Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 16.07.2019

Kam v létě na cyklovýlet? Začněte plánovat už teďAdresa:  Celá ČR
Hodnocení: 5.7 / 10 hlasů: 92

Web:  odkaz
Lokalita:  Beskydy a Valašsko

Pokud dáváte přednost cyklovýletům a už teď si brousíte zuby, až v létě vyrazíte na dovolenou s kolem, pak vás nechceme strašit, ale… penziony i chalupy už se na další sezónu začínají pomalu ale jistě zaplňovat. Je tedy nejvyšší čas začít řešit alespoň ubytování. A jak jinak si vybrat ubytování než podle okolních tras? Přinášíme vám seznam těch nejlepších míst.

Rychlebské stezky

Jestliže vás baví jízda v těsném kontaktu s přírodou a užíváte si jízdu po úzkých stezkách, pak vás zcela jistě nadchne síť trailů s názvem Rychlebské stezky. Jedná se o uměle vybudované a pečlivě udržované moderní traily i kamenné stezky, kde si jízdu vychutnají jak ostřílení cyklisté, tak i cyklopohodáři. Rychlebské stezky se rozkládají v Olomouckém kraji nedaleko Černé vody, kde se můžete taktéž ubytovat ve stejnojmenném hotelu.

Tip: Než se na stezky vydáte, ujistěte se, že zvládáte technickou jízdu v terénu. Na místních trailech se vám nejlépe pojede na odpruženém kole s širšími řídítky.

Stezka podél Ohře

Ústecký i Karlovarský kraj skrývá nespočet skvělých cyklotras, zejména podél řeky Ohře. Prozkoumat na kole tak můžete Chebsko, Klášterecko, Litoměřicko nebo Žatecko. Jízdu po stezkách vám na Litoměřicku zpestří spousta přírodních i historických památek, například zřícenina hradu Házmburk, Terezín nebo skalní oblast České Středohoří. V Žatecku pak přírodní oblast Džbán nebo zámek Líčkov.

Český Ráj

Český ráj je opravdu rájem, a to hlavně pro cyklisty. Určitě doporučujeme vydat se na kole za krásami Hruboskalska a Podtroseckého údolí. Zkušenější cyklisté pak mohou pokořit 54kilometrovou trasu z Lomnice nad Popelkou do Semil, pokračujíc výstupem na hrad Kozákov a potom přes Tatobity a Rovensko zpět do Lomnice.

Baťův kanál

Na Moravě se nachází velmi oblíbená cyklostezka o délce více jak 80 kilometrů, která vede podél Baťova kanálu. Kvalitní asfalt, absolutní rovina, to všechno v obklopení moravských vinařských stezek a krásné přírody. Stezka je napojená na další cykloturistické trasy, takže se z ní dá jet třeba i do Hostýnských vrchů nebo Bílých Karpat, kde můžete navštívit zámek Buchlovice, Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži či hrad Buchlov.

Je potřeba si pojistit i kolo?

Asi víte, že když provozujete extrémní cyklistiku, je potřeba se připojistit. Ale jak je to s kolem – je potřeba ho pojistit? Nutné to není, ovšem asi tušíte, jak moc se (nejen) u nás kola kradou, ať už zamčená nebo nezamčená. A obzvlášť u dražších kol taková krádež pořádně zabolí. O to víc proto doporučujeme zvážit individuální připojištění kola. Více se o možnostech připojištění dozvíte na ePojisteni.cz.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Rozšíření infrastruktury na Labské stezce

Rozšíření infrastruktury na Labské stezce

Kolín je důležitou křižovatkou mezi Labskou stezkou a evropskou trasou EuroVelo 4 a nabízí množství cyklotras a historických památek.
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí

Kulturní zařízení města Valašské Meziříčí sídlí v zámku Žerotínů pioblíž náměstí a po celý rok je dějištěm mnoha hudebních, divadelních a jiných kulturně-společensk...
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

VALAŠSKÉ ZÁŘENÍ NABÍDNE OLYMPIC A DALŠÍ HUDEBNÍ HVĚZDY

VALAŠSKÉ ZÁŘENÍ NABÍDNE OLYMPIC A DALŠÍ HUDEBNÍ HVĚZDY

21. ROČNÍK MULTIŽÁNROVÉHO VSETÍNSKÉHO FESTIVALU NAPŘÍČ HUDEBNÍMI ŽÁNRY PRO VŠECHNY GENERACE
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Travelhacking při dovolené s cestovkou

Travelhacking při dovolené s cestovkou

Travel hacking je o netradičním cestování. Laicky řečeno, soustředí se na to, jak zaplatit za dovolenou co nejméně.
zobrazit detailHodnotilo 2 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Kam v létě na cyklovýlet? Začněte plánovat už teď

Pokud dáváte přednost cyklovýletům a už teď si brousíte zuby, až v létě vyrazíte na dovolenou s kolem, pak vás nechceme strašit, ale… penziony i chalupy už se na další sezónu ...
zobrazit detailHodnotilo 92 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se