Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 25.03.2013

Pohádkové Velikonoční prázdninyAdresa:  Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína
Hodnocení: 5.2 / 10 hlasů: 302

Web:  odkaz
Lokalita:  Český ráj

Hrad PR Článek

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína - Výlet pro děti i dospělé do pohádek čaroděje Archibalda I.

Nechte se unést atmosférou dračí čarodějné pohádkové prohlídky a vstupte DO POHÁDEK ČARODĚJE ARCHIBALDA I. Nejvyšší pohádkový čaroděj, čarodějnice, kouzlobabky, princezny, čerti a čertice, draci a dráčkové, strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény tu na Vás už netrpělivě čekají. Brzy jich tu napočítáte už na 250! Hradem vás od sklepa až po půdu provede opravdová krásná princezna, udatný rytíř,
moudrý čaroděj nebo rozpustilá čarodějnice. Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady měl v loňském roce 103 tis. návštěvníků. Převážná část prohlídkových okruhů je věnována dětem, ale laskavý humor pohádek čaroděje Archibalda I. rádi ocení i dospělí. Tři prohlídkové okruhy Do pohádek čaroděje Archibalda I. – Zámecké pohádkové sklepení, Hradní pohádková půda a Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou – můžete navštívit celoročně.

Novinkou letošní sezóny jsou OBŘÍ SMARAGDOVÍ DRACI, kteří vylézají ze starohradských podzemních katakomb v prohlídkovém okruhu Zámecké pohádkové sklepení. Krásná princezna nebo veselá čarodějnice vás zavede do lesního a ledového království, potkáte tu rodinku starohradského obra Zelijáše, vodníky, čertovskou domácnost, pohádkovou hladomornu, velkého ochočeného draka Třífrňáka a palác plný skřítků.

V dalším okruhu Hradní pohádková půda uvidíte čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu čarodějnice Furtoperty a mydlírnu čaroděje Mydlifouse, pohádkový časostroj, strašidýlka, strašidláky a skřítky. Čeká Vás i lekce čarodějného létání na koštěti.

V prohlídkovém okruhu Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou uvidíte ojedinělou expozici u nás Jak se žilo za císaře pána F. Josefa I., kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. Především děti potěší návštěva DRAČÍ KRÁLOVSKÉ KOMNATY, kde vládne moudrý dračí král Rozumbraďák XVI. se svojí dračí ženou královnou Starostlindou a třemi neposednými dcerkami, dračími princeznami Trajdalínou, Lajdalínou a Rozcaplínou. Navštívíte skalního draka Balvaňáka, ohnivého draka Fajrunďáka, vodního draka Hydranťáka a spoustu dalších draků, dráčků, dračích princů, rytířů a pohádkových bytostí ze Starohradských pohádek nejvyššího pohádkového čaroděje Archibalda I.

Už v předzámčí vás upoutá nápis Čarodějná Bestyjola, kde jsou živá zvířátka, havěť a potvůrky zdejších čarodějnic.

Zajímavé pohádkové a historické akce pro děti i dospělé se tu konají celoročně. Velikonoční prázdniny na konci března Vám zpříjemní ČARODĚJNÉ VELIKONOCE. První velkou akcí letošní sezóny jsou již tradiční VALDŠTEJNSKÉ SLAVNOSTI VÍNA v sobotu 13. dubna za osobní účasti budoucího vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny. Čeká Vás ochutnávka vín, dobový a vinný jarmark, souboje královských mušketýrů, pohádkové vinobraní pro děti, vojenská přehlídka a další zajímavosti. Všechny akce a další podrobnosti najdete na www.starehrady.cz. Kontakt info@starehrady.cz, tel. 602302265.

VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY - otevřeno od 27. 3. - 1. 4. 2013

Pojďte s námi do pohádek čaroděje Archibalda I. V prohlídkových okruzích – Zámecké tajemné sklepení, Hradní pohádková půda a Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou - přijďte čarovat s našimi živými pohádkovými bytostmi – princeznami, vodnicemi, čerticemi, čaroději a čarodějnicemi a jejich dvě stě padesáti pohádkovými kamarády ze Starohradských pohádek.

 POHÁDKOVÉ VELIKONOCE na Starých Hradech - sobota 30. 3. - pondělí 1. 4. 2013

Ochutnejte sváteční lektvary, utrejchy a  dobroty našich čarodějnic a princezen. Zábava, soutěže, hry a překvapení pro děti i dospělé.


nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Výlet pro malé i velké návštěvníky.
zobrazit detailHodnotilo 25 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Hrad a zámek Staré Hrady - výlet pro děti i dospělé

Hrad a zámek Staré Hrady - výlet pro děti i dospělé

otevřeno přes celou zimu s nabídkou prohlídkových okruhů zvláště pro rodiny s dětmi
zobrazit detailHodnotilo 2984 uživatelů. Průměrné hodnocení 5/10

Město Sobotka

Město Sobotka

Město Sobotka (2500 obyv.) je nazýváno jižní branou Českého ráje a leží 70 km severovýchodně od Prahy, mezi Mladou Boleslaví a Jičínem.
zobrazit detailHodnotilo 8 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

Město Jilemnice - brána do západních Krkonoš

Město Jilemnice - brána do západních Krkonoš

Jilemnice - město s tradicí, zázemím pro turisty a především v jednom z mála měst našich nejvyšších hor, které si dodnes dokázalo zachovat svou historickou tvář.
zobrazit detailHodnotilo 92 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Muzeum Českého ráje

Muzeum Českého ráje

Od roku 1886 shromažďuje Muzeum Českého ráje v Turnově doklady o kulturním a dějinném vývoji regionu i města.
zobrazit detailHodnotilo 1198 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.2/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se