Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:
Slon
Slon
Tygr Asík
Tygr Asík
Tygr ussurijský ve vodě
Tygr ussurijský ve vodě
Surikata
Surikata
Lední medvěd
Lední medvěd
Lachtani
Lachtani
Gorila nížinná - Moja
Gorila nížinná - Moja
autor: Petr Pavlík
vloženo: 29.09.2006

Zoo PrahaAdresa:  U Trojského zámku 3, Praha 7
Město:  Praha
Nadmořská výška:  237 m.n.m.
Hodnocení: 5.7 / 10 hlasů: 2214
Souřadnice GPS:  N: 50,116905, E:14,411848 Web:  odkaz
Lokalita:  Praha

Bezbariérový přístup Místo s výhledem Zoo / obory / stanice

Navštívit Zoo Praha po několika letech znamená vstoupit do zcela jiného světa. Od nástupu současného ředitele, p. Fejka, do funkce se spousta věcí změnila, zvířata mají moc pěkné pavilony a často se až člověk diví, kolik mají k dispozici prostoru. Pravda, rozlehlá Bush to samozřejmě není, ale úzkých kotců je zde opravdu minimum. U vchodu vás může v první chvíli trochu zarazit vstupné, nicméně mohu zaručit, že vám to Zoo Praha vynahradí do posledního haléře. Opravdu se máte na co dívat.

Tygři

Každý z nás, koho alespoň trochu zvířecí říše zajímá, má svůj oblíbený druh, který při návštěvě zoologické zahrady instinktivně vyhledává. V mém případě to jsou šelmy, konkrétně tygři, jejichž tajemný pohled, zdánlivá nepřemožitelnost i mohutnost jsou prostě fascinující. A v pražské zoo mají tygři vyhrazené hned dvě části.

Mimo hlavní návštěvnickou trasu měl svůj výběh Asík, který v roce 2006 oslavil úctyhodné 19-té narozeniny. Bohužel v roce 2007 se jeho zdravotní stav rapidně zhoršil a v únoru musel být navždy uspán.
Téměř na druhé straně zahrady pak najdete pavilon šelem, kde za hezkého počasí můžete spatřit Tygra ussurijského plavajícího ve venkovním bazénu či šplhajícího po kmenech. Vnitřní expozice je rovněž pěkná, ovšem venkovní výběh subjektivně vede.

Gorily

Specialitou Zoo Praha, minimálně z mediálního pohledu, jsou však gorily. První gorilí mládě v České republice se narodilo koncem roku 2004 právě zde a ještě stále si dokázalo uchovat svojí roztomilost. Mladá samička Gorily nížinné dostala jméno Moja, což ve svahilštině znamená první. O další popularizaci zdejší gorilí rodinky se zasloužila reality show Odhalení, kde výherce obdržel pořádnou porci melounů.

Vodní tvorové

Úsměv na tváři mnohého návštěvníka dokáží spolehlivě vyvolat lachtani, kteří při krmení ochotně surfují po břichu, zakrývají si oči či si pohrávají s různými předměty. O kousek dál se svojí charakteristickou chůzí batolí tučňáci a budete-li mít dostatek trpělivosti, odmění se vám v jiné části zahrady plavečtí mistři v podobě vyder.

Africká zvířata

Zvláštní péče byla věnována africkým zvířatům. Kromě Pavilonu velkých savců, kde najdete slony a hrochy, byly otevřeny ještě další specializované expozice. Úplně na severu, až za běžnou silnicí, je Africký dům se zebrami, žirafami a antilopami. Vnitřní část pavilonu má navodit dojem savany, což podporuje i přítomnost obydleného termitiště.

Až se dostatečně vynadíváte na velký venkovní výběh, pak vás spolehlivě dostanou Surikaty. Tyto africké šelmy mají opravdu propracovaný systém hierarchie v rámci smečky, kdy někteří jedinci hlídají, jiní se starají o potomky, další o rozmnožování… Na to, jak jsou relativně malí, tak nejednoho z nás překvapí jejich inteligence.

Ostatní

Není lehké zařadit všechna další zvířata, mezi nimiž může být zrovna to vaše oblíbené, do odstavce ostatní. Ale živočichů je ve zdejší zoo tolik, že všechny vyjmenovat by znamenalo sepsat pěkně dlouhý seznam. Ke konci roku 2005 zde totiž napočítali 630 druhů.

