Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 04.12.2018

Mauricius je perlou Indického oceánu. Proč se vydat na dovolenou právě tam?Adresa:  Celá ČR
Hodnocení: 5.7 / 10 hlasů: 94

Web:  odkaz
Lokalita:  Praha

Místo s výhledem PR Článek Přírodní zajímavost

Mauricius je opravdovým rájem na zemi. Není tak divu, že každoročně ostrov navštíví zhruba milion turistů z celého světa. Ti Mauriciu často dávají přednost před oblíbenými Seychelami nebo Maledivami. Co je na ostrově přezdívaném jako perla Indického oceánu tak lákavé?

O ostrovu Mauricius jste nejspíš už slyšeli. Možná dokonce uvažujete, že si ho zvolíte jako svou příští dovolenkovou destinaci. Víte ale vůbec, kde Mauricius hledat? Leží asi 2 000 kilometrů jihovýchodně od afrického pobřeží a přibližně 900 kilometrů východně od Madagaskaru. Jedná se o bezpečnou a díky skvělému spojení i velmi dobře dostupnou lokalitu.

Dovolenou na Mauriciu si můžete plánovat kdykoliv. Země nabízí krásné počasí celoročně. Něco jako hlavní a vedlejší sezóna na ostrově v podstatě vůbec neexistuje. Nemusíte se tak bát právě teď využít last minute nabídky. Příjemných teplot moře i vzduchu se dočkáte na podzim i o prázdninových měsících.

Co vidět na Mauriciu? Poloostrov Le Morne i delfíní zátoku

Snad nejkrásnější místo, které si na dovolené nesmíte nechat ujít, je poloostrov Le Morne s obrovskou strmou skálou Le Morne Braband. Milovníky přírody jistě nadchne národní park Black River Gorges, místní zoologická zahrada, zábavní přírodní park Casala, nejstarší botanická zahrada na jižní polokouli Pamplemousses, delfíní zátoka Tamarin Bay nebo krokodýlí a želví rezervace.

Krásy ostrova můžete prozkoumávat sami, nebo využít pomoci vhodného průvodce, a to ať už toho osobního, internetového či papírového. Pár užitečných rad se vám jistě sejde. Připravíte se tak nejen na to, jak dlouhý let vás bude čekat, ale i proč po příletu na ostrov dostanete do pasu razítko vyhynulého ptáka Doda.

Co dál nabízí Mauricius? Golf, rybolov, dětské kluby a výtečnou kuchyni

Na Mauriciu si přijdou na své i příznivci golfu, který má na ostrově bohatou tradici. Počátky golfu zde sahají až do roku 1902. Zahrát si tak můžete na 10 hřištích, z nichž sedm je 18jamkových.

Jestliže golf není nic pro vás, pak byste možná dali přednost rybolovu. I ten je na ostrově velmi oblíbený. Především na západním pobřeží Mauriciu se můžete těšit z úlovků mečounů, tuňáků nebo barakud.

Nejčastěji se ale turisté vydávají na ostrov kvůli malebným plážím, na kterých nechybí opravdu luxusní resorty. Rodiny s dětmi jistě ocení, že součástí většiny resortů jsou dětské kluby. Pohodovou dovolenou na Mauriciu tak můžete strávit i s vašimi ratolestmi.

V neposlední řadě je nutno zmínit i výbornou místní gastronomii. Mauricijská kuchyně je inspirována pokrmy z celého světa, dočkáte se tak rozmanitých chutí i vůní, ať už indické, asijské, evropské nebo kreolské kuchyně.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Národní kulturní památka Vyšehrad

Národní kulturní památka Vyšehrad

Vyšehrad je oblíbeným místem procházek nabízejících úchvatné výhledy na Prahu a řadu významných památek.
zobrazit detailHodnotilo 1 uživatelů. Průměrné hodnocení 1/10

Zaznamenejte své cesty do stírací mapy

Zaznamenejte své cesty do stírací mapy

Zaznamenejte své cesty do stírací mapy
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Muzeum fantastických iluzí

Muzeum fantastických iluzí

Nejzábavnější muzeum v Praze!
zobrazit detailHodnotilo 4 uživatelů. Průměrné hodnocení 2.5/10

Muzeum městské hromadné dopravy v Praze

Muzeum městské hromadné dopravy v Praze

V tramvajové vozovně v Praze- Střešovicích se od roku 1993 nachází muzeum městské hromadné dopravy, které sčítá sbírku více než 50 vozidel, převážně tramvají.
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Neviditelná výstava Praha

Neviditelná výstava Praha

eviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.
zobrazit detailHodnotilo 166 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se