Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 29.04.2014

Lipno nad Vltavou - místo, kde je hlavně rodinám dobřeAdresa:  Lipno nad Vltavou
Hodnocení: 5.3 / 10 hlasů: 198

Web:  odkaz
Lokalita:  Šumava

Obec / město PR Článek Přírodní park Rozhledna Sportovní vyžití Technická zajímavost

Lipno nad Vltavou je malebné místo na břehu lipenského jezera, kde je dobře hlavně rodinám s dětmi. Jezdí sem za společným odpočinkem, láká je tu koupání, cyklistika i spousta dalších možností jak se společně bavit. A že příležitostí tady je mnoho, například na stále unikátní a v České republice jediné Stezce korunami stromů.

 

Elektrokola, elektroskútry i elektročluny

I pro letošní rok na Lipně připravili řadu novinek. Tou největší je Lipno na plný proud – možnost půjčit si elektrokolo, elektročlun i elektroskútr, což je možné v této unikátní kombinaci pouze v Lipně nad Vltavou. „Díky elektrokolům nebo elektroskútrům se méně zdatným turistům otevírají zákoutí Lipenska, která pro ně byla doposud skryta. Například výlet na Svatý Tomáš, kde se nachází nejvýše položená zřícenina v Čechách Vítkův Hrádek, je nezapomenutelným zážitkem. Cesta sem byla kvůli kopcovitému terénu doposud velmi náročná,“ vysvětlil Jiří Falout ze společnosti Lipno Servis. Lidé si mohou nyní půjčit nově 16 elektrokol a 6 skútrů, stejně jako 10 elektročlunů, které byly v nabídce již v předešlých sezónách. Elektročluny využívají hodně rodiny s dětmi, pro něž je jízda po hladině Lipna zážitkem. Na chvíli se totiž děti mohou stát kapitány.

 

Zábavnější i poučnější Stezka korunami stromů

Již druhé narozeniny oslaví letos unikátní Stezka korunami stromů. Lidé se k ní dostanou buď lanovou dráhou nebo stezkabusem. Zaparkují na centrálním parkovišti u pokladen. „Stezku korunami stromů by neměly vynechat zejména rodiny s dětmi, které si procházku opravdu užívají. Kromě zábavných prvků, na kterých mohou děti překonávat strach z výšek, se z nových vzdělávacích tabulí dozví
i o hospodářských procesech v lese,“ láká k návštěvě Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů. Zatímco si dospělí užívají nezapomenutelný výhled, děti zpravidla testují nejdelší suchý tobogán v ČR. Stezka korunami stromů Lipno je otevřena po celý rok a je v celé své délce bezbariérová. Na chodník vedoucí mezi korunami vzrostlých stromů tak může skutečně každý. Od handicapovaných až po rodiny s ještě malými dětmi v kočárku.

Mezi novinky letošní sezóny patří označení stezky ukazateli, podle kterých návštěvníci zjistí, v jaké aktuální výšce nad zemí se nacházejí. Další novinkou je kvíz ve věži, který zodpoví otázky unikátnosti stezky.


Bohatý kulturní program

Na léto si Lipno nad Vltavou připravilo desítky akcí, za kterými již stojí za to sem přijet. Mezi ty největší patří 17. května Zahájení letní turistické sezóny spojené se závodem dračích lodí.  „Chybět nebudou koncerty, vylodění a bitva pirátů a spousta další zábavy především pro rodiny s dětmi,“ sdělila ředitelka pořádající společnosti Lipensko Jitka Fatková.

Předposlední květnovou sobotu se v okolí Stezky korunami stromů Lipno uskuteční Slavnosti dřeva. „Již tradičně budou přítomni sochaři, kteří přímo před zraky návštěvníků budou sochat svá díla do připravených dřevěných kmenů. Děti se mohou připravit na odpoledne plné zábavy a jejich tatínkové zase na kvalifikační závod mistrovství ČR v Timber sportu,“ popisuje květnovou sobotu Pekárek.

Závěr letošních prázdnin bude patřit Lipno Sport Festu. „Jde o unikátní devítidenní festival, který kombinuje sport s kulturou. Pořádáme tu kurzy in-line bruslení, běhy s instruktorem i cvičení pro ženy. Vše je zdarma,“ dodala Fatková.

 

Nezapomeňte na Lipno Card

Většinu služeb na Lipně propojuje karta hosta LIPNO CARD, která všem jejím držitelům služby zvýhodňuje. „Lidé ji dostanou buď u ubytovatelů, nebo si ji koupí například v Infocentru Lipno za 79 korun. Výhod je více než 60, a to jak v Lipně, tak i po cestě na Lipno,“ dodala Fatková.

www.lipno.info

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Kašperské Hory a hrad Kašperk

Kašperské Hory a hrad Kašperk

Malebné městečko Kašperské Hory ležící uprostřed Šumavy nabízí nepřeberné možnosti trávení dovolené v kouzelném prostředí nedotčené přírody.
zobrazit detailHodnotilo 206 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Vítejte v Rezidenci Club Canada

Vítejte v Rezidenci Club Canada

Rezidence Club Canada nabízí ubytování v nových a moderně vybavených apartmánech s panoramatickým výhledem na Lipenské jezero a Šumavské kopce.
zobrazit detailHodnotilo 8 uživatelů. Průměrné hodnocení 7.4/10

Rezidence Club Canada

Rezidence Club Canada

Rezidence Club Canada nabízí ubytování v nových a moderně vybavených apartmánech s panoramatickým výhledem na Lipenské jezero a Šumavské kopce.
zobrazit detailHodnotilo 1848 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.7/10

Vodní elektrárny Vydra a Čeňkova pila - Informační centra

Vodní elektrárny Vydra a Čeňkova pila - Informační centra

V Národním parku Šumava leží vodní elektrárny Vydra a Čeňkova pila, které jsou funkčními historickými exponáty. Přímo v objektu elektrárny Vydra je umístěna také stálá expoz...
zobrazit detailHodnotilo 2563 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Vodní elektrárny Lipno - Informační cetrum

Vodní elektrárny Lipno - Informační cetrum

Vodní elektrárna Lipno I je součástí vltavské kaskády. Její nádrž s rozlohou téměř 50 km2 představuje svou plochou naše největší umělé jezero. Obsah nádrže 306 mil. m3 vody ...
zobrazit detailHodnotilo 1118 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se