Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 30.07.2013

Olomoucký krajAdresa:  Olomouc
Hodnocení: 4.8 / 10 hlasů: 446

Web:  odkaz
Lokalita:  Opavské Slezsko

Hrad Obec / město PR Článek Přírodní park Sportovní vyžití Technická zajímavost Zámek

Olomoucký kraj se rozkládá ve střední části Moravy a zasahuje i do její severní části. Jeho rozloha činí 5 267 km2. Z hlediska správního tvoří spolu se Zlínským krajem Region soudržnosti NUTS II - Střední Morava. Člení se na 5 okresů (Jeseník, Olomouc, Prostějov, Přerov a Šumperk). Území Olomouckého kraje je tvořeno 13 správními obvody obcí s rozšířenou působností (Hranice, Jeseník, Konice, Lipník nad Bečvou, Litovel, Mohelnice, Olomouc, Prostějov, Přerov, Šternberk, Šumperk, Uničov, Zábřeh). V kraji je 399 obcí. Sídelním městem je Statutární město Olomouc. Počet obyvatel Olomouckého kraje je 637 688 (k 30. 9. 2012).

Navštivte Jeseníky s podhůřím, bohaté na přírodní a historické památky, plné značených tras.
Střední Morava je jednou z nejpřitažlivějších oblastí České republiky, s příjemným prostředím, starobylými památkami a podmínkami ke sportovnímu vyžití.

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě najdete v Jeseníkách stovky dobře značených tras jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč navštívit Jeseníky i v zimě.

Zimní sporty

Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč navštívit Jeseníky i v zimě. Horský ráj zůstává rájem bez ohledu na roční období.

Letní sporty

Atraktivní horský terén ocení v létě především vášniví turisté a cykloturisté, je však také ideálním místem pro příznivce adrenalinových sportů. Strmé skalní stěny, seskoky padákem nebo vyhlídkové lety ze Šumperka vám přinesou jedinečné a nezapomenutelné zážitky.

Trasy a programy v Jeseníkách

Nekonečné množství možností jak využít volný čas v Jeseníkách. Atraktivní horský terén ocení v létě především vášniví turisté a cykloturisté, je však také ideálním místem pro příznivce adrenalinových sportů. Strmé skalní stěny, seskoky padákem nebo vyhlídkové lety ze Šumperka vám přinesou jedinečné a nezapomenutelné zážitky. Každý si může vybrat…

Do přírody Jeseníků

Drsnou a zároveň romantickou přírodu Jeseníků si zamilujete na první pohled. Objevíte zde nádherný kraj s bohatou faunou i flórou, okouzlující hory s překrásnými výhledy do údolí, husté lesy, křišťálové vodopády i tajemné jeskyně. Při pobytu v přírodě se vždy chovejte ohleduplně, aby její krásu, bohatství a jedinečnost mohli obdivovat i ostatní.

Lázeňství a wellness v Jeseníkách

Každý člověk touží po odpočinku od každodenního shonu a získání nových sil. Příjemnou relaxaci spojenou s nevšedním kulturním programem najdete v lázních, kterých je v Jeseníkách celá řada. Čekají tu na vás horké či studené léčivé prameny, koupele i promenádní koncerty.

Za památkami a kulturou v Jeseníkách

Když se řekne Jeseníky, každý si představí lyžování nebo procházky přírodou. Na malebná podhorská města a městečka, obce i romantické hrady a výstavné zámky či unikátní technické památky řada lidí zapomíná a připravuje se tak o nevšední zážitky. Mají totiž co nabídnout - například ruční papírnu, která papír vyrábí již 400 let starým způsobem, byste jinde těžko hledali.

Kompletní turistické informace z Olomouckého kraje

- novinky z Jeseníků, tipy na výlety, ubytování a kulturní akce naleznete na www.navstivtejeseniky.cz
-na informačním portálu Střední Moravy  www.strednimorava-tourism.cz najdete tipy na výlety pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Dozvíte se o novinkách v regionu, ubytování, atraktivitách, kam za kulturou či zábavou a sportem.

 

Kulturní akce ZDE

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Slezské zemské muzeum

Slezské zemské muzeum

Slezské zemské muzeum je nejstarší a co do velikosti a bohatosti sbírkových fondů patří mezi tři nejvýznamnější muzea na území našeho státu.
zobrazit detailHodnotilo 1891 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.2/10

Areál československého opevnění Hlučín – Darkovičky

Areál československého opevnění Hlučín – Darkovičky

Pevnostní areál je dnes evropsky vysoce ceněnou prezentací ojedinělého fortifikačního sytému naší republiky, který vznikal v letech 1935 – 1938.
zobrazit detailHodnotilo 331 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Národní památník II. světové války

Národní památník II. světové války

Památník II.světové války Doba zmaru a naděje – expozice v ústředním památníku II. světové války na území České republiky představuje prostřednictvím bohatého sbírkovéh...
zobrazit detailHodnotilo 2408 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.1/10

Srub Petra Bezruče

Srub Petra Bezruče

Srub Petra Bezruče na Ostravici získalo Slezské zemské muzeum jako součást dědictví po básníkovi.
zobrazit detailHodnotilo 1183 uživatelů. Průměrné hodnocení 3.8/10

Památník Petra Bezruče

Památník Petra Bezruče

V Památníku Petra Bezruče (PPB) je instalována expozice „Život a dílo Petra Bezruče“.
zobrazit detailHodnotilo 1067 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se