Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:
autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 29.11.2013

Nahlédněte do výroby vánočních ozdobAdresa:  Celá Čr
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 326

Web:  odkaz
Lokalita:  Krkonoše

PR Článek Technická zajímavost

Chcete pořídit svým blízkým opravdu originální dárek? Toužíte nasát vánoční atmosféru v klidu a pohodě? Kudy z nudy má pro vás báječné tipy, jak strávit adventní čas ve výrobnách vánočních ozdob a přitom nakoupit originální ručně vytvořené vánoční ozdoby.

Zajímá vás, jak vznikají skleněné vánoční ozdoby?

Celý ruční proces od foukání suroviny, stříbření, barvení, dekorování až po balení můžete shlédnout na exkurzi ve firmě Vánoční ozdoby, DUV-družstvo Dvůr Králové nad Labem. Firma pořádá exkurze do výroby pro skupiny nad 15 osob. Exkurze je určena pro ty, kteří chtějí vědět, jak složitým procesem probíhá výroba vánočních ozdob. Exkurze probíhají v pracovních dnech se zahájením od 7.30 - 13.00 hodin. Technologická přestávka 9.00 - 9.30 hodin. Celá prohlídka s odborným výkladem trvá asi 60 minut. Exkurze je nutné rezervovat předem. Ozdoby si můžete vybrat a zakoupit v podnikové prodejně za zvýhodněné ceny.  

Toužíte vidět, jak se vyrábí perličkové vánoční ozdoby? Navštivte tradiční ruční výrobu vánočních ozdob ze skleněných perlí Rautis v Poniklé v Podkrkonoší. Vyzkoušet můžete i vlastní šikovnost v kreativní dílně Rautis. Při exkurzi můžete sledovat celý proces výroby, od ručního foukání skleněných perliček přes stříbření a barvení až k samotné montáži ozdoby. Otevřeno je celoročně i o víkendech. Zavřeno je ve dnech 24.-26.12., 31.12. a 1.1. Jako vzpomínku na exkurzi si můžete zakoupit vánoční ozdobu v podnikové prodejně nebo si ji sami, pod vedením zručného pracovníka, smontovat v kreativní dílně. Všechny ozdoby jsou značené logem "Krkonoše - originální produkt®".

IRISA, výrobní družstvo Vsetín
se specializuje na ruční výrobu skleněných vánočních ozdob a nabízí rozsáhlý sortiment vánočních ozdob v široké barevné škále. V areálu družstva se nachází podniková prodejna, kde si mohou návštěvníci vybrat a zakoupit vánoční ozdoby. Otevřeno je 7 dní v týdnu v době od 8:00 do 20:00. Můžete si zde objednat exkurzi s názornou ukázkou výroby ručně foukaných a malovaných skleněných vánočních ozdob. Na tyto exkurze je nutné se předem objednat. Exkurze se konají každý den a to od 9:00 do 12:00 hod.
nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově je regionálním muzeem s působností pro okres Trutnov a přilehlý region, představovaný především oblastí Krkonoš a Podkrkonoší.
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

AQUA Park Špindlerův Mlýn

AQUA Park Špindlerův Mlýn

AQUA Park Špindlerův Mlýn – ideální místo pro Vaši dovolenou nebo prodloužený víkend.
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Pec pod Sněžkou - hory v pohybu

Pec pod Sněžkou - hory v pohybu

Pec pod Sněžkou je nejen malebným horským městečkem v údolí řeky Úpy, ale také významným turistickým a sportovním střediskem.
zobrazit detailHodnotilo 8 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.8/10

 Do Harrachova v létě s celou rodinou

Do Harrachova v létě s celou rodinou

„Vstříc mamutím zážitkům“
zobrazit detailHodnotilo 430 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.8/10

Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně leží na severním okraji obce Bozkov ve svahu plošiny Na Vápenci (485 m n. m.). Vznikly silnou korozivní činností podzemní vody v čočkovitém tělese vá...
zobrazit detailHodnotilo 1646 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.9/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se