Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 24.07.2013

Královéhradecký krajAdresa:  Královéhradecký kraj
Hodnocení: 5.3 / 10 hlasů: 326

Web:  odkaz
Lokalita:  Hradecko

Hrad Chráněné území Les Obec / město Přírodní zajímavost Skalní město Zámek Zoo / obory / stanice

Český ráj

K Českému ráji neodmyslitelně patří pískovcové skály. Nejrozsáhlejším skalním městem v Českém ráji jsou   Prachovské skály.
Dalším dominantním krajinným prvkem Českého ráje jsou samostatné výchozy vyvřelých hornin. Mnohé z nich se staly strategicky výhodným místem pro stavbu hradů. Dnes jsou hrady Kost a Trosky neformálními symboly celé turistické oblasti.
Výjimečná přírodní hodnota území Českého ráje vedla roku 1955 k první české  Chráněné krajinné oblasti, která se roku 2005 stala zároveň geoparkem UNESCO.

Hradecko

Krajina Hradecka spojuje ideální prostředí pro rodinnou dovolenou a relaxaci, aktivní odpočinek i cykloturistiku. Velké množství historických památek, kulturních akcí a výborná dopravní dostupnost Hradecka vytváří vynikající podmínky pro návštěvníky.
Doslova za branami Hradce Králové se rozkládají rozsáhlé lesy táhnoucí se čtyřicet kilometrů jihovýchodním směrem, protkané turistickými a cyklistickými trasami.
Významnou přírodní zajímavostí překračující význam regionu je řeka Orlice.
Město Hradec Králové je díky promyšlené urbanistice a architektonickým skvostům nazýváno salonem republiky. Krásy Hradce Králové lze obdivovat při vyjížďce na loďce po řece Labi, nebo z ptačí perspektivy z Bílé věže, dominanty města.

Kladské pomezí

V severovýchodní části Královéhradeckého kraje se rozkládá Kladské pomezí, krajina, která uspokojí návštěvníka pozoruhodným přírodním bohatstvím i kulturními a historickými památkami.
Charakteristickým prvkem Kladského pomezí jsou rozsáhlá skalní města jako Adršpašské a Teplické skály, Broumovské stěny a Ostaš. Nejpůsobivější partie Adršpašsko-teplických skal přibližují celoročně otevřené prohlídkové okruhy, jejichž součástí jsou dva vodopády.
Národní přírodní památka Babiččino údolí, jehož pojmenování je odvozeno z názvu knihy Babička od Boženy Němcové, propojuje cenné přírodní prvky s citlivým zásahem člověka. V údolí se nacházejí stavby a místa známé z knihy – empírový zámek Ratibořice, Staré bělidlo a Panský mlýn.

Krkonoše a Podkrkonoší

Přírodní drsné klima horských hřebenů a členitých údolí přispělo k vytvoření mimořádně rozmanitého krajinného reliéfu našich jediných velehor. Vrcholy Krkonoš s nejvyšší horou České republiky, Sněžkou, konzervují unikátní přírodu z dob ledových, připomínající tundru daleké Skandinávie. V tomto království kamení, mechů, trav a lišejníků čekají návštěvníky také neprostupné koberce kosodřeviny, husté smrčiny, či pestré bohatství květin na krkonošských lukách.
Jako ojedinělý středoevropský přírodní celek je území Krkonoš od roku 1963 národním parkem.
V Krkonoších rovněž pramení jedna nejvýznamnějších českých i evropských řek – Labe.
Malebnou krásou oplývá i krkonošské podhůří – Podkrkonoší, s dominantním hřebenem Zvičiny ve výšce 671 metrů nad mořem. Do jeho přírodních zajímavostí lze zařadit velký turistický magnet – zoologickou zahradu ve Dvoře Králové nad Labem, která je největším chovatelem afrických zvířat v Evropě.

Orlické hory a Podorlicko

Orlické hory a Podorlicko kromě celé řady pozoruhodných šlechtických sídel, židovských památek nebo muzeí a galerií nabízejí především obdivuhodné přírodní scenérie svých hor a jejich podhůří, které jsou protkány sítí obranných pevností.
Hory jsou v zimě oblíbené nadšenci pro zimní sporty, v létě Orlické hory lákají k pěším a cyklistickým túrám v překrásné krajině s citlivým zasahováním člověka, které lze obdivovat například na roubených staveních.

Kalendář akcí


Kontaktní údaje :
tel.: +420 495 817 111
web: www.kralovehradeckyregion.cz 
e-mail: posta@kr-kralovehradecky.cz

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

České Velenice

České Velenice

České Velenice jsou s poměrně malou historií. Abychom mohli vysvětlit okolnosti vzniku tohoto města, musíme nejprve zabrousit do 20. let 19. století.
zobrazit detailHodnotilo 383 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o. je společností založenou městem Hradec Králové, která se zabývá poskytováním kulturních služeb, a naplňováním strategických...
zobrazit detailHodnotilo 75 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Malá vodní elektrárna Hučák - Informační centrum

Malá vodní elektrárna Hučák - Informační centrum

Informační centrum je umístěno v secesní budově malé vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové. Návštěvníkům předvede principy a možnosti využití energetických zdrojů založ...
zobrazit detailHodnotilo 2823 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Zámek Karlova Koruna

Zámek Karlova Koruna

Malebný barokní zámek již po tři století neodmyslitelně patří k panoramatu města na břehu řeky Cidliny. Stejně tak je se životem města spjat i rod Kinských.
zobrazit detailHodnotilo 1817 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.4/10

Slavonice

Slavonice

Slavonice jsou městskou památkovou rezervací, která se může pyšnit unikátním souborem renesančních měšťanských domů se sklípkovými klenabami a s ojedinělou sgrafitovou výzdobou.
zobrazit detailHodnotilo 357 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se