Atrakce

Zoo Praha dělá pro zpestření návštěvy opravdu maximum. Pořádají se zde pravidelná krmení, a tak dáte-li si tu práci, můžete si prohlídku naplánovat tak, abyste stihli vděčnou diváckou atrakci. Lachtani jsou ochotni pro rybu udělat skoro cokoliv a není lepší zábavy, než pozorovat tučňáka dožadujícího se dalšího sousta. Pokud vás budou bolet nohy, můžete po zahradě vyrazit v jednom z okružních autovláčků, případně posedět v některém z občerstvení. Pro rodiny z dětmi je zajímavá možnost zapůjčení vozíku, na němž se mohou pohodlně odvézt znavení potomci.

Stojí za návštěvu

Osobně velmi nerad platím vstupné, které přesahuje 50 Kč a dosti zvažuji, zdali takové místo opravdu stojí za návštěvu. Přestože v Zoo Praha jsem zaplatil takřka dvojnásobek, mé vnitřní nadšení bylo řádově větší, než u mnoha jiných kulturních stánků. Takřka s jistotou si tedy dovolím tvrdit, že cena vstupenky je proti nabízeným zážitkům skoro až podhodnocená. Nenechte se proto odradit. Stojí to za to.

Patříte-li rovněž mezi příznivce šelem, tak mi dovolte připomenout poměrně jednoduchou možnost, jak jim přilepšit k jídelníčku. Stačí na telefonní číslo 87777 poslat textovou zprávu ve tvaru dms zoo tygr. Bude vás to stát akceptovatelných 30 Kč.

Jak se tam dostanete

Dopravu je vhodné poměrně pečlivě promyslet. Zdejší parkoviště bývá ve slunných dnech hodně plné, navíc zaplatíte 50 Kč parkovné. Autobus 112 z Nádraží Holešovice jezdí zas dvakrát za hodinu a bývá poměrně plný. Parník je zase pomalý. Osobně se mi osvědčila varianta použití přívozu z Podbaby, procházka ze Stromovky, případně kombinace auta a parkování v odlehlejší lokalitě.

U vchodu do zoo je k dispozici parkoviště na kolo.

Vstupné

duben-září: 90 Kč dospělí/ 60 Kč děti / 270 Kč rodina

říjen-březen: 70 Kč dospělí / 40 Kč děti / 200 Kč rodina

pes: 20 Kč

Otevírací doba

leden-únor: Po-Ne 9-16

březen: Po-Ne 9-17

duben-květen: Po-Ne 9-18

červen-srpen: Po-Ne 9-19

září-říjen: Po-Ne 9-18

listopad-prosinec: Po-Ne 9-16

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:
od:Eva K. | 06.03.2007 08:18dobrý názor | 1328 hlasů

Vstupné zde uvedené již neplatí!; více zjistíte na www.zoopraha.cz

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Dětský prodejní festival mini - jaro 2018

Dětský prodejní festival mini - jaro 2018

Festival se tentokrát ponese ve stylovém duchu. Více než polovinu vystavovatelů tvoří značky s oblečením, šperky a módními doplňky pro děti i maminky.
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Aquapalace Praha

Aquapalace Praha

Ve vodním světě Vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.
zobrazit detailHodnotilo 1776 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.2/10

Jak si dobře vybrat silniční běžecké boty

Jak si dobře vybrat silniční běžecké boty

Už jste se rozhodli – budete běhat po pevném povrchu a chystáte se do obchodu pro silniční běžecké boty.
zobrazit detailHodnotilo 8 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.8/10

LazerFun aréna – Laser Game v Praze

LazerFun aréna – Laser Game v Praze

Laser game je sportovně společenská hra, která nabízí adrenalinový zážitek za využití té nejmodernější technologie.
zobrazit detailHodnotilo 87 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

JumpPark - trampolínový park

JumpPark - trampolínový park

V Brně a Praze se otevřel první trampolínový park ve střední Evropě.
zobrazit detailHodnotilo 103 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Reklama

Okolí 30 km

Doporučujeme

Přihlašte se