně sloužila často jako úkryt, o...
zobrazit detailHodnotilo 1722 uživatelů. Průměrné hodnocení 3.9/10

ZLATÉ HORY – KOUZELNÝ KRAJ POKLADŮ

ZLATÉ HORY – KOUZELNÝ KRAJ POKLADŮ

Městské muzeum Památkově chráněný objekt budovy staré pošty z roku 1698. Stálé expozice k historii města a zlatohorského regionu.
zobrazit detailHodnotilo 46 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se