Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 07.06.2013

Okamžiky štěstí na dovolené v RakouskuAdresa:  Rakousko
Hodnocení: 5.6 / 10 hlasů: 217

Web:  odkaz
Lokalita:  Praha

PR Článek

Rakousko je synonymem pro úchvatnou přírodu, v níž se můžete toulat pěšky i na kolech pod úžasnými alpskými panoramaty i koupat se v jezerech, jejichž pláže připomínají moře. Všude najdete vysoký standard ubytování za dostupné ceny a mnoho turistických atrakcí, které jsou pro ubytované hosty se speciálními slevovými kartami téměř za hubičku.

Stačí přejet jižní hranice a jste ve světě malebných městeček a vísek, kde červené muškáty a pestrobarevné pelargónie padají z oken a teras jako vodopády. Jsou tu krásná města, v nichž zjistíte, jak blízko k sobě máme, protože nás spojuje dlouhá společná historie.

Vídeň, která v posledních letech patří mezi desítku nejpříjemnějších světových měst k žití, nabízí nejen nádherné památky, ale již dlouho je oblíbeným cílem výletů za úchvatnou hudbou a zajímavými výstavami. Vídeňané jsou zvyklí na cyklisty, takže městem se dá jezdit celý den na kole, které si na mnoha místech můžete vypůjčit a kdekoliv jinde zase vrátit. Také Salcburk vám bude blízký a milý už tím, že díváte-li se na historické centrum shora z pevnosti Hohensalzburg, máte díky mostům přes řeku Salzach a věžím barokních kostelů pod sebou pocit, jako byste pozorovali z Prahu z Hradčan.


Za návštěvu rozhodně stojí východní Burgenlandsko s unikátním stepním Neziderským jezerem, ke kterému se sjíždějí milovníci ptactva z celé Evropy, neboť zdejší přírodní rezervace je jednou z nejfrekventovanějších zastávek tažných ptáků. Odtud se můžete vypravit na jih, kde najdete Čechy zatím neobjevenou nádherně zvlněnou kopečkovitou krajinu v jihovýchodním Štýrsku. Mezi vyhaslými sopkami se tu pěstuje výborné víno a vyrábí se jedinečný dýňový olej, kterým Rakušané rádi polévají nejen saláty, ale třeba i zmrzlinu – a je to skvělé.

Navíc rakouská kuchyně je čím dál bohatší. Klasiku jako vídeňský řízek, císařský trhanec, domácí klobásy či špecle, v posledních letech zpestřují gurmánské zvěřinové hody i další nápaditá jídla, která se trendově vaří z domácích zdrojů místních farmářů. Přijeďte a ochutnejte!

Více informací a tipů na nezapomenutelnou letní dovolenou v Rakousku najdete na stránkách www.austria.info/leto
nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Studijní a dokumentační centrum Norbertov

Studijní a dokumentační centrum Norbertov

Nedaleko Müllerovy vily stojí v památkové zóně Staré Střešovice v ulici Nad Hradním vodojemem budova s čp. 53. V objektu je dnes umístěno Studijní a dokumentační centrum Norbertov...
zobrazit detailHodnotilo 52 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Novomlýnská vodárenská věž

Novomlýnská vodárenská věž

Muzeum hlavního města Prahy získalo Novomlýnskou vodárenskou věž do své správy v roce 2013. Vzhledem ke špatnému technickému stavu není věž přístupná veřejnosti.
zobrazit detailHodnotilo 68 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Müllerova vila

Müllerova vila

Müllerova vila v Praze je vrcholným dílem světové architektonické avantgardy.
zobrazit detailHodnotilo 248 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Rothmayerova vila

Rothmayerova vila

Architekt Otto Rothmayer (1892–1966) patří ke generaci architektů aktivních v 1. polovině 20. století.
zobrazit detailHodnotilo 187 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Pražské věže

Pražské věže

Zveme vás na prohlídku Pražských věží
zobrazit detailHodnotilo 304 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se