Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 29.06.2015

Poradíme vám, na co nezapomenout při balení na dovolenouAdresa:  Celá ČR
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 173

Web:  odkaz
Lokalita:  Praha

PR Článek

Léto je jedno z nejoblíbenějších období většiny z nás, protože na nás čeká zasloužený odpočinek a volno. Pokud už máte koupený zájezd a jen odpočítáváte dny, kdy už konečně začnete balit, tak pro vás máme 5 tipů, co při balení na dovolenou rozhodně nesmíte zapomenout doma.

Doba dovolených se kvapem blíží, ať budete relaxovat u moře, na túře v horách, nebo objevováním krás evropských měst, rozhodně věnujte zvýšenou pozornost při balení. Ne všechno, co si zapomenete doma, lze na dovolené zakoupit. Máme pro vás pět tipů, co je lepší si vzít na dovolenou s sebou.1.     Doklady včetně kartičky pojištěnce

Zapomenout si vzít na dovolenou doklady je asi to nejhorší, co vás může potkat, protože nové doklady si nekoupíte. Mezi doklady se samozřejmě počítá i kartička pojištěnce. Při cestě autem nezapomeňte veškeré doklady od automobilu. Určitě nevadí, když si pro jistotu vezmete i velký technický průkaz. Nezapomeňte, že pokud cestujete služebním, nebo zapůjčeným vozidlem, je lepší mít notářsky ověřené potvrzení o zapůjčení vozidla. V některých zemích by vám totiž mohli auto zabavit do té doby, než by ověřili, že jste vůz neodcizili.

2.     Peníze v hotovosti nebo platební kartu

Peníze a platební karta za vás na cestách vyřeší spoustu potíží. Pokud si zapomenete třeba plavky, můžete si je v prvním obchodě koupit. Vždy je lepší na cesty vyrazit nejen s hotovostí, ale mít pro jistotu i platební kartu. V případě nenadálých výdajů se vám budou opravdu hodit záložní peníze, které vám může kdokoli na účet zaslat.

3.     Léky

Základní léky je vždy dobré brát si na dovolenou s sebou. Ženy by určitě neměly zapomenout na antikoncepci. Hodit se vám může i prášek na bolest hlavy, na nevolnost, zažívací potíže, náplast a Panthenol na spálenou pokožku.

4.     Opalovací krém

Opalovací krém a jelení lůj s UV faktorem je opravdu základ. I přesto, že jste se nikdy nespálili, tak se vám to může stát zrovna na této dovolené a není nic horšího, než dva dny z dovolené proležet na pokoji, protože nebudete moci vylézt na slunce.


5.     Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je také jedno z nejdůležitějších. Lékařská péče v cizině se vám bez cestovního pojištění může opravdu prodražit. Ošetření lékařem v cizině se totiž mnohdy vyšplhá na desítky tisíc korun, a to může jít třeba jen o vyvrtnutý kotník. Pojištění stojí na den jen pár desítek korun a ušetří vám v případě úrazu desetitisíce. Pokud cestujete několikrát za rok, rozhodně se vám vyplatí zařídit si celoroční cestovní pojištění. Nejen, že je to pro vás finančně výhodnější, ale také nemusíte neustále myslet na to, abyste si pojištění vyřídili. Úplně nejjednodušší cestou je si sjednat cestovní pojištění online. Nemusíte chodit na pobočku, vše si vyřídíte z pohodlí domova.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Studijní a dokumentační centrum Norbertov

Studijní a dokumentační centrum Norbertov

Nedaleko Müllerovy vily stojí v památkové zóně Staré Střešovice v ulici Nad Hradním vodojemem budova s čp. 53. V objektu je dnes umístěno Studijní a dokumentační centrum Norbertov...
zobrazit detailHodnotilo 52 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Novomlýnská vodárenská věž

Novomlýnská vodárenská věž

Muzeum hlavního města Prahy získalo Novomlýnskou vodárenskou věž do své správy v roce 2013. Vzhledem ke špatnému technickému stavu není věž přístupná veřejnosti.
zobrazit detailHodnotilo 68 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Müllerova vila

Müllerova vila

Müllerova vila v Praze je vrcholným dílem světové architektonické avantgardy.
zobrazit detailHodnotilo 248 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Rothmayerova vila

Rothmayerova vila

Architekt Otto Rothmayer (1892–1966) patří ke generaci architektů aktivních v 1. polovině 20. století.
zobrazit detailHodnotilo 187 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Pražské věže

Pražské věže

Zveme vás na prohlídku Pražských věží
zobrazit detailHodnotilo 304 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se