Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 01.11.2018

Kam s dětmi o víkendu v Praze?Adresa:  Praha a okolí
Hodnocení: 4.3 / 10 hlasů: 188

Lokalita:  Praha

Historicky významný objekt Chráněné území Jezera / rybníky / nádrže Les Místo s výhledem Obec / město Přírodní park Přírodní zajímavost Rozhledna Řeky Skanzen Sportovní vyžití Zoo / obory / stanice

Jestli přemýšlíte, kam vyrazit se svými ratolestmi o víkendu v hlavním městě a už vám docházejí nápady, nezoufejte. Poradíme vám, kde si užijete nejlepší víkendové akce a zabavíte nejenom děti, ale i sebe.


Dobře se oblékněte a přibalte něco na zub

V hlavním městě se skrývá spousta úžasných míst, které si děti zamilují. Některá vznikla teprve nedávno, a proto o nich možná ještě nevíte. Nechte se inspirovat a vyrazte s dětmi za dobrodružstvím. Nezapomeňte se dobře obléknout a přibalit s sebou i něco na zub. Outdoorové a sportovní oblečení seženete v akčních letácích za velmi výhodné ceny na Kompasslev.cz, a to i pro ty nejmenší.

Dopravní hřiště Vypich a lesní hřiště v oboře Hvězda

Na Praze 6 na vás čeká nejenom úžasná procházka oborou Hvězda, ale také dvě krásná hřiště, zasazená přímo v lesní oboře. Na své si tu přijdou ti nejmenší i starší děti školou povinné. Přímo u obory pak naleznete dopravní hřiště, kde si každé odpoledne mohou děti vyzkoušet jízdu na kole nebo odrážedle. Nechybí tu semafory, značky nebo kruhový objezd. Podmínkou pro vstup je pouze helma kvůli bezpečnosti. Dopravní hřiště funguje až do 19 hodin.

Nově zrekonstruované hřiště Okrouhlík

V létě 2018 se nově otevřelo zrekonstruované hřiště na Praze 5 poblíž Plzeňské ulice a zastávky Klamovka. Malí návštěvníci si tu mohou vyzkoušet jízdu na obrovské skluzavce, k dispozici je pískoviště, houpačky, prolézačky, kolotoč nebo velké hřiště s umělým trávníkem a basketbalovým košem. Hřiště si zamilují malá batolata, starší děti i dospělí.

Procházka na Vyšehradě a hřiště plné příběhů

Vyšehrad je úžasné místo pro víkend strávený pohromadě s celou rodinou. Dejte si procházku až na vrchol hradeb a pokochejte se nádherným výhledem na Prahu, který stojí za to. Když bude přát počasí, přibalte si svačinu a dejte si v parku piknik. Na Vyšehradě na vás čeká také originální dřevěné hřiště inspirované českými pověstmi. Poblíž najdete i restauraci nebo stánky s občerstvením.

Lesopark Řepy

Na kraji Řep směrem do centra si přijeďte užít s dětmi úžasné lesní hřiště. Kromě obří skluzavky, prolézaček, houpaček a trampolín si tu můžete odpoledne zpříjemnit i táborákem. V parku najdete hned několik míst, kde si rozděláte oheň a opečete nějaké dobroty. Kousek od Lesoparku v Řepích se nachází i dráha BMX.

Zookoutek v Malé Chuchli

V Malé Chuchli uprostřed lesa leží krásná malá zoo. Vede se krásná procházka přes les a neplatí se tu žádné vstupné. Děti se mohou podívat na jeleny, daňky a různé druhy ptáků. K zoo patří i malé hřiště a občerstvení. Po cestě narazíte i na malou studánku, kde se s dětmi napijete.

Lanový park Areál Vltavanů 229

Poblíž Vltavy a Branického nádraží se rozprostírá nádherný Areál Vltavanů. Lanový park, houpačky, skluzavky a cyklostezka podél Vltavy. K areálu patří i restaurace a občerstvení, takže tu můžete bez obav strávit klidně celý den. V lanovém centru se zabavíte s dětmi i vy.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Muzejní skvosty v centru Prahy

Muzejní skvosty v centru Prahy

Bistro v Praze je určitě skvělým lákadlem pro všechny návštěvníky našeho hlavního města, ale na pochoutky přichází vždy řada až po dobré zábavě nebo po vynaloženém pracovn...
zobrazit detailHodnotilo 93 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Botanická zahrada hl.m. Prahy

Botanická zahrada hl.m. Prahy

Botanická zahrada hl. m. Prahy nabízí svým návštěvníkům parkově upravené venkovní expozice, historickou Vinici sv. Kláry, Japonskou zahradu, tropický skleník Fata Morgana i velké ...
zobrazit detailHodnotilo 2456 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Muzeum Lega a obchod LEGO® stavebnic

Muzeum Lega a obchod LEGO® stavebnic

Pražské muzeum je co do rozlohy a počtu vystavených exponátů největší nejen v ČR, ale i na světě.
zobrazit detailHodnotilo 275 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Malostranská mostecká věž

Malostranská mostecká věž

Malostranská mostecká věž je nejmladší částí Karlova mostu.
zobrazit detailHodnotilo 329 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Mýval je nový člen české domácnosti, který Vás a Vaše miminko provede jeho prvním rokem

Mýval je nový člen české domácnosti, který Vás a Vaše miminko provede jeho prvním rokem

Z lásky ke vzpomínkám se mývalové už brzy stanou součástí mnoha českých rodin.
zobrazit detailHodnotilo 16 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.6/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se