Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Kateřina Černá
vloženo: 01.08.2014

Na autorské divadlo do jeskyně VýpustekAdresa:  Křtiny 187
Hodnocení: 5.5 / 10 hlasů: 271

Web:  odkaz
Lokalita:  Moravský kras a okolí

Jeskyně PR Článek

Domov dobrovolného otroctví

Divadelní fakulta a jeskyně Výpustek uvádějí - autorské site-specific ... Domov dobrovolného otroctví
Můj dům, můj hrad. S přehledným policovým systémem z měkké borovice. Mé vězení. S moderní sedačkou poskytující pohodlnou oporu. Site-specific projekt v jeskyni Výpustek o odlivu civilizace na vlně vrcholného kapitalismu. Zpátky do jeskyní!

Autorské absolventské představení studentů Divadelní fakulty na JAMU v Brně. Historicky první inscenace odehrávající se mimo mateřskou scénu Studia Marta. Tvůrčí tým složený ze studentů především pátého ročníku režie a dramaturgie se v rámci možnosti vytvoření posledního projektu v sezóně 2011/2012 rozhodl sáhnout po, na divadelní fakultě nezvyklé formě divadla, site-specific. Site – specific je vytvořením divadelní kreace ve vybraném (nalezeném) prostoru, kde tvůrčí práce vychází z jeho historie a samotného charakteru (viz. Genius loci – duch místa)

Tematicky vychází text představení částečně i z historických událostí s jeskyní Výpustek spjatých (továrna na letecké motory v době druhé světové války, nuceně nasazení, atomový kryt pro případ jaderného ohrožení) a významně také čerpá z knížky Děti z Bullerbynu Astrid Lindgrenové. Hlavním tématem kusu má však být nadnárodní společnost, jež nabízí zdánlivě přiměřenou a dostupnou designovou kvalitu všem lidovým vrstvám. Nejvíce nás zajímá zvláštní a takřka soběstačný svět, který vytváří. Úhledný svět, který mluví vlastním tajemným jazykem a pro své obyvatele představuje nový systém a životní řád. V tomto řádu je vše dokonale organizované a uživatelsky vstřícné, přesto se pod jeho povrchem skrývá řada záludností a nebezpečí. Můj dům totiž nemusí být jen „můj hrad“, ale může se stát také vězením. Jako když se dětská hra zvrhne v sadistické mučení, nebo když lidé začnou milovat předměty a přestanou vidět a vnímat sebe navzájem. Projekt chce být výpovědí o stavu našeho světa. Jednou jsme zahrnuti výdobytky civilizace, levným, praktickým a úsporným nábytkem blahobytu a pak skončíme na dlažbě. Protože takový je běh světa. Po přílivu musí nutně přijít odliv a tak i nový úhledný systém poliček a skříní musí smést uragán apokalypsy.

Divadelní představení se budou konat ve dnech 22. – 25. dubna a 27. - 28. dubna 2012 v týdenním bloku a to vždy od 20:00 v Jeskyni Výpustek, obec Křtiny. 
Rezervace vstupenek na  vypustek.rezervace@caves.cz nebo na tel: 516 439 111. Vstupné 110 Kč. V jeskyni je konstantní teplota 7°C, doporučujeme teplé oblečení!
Více informací na www.domovdo.webnode.cz, www.studiomarta.cz, nebo www.caves.cz.

Ke spolupráci na představení byli přizváni studenti Fakulty výtvarných umění VUT v Brně. Výsledkem je výstava prací studentů oboru sochařství, která bude přístupná i mimo divadelní představení a to od poloviny dubna do května v otevírací době jeskyně.

Srdečně Vás zveme na tento jedinečný a neopakovatelný zážitek.
Národní divadlo


Kontakt pro další informace o projektu:
Patricia Glinská,
manažerka projektu
776 378 330
patriciaglinska@gmail.com

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Jeskyně Balcarka

Jeskyně Balcarka

Jeskyně Balcarka patří vývojově ke složitému hydrografickému systému ostrovských a vilémovických vod, které vyvěrají v Malém výtoku poblíž Punkevních jeskyní. Přes intenzív...
zobrazit detailHodnotilo 1214 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.2/10

Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně leží v severní části Moravského krasu v kaňonu Pustého žlebu, v národní přírodní rezervaci Vývěry Punkvy v chráněné krajinné oblasti Moravský kras.
zobrazit detailHodnotilo 2175 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Sloupsko - šošůvská jeskyně

Sloupsko - šošůvská jeskyně

Rozsáhlý komplex domů, chodeb a podzemních propastí vytvořený ve dvou patrech, ležící na severním okraji Moravského krasu u městečka Sloup. Jeskyně je významným nalezištěm kost...
zobrazit detailHodnotilo 1682 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.6/10

Jeskyně na Turoldu

Jeskyně na Turoldu

Jeskyně Na Turoldu leží v přírodní rezervaci vrch Turold na okraji města Mikulova a spolu s jeskyní Liščí díra tvoří 2,5 km dlouhý labyrint chodeb. Na rozdíl od ostatních zpřís...
zobrazit detailHodnotilo 979 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.8/10

Kam v zimě na Jižní Moravě?

Kam v zimě na Jižní Moravě?

K návštěvě zvou památkové objekty, muzea i sportovní zařízení. Speciální zimní prohlídky či plavby ovoněné svařeným vínem lze doplnit poznáváním fauny a flory nebo dobrodr...
zobrazit detailHodnotilo 73 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.1/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se