Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 03.12.2018

Nezapomenutelné výhledy po ČRAdresa:  Celá ČR
Hodnocení: 5.2 / 10 hlasů: 90

Web:  odkaz
Lokalita:  Stř. Čechy - severovýchod

Církevní památka Historicky významný objekt Hrad Chráněné území Jezera / rybníky / nádrže Les Místo s výhledem PR Článek Přírodní zajímavost Rozhledna Řeky Sportovní vyžití Technická zajímavost

Patříte k milovníkům panoramatických výhledů? Hledáte stále nová místa v naší krásné domovině? Pak se inspirujte našimi tipy zajímavých přírodních vyhlídek v České republice. Nabízí se například hřebeny hor, zajímavé meandry řek nebo skalní města.

 

Meandry řek po ČR

 

Meandry řek jsou velmi populární a navštěvuje je ročně čím dál více lidí. Mezi nejznámější české meandry patří jednoznačně ten pod vyhlídkou Máj, který se nachází jižně od Prahy, nedaleko obce Teletín. Při výhledu se můžete kochat řekou ve tvaru podkovy, která v kombinaci s přírodou vytváří opravdu úchvatnou scenérii.

 

Další zajímavé meandry řek:

●      Vyhlídka Solenická podkova

●      Vyhlídka Havlova skála s meandrem řeky Berounky

●      Jihomoravský kraj nabízí novou vyhlídku Devět mlýnů s výhledem na meandr řeky Dyje a vinici Šobes

 

Humboldtova vyhlídka v Orlických horách

 

Znáte Bukovou horu? Jedná se o dominantu Verneřického středohoří, a to díky přítomnému TV vysílači. Humboldtova vyhlídka nabízí rozhledy na České Středohoří, v pozadí na Krušné Hory a také do údolí Labe.

 

Pokud budete mít štěstí a vychytáte jasné počasí, můžete dohlédnout až na Lužické hory, Ještěd, Jizerské hory nebo dokonce Krkonoše. Pokud patříte k milovníkům lezení, nezapomeňte navštívit nedaleké Ptačí kameny, což je soubor skalních věží a masivů, jejich výška dosahuje kolem 12 až 15 metrů.

 

Vyhlídka Králův stolec

 

V Poddyjí z dřevěného vyhlídkového altánu se nabízí krásný výhled na Býčí skály a údolí řeky Dyje. Kolem vyhlídky je vyznačena turistická cesta (zelená), která vede z Gránického údolí přes Hradiště, Andělský mlýn a zpět do Znojma.

 

Skalní vyhlídka Ořešník

 

Patříte-li k milovníkům skal, doporučujeme navštívit skalní vyhlídku Ořešník, kterou najdete ve Smědavské pahorkatině nad obcí Hejnice. Tato skalní dominanta se tyčí ve výšce 800 metrů nad mořem a na samotný vrcholek se dostanete pouze po schůdcích vytesaných do skály. Z vrcholu se nabízí vyhlídka do celého údolí Jizerských hor.

 

Vyhlídka Krakonoš

 

Vyhlídka Krakonoš v Krkonoších je nejvyšším bodem Kozích hřbetů. Z vyhlídky se pak nabízí směrem na východ krásný pohled na Sněžku a Luční boudu. Na západu jsou vidět Žalý, Pláně, Kozí hřbety, Medvědín a Kotel a na severozápad zase Vysoké kolo, Mužské a Dívčí kameny, Malý Šišák nebo Údolí Bílého Labe.

 

Krkonoše toho nabízejí opravdu mnoho. Pokud byste zde chtěli strávit delší čas, doporučujeme jako ubytování využít krkonošské chaty, které často bývají blízko přírodě. Nabízejí se například chaty s bazénem, kde se můžete po výletu zrelaxovat.

 

Pokud na svojí dovolenou vezete i svého čtyřnohého mazlíčka, hledejte chaty se psem, kde mají dveře otevřené a často bývají doplněné velkou zahradou, ve které si váš mazlíček opravdu zadovádí.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Zámek Nelahozeves – kam se nejen děti rády vrací

Zámek Nelahozeves – kam se nejen děti rády vrací

Zámek Nelahozeves, jedna z nejkrásnějších renesančních staveb v Čechách, leží 35 km severně od Prahy na levém břehu řeky Vltavy.
zobrazit detailHodnotilo 339 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves

jeden z nejkrásnějších renesančních zámků v Čechách
zobrazit detailHodnotilo 357 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Český Brod

Český Brod

Staré gotické město
zobrazit detailHodnotilo 1198 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Rodinný park Mirakulum

Rodinný park Mirakulum

Zábavu v parku najdou děti všech věkových kategorií. Většinu herních prvků mohou využít i rodiče. Zábavnou část se stovkami atrakcí doplňují naučné stezky.
zobrazit detailHodnotilo 8 uživatelů. Průměrné hodnocení 6/10

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Muzeum zahrnuje zámek Roztoky s přilehlým parkem, unikátní Ateliér Zdenky Braunerové a nabízí návštěvu výstav a kulturních akcí.
zobrazit detailHodnotilo 21 uživatelů. Průměrné hodnocení 6/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se