Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Kristýna Olivová
vloženo: 16.05.2016

Pivovar Plzeňský PrazdrojAdresa:  U Prazdroje 7, Plzeň 30497
Hodnocení: 5.5 / 10 hlasů: 1481

Web:  odkaz
Lokalita:  Plzeňsko

Historicky významný objekt Muzeum Technická zajímavostNavštivte legendu Pilsner Urquell. Přijeďte do plzeňského pivovaru!

Zveme Vás na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj! Plzeňský Prazdroj umožňuje návštěvníkům přesvědčit se všemi smysly o kvalitách piva Pilsner Urquell přímo v areálu pivovaru při jeho prohlídkách.

Každá země má své symboly a legendy. Mezi ty české patří plzeňský ležák Pilsner Urquell, pivo, které inspirovalo více než dvě třetiny ve světě vyráběných piv. Ta nosí právě podle českého originálu označení pils, pilsner nebo pilsener. Chcete-li se podívat, jak vzniká legenda, která se rychle proslavila po celém světě a dodnes reprezentuje české pivovarnictví, vydejte do Plzně.

Plzeň je přezdívaná hlavním městem piva. A ne nadarmo. Díky výhodné poloze na křižovatce několika důležitých obchodních cest se v Plzni vařilo pivo už od dob jejího založení na konci 13. století. Ale celosvětový věhlas získalo pivo z Plzně až po vzniku Měšťanského pivovaru, dnešního pivovaru Plzeňský Prazdroj.   Právě zde 5. října roku 1842 spatřila světlo světa první várka piva, jak jej známe dnes -  řízný, lahodný spodně kvašený ležák zlatavé barvy se sněhobílou pěnou. Sláva výjimečného plzeňského piva se rychle šířila po celém světě a pivo se stalo inspirací pro novou pivní kategorii – ležák.

Pivovar Plzeňský Prazdroj je oblíbeným turistickým místem, navštěvují jej milovníci piva z celého světa. Je nejen moderním pivovarem, patří zároveň mezi unikátní industriální památky evropského významu. Na prohlídce pivovaru si projdete místy, kde se pivo Pilsner Urquell vaří od dob svého vzniku. Ve smyslové expozici ochutnáte suroviny, ze kterých se slavný ležák vyrábí. Navštívíte také samotné srdce pivovaru - historickou a současnou varnu, kde se vaří pivo, které z Plzně míří do celého světa; nebo moderní stáčírnu s kapacitou 120 000 lahví za hodinu.

Unikátní panoramatické kino vám povypráví bohatou historii piva Pilsner Urquell. Úsilí a obětavou práci lidí, bez kterých by se příběh slavného piva neodehrál, představí expozice Lidé Pilsner Urquell. Na závěr samozřejmě nesmí chybět ochutnávka piva! Vydáte se s námi do labyrintu ručně tesaných historických sklepů, které se rozšiřovaly spolu s pivovarem a měří neuvěřitelných 9 kilometrů. Nachází se zde dubové spilečné kádě a ležácké sudy, které vyrábí a udržuje parta bednářů Plzeňského Prazdroje. Starší 18 let zde ochutnají nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell čepované přímo z dubových ležáckých sudů.

Na nádvoří pivovaru se nachází Dárková prodejna, která nabízí široký sortiment originálních pivovarských dárků, kterými uděláte radost každému milovníkovi piva. Prohlídku pivovaru doporučujeme zakončit poctivou českou kuchyní a výborným pivem Pilsner Urquell v restauraci Na Spilce. Na zdraví!
Více informací o prohlídce a aktuálních časech prohlídek najdete na: www.prazdrojvisit.cz

Otevírací doba Návštěvnického centra

Duben – září: 8,00 -18,00
Říjen – březen: 8,00- 17,00

Aktuální informace o prohlídkách pivovaru Plzeňský Prazdroj, Pivovarského muzea v Plzni a Plzeňského historického podzemí najdete na www.prazdrojvisit.cz

Pivovar Plzeňský prazdroj - prohlídky

adresa: U Prazdroje 7, 304 97, Plzeň
telefon: +420 377 062 888, +420 377 062 715
e-mail: exkurze@prazdrojvisit.cz 

www.prazdroj.cz


nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., sídlí od roku 2000 v novogotickém zámku Hradiště.
zobrazit detailHodnotilo 301 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Putování krajem Jana Nepomuckého

Putování krajem Jana Nepomuckého

Podzim je jako stvořený pro chvíle rozjímání a procházky po české krajině.
zobrazit detailHodnotilo 6 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.7/10

Muzeum Českého lesa v Tachově

Muzeum Českého lesa v Tachově

Regionální vlastivědné muzeum v bývalém františkánském klášteře.
zobrazit detailHodnotilo 109 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Putujte po Zlaté stezce! S trasami vám poradí etapový průvodce

Putujte po Zlaté stezce! S trasami vám poradí etapový průvodce

Dálková trasa pro pěší turistiku Zlatá stezka láká. Vede Plzeňským krajem, jižními Čechami a také Bavorskem – Hornofalckým a Bavorským lesem.
zobrazit detailHodnotilo 15 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Vemte rodinu na jarní výlet do ZOO

Vemte rodinu na jarní výlet do ZOO

Jaro opět po dlouhém zimním období vybízí nejen k rodinným výletům do přírody.
zobrazit detailHodnotilo 35 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se