Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 07.06.2013

Okamžiky štěstí na dovolené v RakouskuAdresa:  Rakousko
Hodnocení: 5.6 / 10 hlasů: 198

Web:  odkaz
Lokalita:  Praha

PR Článek

Rakousko je synonymem pro úchvatnou přírodu, v níž se můžete toulat pěšky i na kolech pod úžasnými alpskými panoramaty i koupat se v jezerech, jejichž pláže připomínají moře. Všude najdete vysoký standard ubytování za dostupné ceny a mnoho turistických atrakcí, které jsou pro ubytované hosty se speciálními slevovými kartami téměř za hubičku.

Stačí přejet jižní hranice a jste ve světě malebných městeček a vísek, kde červené muškáty a pestrobarevné pelargónie padají z oken a teras jako vodopády. Jsou tu krásná města, v nichž zjistíte, jak blízko k sobě máme, protože nás spojuje dlouhá společná historie.

Vídeň, která v posledních letech patří mezi desítku nejpříjemnějších světových měst k žití, nabízí nejen nádherné památky, ale již dlouho je oblíbeným cílem výletů za úchvatnou hudbou a zajímavými výstavami. Vídeňané jsou zvyklí na cyklisty, takže městem se dá jezdit celý den na kole, které si na mnoha místech můžete vypůjčit a kdekoliv jinde zase vrátit. Také Salcburk vám bude blízký a milý už tím, že díváte-li se na historické centrum shora z pevnosti Hohensalzburg, máte díky mostům přes řeku Salzach a věžím barokních kostelů pod sebou pocit, jako byste pozorovali z Prahu z Hradčan.


Za návštěvu rozhodně stojí východní Burgenlandsko s unikátním stepním Neziderským jezerem, ke kterému se sjíždějí milovníci ptactva z celé Evropy, neboť zdejší přírodní rezervace je jednou z nejfrekventovanějších zastávek tažných ptáků. Odtud se můžete vypravit na jih, kde najdete Čechy zatím neobjevenou nádherně zvlněnou kopečkovitou krajinu v jihovýchodním Štýrsku. Mezi vyhaslými sopkami se tu pěstuje výborné víno a vyrábí se jedinečný dýňový olej, kterým Rakušané rádi polévají nejen saláty, ale třeba i zmrzlinu – a je to skvělé.

Navíc rakouská kuchyně je čím dál bohatší. Klasiku jako vídeňský řízek, císařský trhanec, domácí klobásy či špecle, v posledních letech zpestřují gurmánské zvěřinové hody i další nápaditá jídla, která se trendově vaří z domácích zdrojů místních farmářů. Přijeďte a ochutnejte!

Více informací a tipů na nezapomenutelnou letní dovolenou v Rakousku najdete na stránkách www.austria.info/leto
nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Kam s dětmi o víkendu v Praze?

Kam s dětmi o víkendu v Praze?

Jestli přemýšlíte, kam vyrazit se svými ratolestmi o víkendu v hlavním městě a už vám docházejí nápady, nezoufejte. Poradíme vám, kde si užijete nejlepší víkendové akce a zab...
zobrazit detailHodnotilo 19 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Papilonia – unikátní motýlí dům v Praze

Papilonia – unikátní motýlí dům v Praze

Vstupte do motýlího domu Papilonia a poznejte úžasný svět exotických motýlů.
zobrazit detailHodnotilo 36 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.5/10

Strahovská knihovna

Strahovská knihovna

Strahovská knihovna patří ke Královské kanonii premonstrátů na Strahově. Knihovna v kláštěře vznikla kolem roku 1143 a její historická část čítá až na 200 000 svazků.
zobrazit detailHodnotilo 47 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.9/10

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel v Mostecké ulici představuje výběr z nejznámějších a nejzajímavějších strašidel a pověstí staré Prahy.
zobrazit detailHodnotilo 54 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Vrtbovská zahrada

Vrtbovská zahrada

Vrtbovská zahrada je nemovitá kulturní památka 1. stupně zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO, zahrada je ve vlastnictví Hlavního města Prahy.
zobrazit detailHodnotilo 5 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.2/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se