Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 24.09.2012

Po stopách šumavských sklářů a obrany hranicAdresa:  Šumava
Hodnocení: 5.3 / 10 hlasů: 257

Web:  odkaz
Lokalita:  Šumava

PR Článek Ještě než náš kraj definitivně opustí příjemné teploty, vydejte se za poznáním na Šumavu. Čekají vás tu nejen příjemné procházky krajinou plnou unikátních přírodních jevů, ale i spousta naučných stezek, kde na vlastní kůži poznáte, jak zde vypadal život!

Protože již končí letní turistická sezóna, není žádný problém sehnat zde velmi příjemné ubytování. Navíc máte velkou šanci, že získáte ke svému pobytu slevu, což se vyplatí nejen rodinám s dětmi.

Sklářská stezka

Věděli jste, že právě uprostřed šumavských lesů se skvěle dařilo sklářům, kteří zde vyráběli velmi kvalitní a vyhlášené okenní sklo, skleněné korálky a další nádherně zdobené předměty?

Sklářských hutí tu fungovalo několik desítek. První z nich údajně pochází už z první poloviny 14. století!
O historii a zajímavostech ze života sklářů se můžete dozvědět více z informačních tabulí, které všechny trasy stezky lemují. Vybrat si můžete z několika tras. Některé vedou v těsné blízkosti Železné Rudy, jiné se pouštějí o něco dál, ale za to vás dovedou k pozůstatkům skutečných hutí.

V obcích a osadách poblíž stezky můžete obzvlášť teď s koncem sezóny sehnat opravdu levné ubytování pro celou rodinu, a to jak v penzionech, tak kempech.

Jak náročné bylo bránit hranice po 2. světové válce?

Mnozí z vás možná mají v živé paměti, jak vypadala obrana československých hranic do roku 1989. Vaše děti ale takové vzpomínky nemají a není nic lepšího, než jim takto významný bod naší historie připomenout.

Turistická stezka Utajená obrana hranic vás provede po místech, kde byly v minulosti vybudovány různá vojenská opevnění a hrazení, železobetonové kryty i drobné úkryty, kde vojáci nekonečné hodiny a dny čekali na útok „nepřátelských imperialistů“.

Mnohé z objektů jsou upraveny tak, abyste do nich mohli bezpečně vstoupit a na vlastní oči si prohlédnout, v jakých podmínkách zde vojáci přebývali. Nezapomeňte si však s sebou svítilnu, v krytech je neprostupná tma!

Na konci cesty si dopřejte odpočinek a pochutnejte si na něčem výborném v místních restauracích. Zkuste využít i dostupné slevy na internetu, které mnohá tato zařízení nabízejí.nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Železná Ruda

Železná Ruda

Horské město ze všech stran je lemováno horskými vrcholy
zobrazit detailHodnotilo 2761 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

Ski Areál Zadov

Ski Areál Zadov

Zadov si vychutnává opravdu každý. Na rozhledně, nabízející krásné pohledy do okolí, máte možnost opatřit si turistickou známku, kam se dostanete lanovou dráhou, auto mezitím na ...
zobrazit detailHodnotilo 20 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.7/10

Vimperk

Vimperk

Město, které Vás okouzlí svou atmosférou
zobrazit detailHodnotilo 263 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Lyžařský areál Zadov

Lyžařský areál Zadov

Celkem 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově, většinou lehké až střední obtížnosti - délka 4,5 km, přepravní kapacita 6 dopravních zařízení je 4500 os./hod.
zobrazit detailHodnotilo 279 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Kašperské Hory a hrad Kašperk

Kašperské Hory a hrad Kašperk

Malebné městečko Kašperské Hory ležící uprostřed Šumavy nabízí nepřeberné možnosti trávení dovolené v kouzelném prostředí nedotčené přírody.
zobrazit detailHodnotilo 249 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se