Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 06.01.2014

Lyžařský areál Zadov - Ta pravá šumavská pohodaAdresa:  Zadov - Churáňov, Šumava
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 289

Web:  odkaz
Lokalita:  Šumava

PR Článek Sportovní vyžití

Lyžařský areál Zadov patří mezi největší zimní střediska na české straně Šumavy. Leží nedaleko od Vimperku a Sušice, a je tak vstupní bránou do Národního parku Šumava. Rozprostírá se v nadmořské výšce 890 -1120 m n.m. a nabízí kvalitní lyžařské podmínky nejen na sjezdovkách ale také na běžeckých tratích. Vzhledem k lehkým a středně těžkým profilům sjezdových tratí je areál Zadov vyhledávaný pro rodinnou rekreaci a vhodný i pro školní lyžařské kurzy. Vyžití zde najdou i milovníci snowparku a snowtubingu.

V areálu je 8 sjezdovek s celkovou délkou 4,5 km, 2 lanové dráhy, 5 lyžařských vleků, pohyblivý koberec, snowtubing, lanové centrum. Areál se skládá z několika menších středisek.
   
Největší je areál Kobyla, se čtyřsedačkovou lanovkou s nástupním kobercem, třemi lyžařskými vleky, dětským pohyblivým kobercem a novinkami sezony – kolotočem pro děti a novým informačním systémem. Je tu celkem 5 sjezdových tratí, z nichž většina je uměle zasněžována a osvětlena pro večerní lyžování. Nejdelší měří 800 m a svojí šířkou je vhodná i pro carving. Sjezdovky jsou pro denní i večerní lyžování čerstvě upravovány. Na Kobyle najdete i stále rozšiřovaný snowpark, lyžařskou školu, půjčovnu lyží a snowboardů se servisem, 4 rychlá občerstvení, sociální zařízení a wi-fi. V bezprostřední blízkosti má své sídlo i Horská služba. Bezplatné parkoviště a zastávka autobusu jsou přímo u sjezdových tratí. V zimní sezoně jezdí po Zadově skibus, který je pro lyžaře zdarma.
   
Další středisko tvoří sedačková lanová dráha Zadov – Churáňov. Zde najdete dvě nejdelší sjezdové tratě na Zadově v délce přes kilometr, z poloviny zasněžované. Bezplatné parkoviště je zhruba 150 m od nástupní stanice.
   
Třetím střediskem je areál U Horejšů. Je uměle zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování. Zde je také lyžařská škola s půjčovnou a parkoviště přímo u vleku.    K Lyžařskému areálu Zadov částečně spadá i areál na Nových Hutích. Zde je 5 lyžařských vleků. Sjezdové tratě jsou zde mírné, a obzvláště vhodné pro začínající lyžaře nebo lyžařské kurzy. Novinkou je nově umístěný vlek v těsné blízkosti parkoviště.
   
Novinkou je, že všechny jízdenky vydané v areálu Kobyla platí ve výše uvedených střediscích a navíc i v areálu Kvilda a KubovaHuť.
   
Pro běžkaře je na Zadově připraveno na 50 km pravidelně strojově upravovaných běžeckých tras, které navazují i na Šumavskou magistrálu a další trasy po Národním parku Šumava. Výchozím bodem pro běžkaře je Churáňov odkud vedou trasy na Zlatou studnu, Horskou Kvildu, Zhůří, Kvildu, Popelnou, Nové Hutě a Borových Lad. V areálu je i lyžařský běžecký stadion Churáňov, který je častým dějištěm sportovních soutěží a kde se konal i světový pohár.

www.lazadov.cz
nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Železná Ruda

Železná Ruda

Horské město ze všech stran je lemováno horskými vrcholy
zobrazit detailHodnotilo 2856 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

Rekreační zařízení Olšina

Rekreační zařízení Olšina

Kdo nás navštíví, ocitne se v překrásné přírodě a klidném prostředí, což je přímo ráj pro odpočinek a relaxaci na Šumavě.
zobrazit detailHodnotilo 288 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

HOTELY SRNÍ, přímo v srdci Šumavy

HOTELY SRNÍ, přímo v srdci Šumavy

HOTELY SRNÍ jsou nejlépe vybavené zařízením tohoto typu v dané lokalitě.
zobrazit detailHodnotilo 44 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Ski Areál Zadov

Ski Areál Zadov

Zadov si vychutnává opravdu každý. Na rozhledně, nabízející krásné pohledy do okolí, máte možnost opatřit si turistickou známku, kam se dostanete lanovou dráhou, auto mezitím na ...
zobrazit detailHodnotilo 69 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.7/10

Vimperk

Vimperk

Město, které Vás okouzlí svou atmosférou
zobrazit detailHodnotilo 309 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se