Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


hřiště
hřiště
minigolf
minigolf

autor: Petra Komárková
vloženo: 19.08.2008

lázně a zámek BludovAdresa:  Lázeňská 572
Město:  Bludov
Nadmořská výška:  297 m.n.m.
Hodnocení: 5 / 10 hlasů: 795

Web:  odkaz
Lokalita:  Jeseníky

Církevní památka Lázně Sportovní vyžití Zámek Bludov leží v podhůří Jeseníků, cca 5 km od města Šumperk. Je zde několik zajímavých míst, a to renesanční zámek Žerotínů z roku 1624 barokně upravený, ten se nachází na křižovatce směrem ze Zábřeha na Šumperk, lze navštívit autem nebo autobusem, jelikož je to naproti autobusové zastávce. Bohužel není přístupný veřejnosti, je zde jen pošta, knihovna a kdysi zde byla provozována i diskotéka. Vedle leží krásný parčík a zámecká oranžérie. Další místo, které je s to za to navštívit, jsou lázně, tedy spíše jejich okolí. Ty se ale nachází na druhém konci obce, jsou spíše dostupné autobusem na Olšany či Zábřeh směr na Chromeč nebo vlakem a vystoupit Bludov – zastávka. Může se jet k lázním i autem, je tam neplacené parkoviště. Projíždí se topolovou alejí. Před budovou je situována fontánka a lavečky tzv. klidová zóna. Součástí lázní je rozlehlý park,ten by se dal rozdělit na dvě části: (když stojíme čelem proti budově zepředu) po levé straně jsou houpačky, ping pongový stůl, hřiště na volejbal a basketbal, různé houpačky, skluzavka, kryté pískoviště a pár lanových prolézaček a proplétaček, toto zázemí poskytuje nádherný stín, v pravé části se nachází parčík s minigolfem a uprostřed těchto dvou částí je bazének, ten je však pro veřejnost nepřístupný, slouží pouze lázeňským hostům respektive spíše dětem, co se zde léčí. Ostatní atrakce jsou veřejně přístupné. U minigolfu nevím, jak to nakonec dopadne, když jsme tam byli, zrovna čistili a malovali jednotlivá stanoviště. Snad má být přístupno i veřejnosti v určitých dnech a hodinách za poplatek, ale s jistotou netvrdím. Můžete se také občerstvit, mají dokonce i točené pivo, k jídlu ovšem jen párky s hořčicí nebo bagetu či tyčinky. A myslím, že je léto a v plném proudu jsou dovolené, tak si naše těla zaslouží relaxovat. Je možno se objednat na masáž či rašelinový zábal nebo bahenní koupel i pro veřejnost a spojit odpočinek s pohybem a památkami, protože se v Bludově ještě nachází např. kaple Narození P.Marie z 18. st. u silnice směr Bludov – Šumperk po levé straně na kopci tzv. Bluďáku (cca 1,5 km od zámku). Ta patří k chráněným památkám.

Historie a účel lázníČinnost zahájena roku 1929. Vyskytují se zde teplé prameny sirojodové a siroželezité vody. Léčí se zde děti již od 3 let s obezitou, zánětem ledvin, močových cest i dospělí s pohybovým aparátem. Součástí lázní je i mateřská a základní škola.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Jeskyně Na Pomezí

Jeskyně Na Pomezí

Leží na východním svahu Smrčníku (799 m n. m.), asi 400 m pod sedlem Na Pomezí (575 m n. m.), 2 km severovýchodně od města Lipová-Lázně. Je největší krasovou jeskyní v krystalick...
zobrazit detailHodnotilo 1025 uživatelů. Průměrné hodnocení 3.8/10

Jeskyně Na Špičáku

Jeskyně Na Špičáku

Jeskyně Na Špičáku patří k nejstarším písemně doloženým jeskyním ve střední Evropě. První zmínka pochází z roku 1430 (Anthonius Wale). Jeskyně sloužila často jako úkryt, o...
zobrazit detailHodnotilo 1708 uživatelů. Průměrné hodnocení 4/10

ZLATÉ HORY – KOUZELNÝ KRAJ POKLADŮ

ZLATÉ HORY – KOUZELNÝ KRAJ POKLADŮ

Městské muzeum Památkově chráněný objekt budovy staré pošty z roku 1698. Stálé expozice k historii města a zlatohorského regionu.
zobrazit detailHodnotilo 39 uživatelů. Průměrné hodnocení 6/10

Vodní elektrárna Dlouhé stráně - Informační centrum

Vodní elektrárna Dlouhé stráně - Informační centrum

Dlouhé stráně v údolí Divoké Desné jsou největší přečerpávací hydroelektrárnou v ČR.
zobrazit detailHodnotilo 1917 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Zastavte se v Centru služeb U Petra

Zastavte se v Centru služeb U Petra

Chystáte se v létě do Jeseníků? Máme pro Vás skvělý tip na centrum odpočinku a zábavy na Jesenicku.
zobrazit detailHodnotilo 203 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se