Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:
autor: Kateřina Černá
vloženo: 23.08.2011

Labyrint divadla DrakAdresa:  Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla o.p.s., Hradební 632, 500 03 Hradec Králové
Hodnocení: 4.9 / 10 hlasů: 2021

Web:  odkaz
Lokalita:  Hradecko

PR Článek

Královéhradecké Divadlo Drak patří k zavedeným značkám na české i světové divadelní scéně. Více než půl století již divadlo nabízí zábavu pro malé i velké diváky, které tradičně vítá ve svém sídle, jen několik kroků od historického centra Hradce Králové. V roce 2010 se divadlo rozšířilo o Labyrint Divadla Drak, který vyrostl v sousedním komplexu Tereziánský dvůr, vzniklém po více než dvouleté rekonstrukci historicky cenného objektu Nálepkových kasáren z druhé poloviny 18. století. Areál tak nyní reprezentuje moderní komplex, který v sobě vedle prostor Divadla Drak zahrnuje bytové domy, luxusní hotel, parkovací dům a další komerční prostory. Budoucí využití budovy pro potřeby Divadla Drak, jejíž rekonstrukce představovala investici ve výši více než čtyřicet milionů korun, umožnilo Město Hradec Králové, které je ostatně i zakladatelem divadla.

AKTUÁLNÍ PROGRAM- ZDE!

Labyrint Divadla Drak,

jehož autorem je scénograf divadla a výtvarník Marek Zákostelecký, v sobě skrývá celkem tři zásadní prostory: studiovou scénu, netradiční muzeum loutek a divadelní laboratoř. Muzeum loutek, které zde naleznete, nepředstavuje tradiční statický model muzea, kde prostory pro návštěvníky vymezují provazy a skla vitrín – drakovské muzeum přímo vyžaduje, aby se návštěvníci do prohlídky aktivně zapojili. V tématických zákoutích zde čekají loutky ze slavných inscenací Divadla Drak za více než padesátiletou existenci této divadelní scény. Divadelní laboratoř je experimentálním prostorem, kde nahlédnete pod pokličku vzniku divadelního představení. Proč se na chvíli nestát výtvarníkem, kostymérem, režisérem nebo dokonce hercem? V laboratoři dostanete možnost vyzkoušet každou z těchto profesí. Pokud tedy toužíte proniknout do tajů divadelního řemesla a nespokojíte se pouze s pohledem z hlediště, vítejte v Labyrintu Divadla Drak a zažijte divadlo na vlastní kůži!
V Labyrintu Divadla Drak se na Vás těšíme o prázdninách od úterý do neděle od 10 do 17 hodin a v ostatních měsících od úterý do pátku od 14 do 17 hodin a o víkendech od 10 do 17 hodin.
Více informací o Labyrintu Divadla Drak naleznete zde!

Otevírací doba

ZÁŘÍ - ČERVEN
úterý - pátek  14.00 - 17.00 hod.,  sobota - neděle 10.00 - 17.00 hod.
pondělí zavírací den

ČERVENEC - SRPEN
úterý - neděle  10.00 - 17.00 hod.
pondělí zavírací den

Vstupné

Labyrint loutek + divadelní laboratoř

Jednotlivé vstupné 70,- Kč
Rodinné vstupné I. (3 osoby) 180,- Kč
Rodinnné vstupné II. (4osoby) 200,- Kč
Skupinové vstupné (nad 5 osob)60,- Kč/osoba

Kontakt:

Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla o.p.s.
Hradební 632
500 03 Hradec Králové
tel. +420 495 514 721, +420 495 515 543
info@draktheatre.cz, www.draktheatre.cz

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

České Velenice

České Velenice

České Velenice jsou s poměrně malou historií. Abychom mohli vysvětlit okolnosti vzniku tohoto města, musíme nejprve zabrousit do 20. let 19. století.
zobrazit detailHodnotilo 383 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o. je společností založenou městem Hradec Králové, která se zabývá poskytováním kulturních služeb, a naplňováním strategických...
zobrazit detailHodnotilo 75 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Malá vodní elektrárna Hučák - Informační centrum

Malá vodní elektrárna Hučák - Informační centrum

Informační centrum je umístěno v secesní budově malé vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové. Návštěvníkům předvede principy a možnosti využití energetických zdrojů založ...
zobrazit detailHodnotilo 2823 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Zámek Karlova Koruna

Zámek Karlova Koruna

Malebný barokní zámek již po tři století neodmyslitelně patří k panoramatu města na břehu řeky Cidliny. Stejně tak je se životem města spjat i rod Kinských.
zobrazit detailHodnotilo 1817 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.4/10

Slavonice

Slavonice

Slavonice jsou městskou památkovou rezervací, která se může pyšnit unikátním souborem renesančních měšťanských domů se sklípkovými klenabami a s ojedinělou sgrafitovou výzdobou.
zobrazit detailHodnotilo 357 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se