Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 22.05.2019

Mýval je nový člen české domácnosti, který Vás a Vaše miminko provede jeho prvním rokemAdresa:  Celá ČR
Hodnocení: 6.8 / 10 hlasů: 18

Web:  odkaz
Lokalita:  Praha

PR Článek

Z lásky ke vzpomínkám se mývalové už brzy stanou součástí mnoha českých rodin. Hithit kampaň pro knihu Já, miminko právě běží. Její tvůrkyně Sebastiána Chomiszak a Renáta Žáková na knize pracují rok a půl a nyní spustily crowdfundingovou kampaň, aby ilustrace mývalů, kterých je kniha plná, měly příležitost dostat se až k vám.

Co je Já, miminko?

Kvalitně řemeslně vyrobená kniha Já, miminko slouží k uchování vzpomínek na první společné chvíle s miminkem. Můžete do ní psát a lepit fotografie na památku, typicky během prvního roku. Originálním nápadem je personalizace každé knihy. Místo , miminko vznikne například Já, Sofie nebo Já, Matyáš. Kniha je černobílá – z průzkumů a rešerší to vyplynulo jako jeden z požadavků maminek. V knize najdete ručně psané originální písmo, které stejně jako celou vizuální podobu knihy a ilustrace, vytvořila ilustrátorka a grafička, Renáta Žáková.

Mývalí kamarádi ti pomůžou

Kresby mývalí rodiny provází téměř každou stranu knihy. A proč mývalové? Aby děti knihou provázelo zvířátko, které žije i v českých lesích a hájích. Pro Sebastiánu Chomiszak, autorku textů, to je rovněž zvíře, které se jí denně prohání po terase, protože žijí s rodinou v Krušných horách. Inspirace k nim tedy doslova přiběhla. Textů je v knize akorát – navedou vás, co psát, ale přesto nechávají prostor představivosti rodičů nebo fotografiím, které vzpomínky doplní. V knize tedy najdete například kapitoly „Co mám nejraději?, Rodiče už ze mě nemůžou aneb jak se mnou naši ztrácí trpělivost, Každý občas způsobí nějakou tu katastrofu nebo Mám talent!“

Strastiplná cesta

„Já vám s*ru na výzvy. Mně bude brzy šedesát, já už o žádné výzvy nestojím.“ Vyjádřil se jeden z  tiskařů oslovených pro výrobu knihy.

Jiný nezávislý poradce projektu zas Sebi a Renči poradil: „Jestli máte za manžela Kellnera, tak do toho jděte.”

 „Teď je digitální doba, nikdo to vyplňovat nebude. Proč to nevytvoříte jako e-knihu?! Vůbec nechápu, proč to děláte. Vždyť to nemá budoucnost a nikdo to nebude chtít.“ Prohlásil rodinný příslušník jedné z autorek.

Přesto přišlo i povzbuzení: „Obchodně úspěšný může být jenom projekt, kterému nejdřív nikdo nevěří,“ prohlásil Michael Třeštík, český prozaik, architekt, publicista, vydavatel a dokumentarista.

„Myslíte, že to byl sarkasmus, když mi na schůzce v tiskárně dali na poznámky sešit s názvem Seši(shi)t happens?“ Položila zadumaně otázku jedna z autorek knihy.

„Já tě hlavně chci vidět šťastnou, takže mi na nějakých penězích za sto výtisků nezáleží… Blbý je, že pravděpodobně nebudeme mít sto dětí, takže není jisté, jestli se ty knížky využijí.“ Prohlásil s upřímností v očích partner jedné z autorek.

Jak knihu podpořit

  • Hithit: Navštivte Já, miminko na Hithitu: hithit.com/jamiminko, kde knihu můžete finančně podpořit za Vámi zvolenou odměnu. Vůbec nemusíte zrovna chtít miminko – třeba pít kafe z plecháčku s mývalem a hrát u toho mývalí pexeso můžou všichni.
  • Vítáme i sdílení na sociálních sitích nebo mediální ohlasy v online nebo tištěných médiích.
  • Facebook: me/jamiminko
  • Instagram: ja_miminko

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Planetum

Planetum

Planetárium Praha, Štefánikova hvězdárna a Hvězdárna Ďáblice – tři subjekty, které jsou součástí jediné platformy jménem Planetum, která nabízí chytrou vesmírnou zábavu –...
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Muzeum fantastických iluzí

Muzeum fantastických iluzí

Nejzábavnější muzeum v Praze!
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Tajné poklady Španělska

Tajné poklady Španělska

5 výletů, které spojíte s dovolenou u moře
zobrazit detailHodnotilo 4 uživatelů. Průměrné hodnocení 10/10

Rodinný veletrh smysluplných hraček Rosteme pro život

Rodinný veletrh smysluplných hraček Rosteme pro život

O víkendu 9. a 10.11. se bude konat již 9. ročník inspirativního veletrhu v Praze. Je ideálním místem pro strávení příjemného dne s celou rodinou.
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Muzeum Karla Zemana v Praze

Muzeum Karla Zemana v Praze

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století.
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se