Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:
autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 22.07.2013

Prázdninové zážitky pro celou rodinu na zámku RadíčAdresa:  Radíč č.p. 1, 264 01 Sedlčany
Hodnocení: 5.2 / 10 hlasů: 272

Web:  odkaz
Lokalita:  Střední Čechy - jihovýchod

PR Článek Zámek
Zámek rytířů a princezen
Zámek rytířů a princezen

Radíč - zámek rytířů a princezen
Přemýšlíte kam na výlet s dětmi, i těmi nejmenšími, tak aby to bavilo celou rodinu? Jen 54 km na jih v malebné sedlčanské krajině naleznete krásný venkovský zámeček, který se přímo specializuje svými zážitkovými programy na rodiny s malými dětmi.  Jde o barokní zámek Radíč, pro děti Zámek rytířů a princezen.  O prázdninách je otevřeno každý den mimo pondělí od 10,00 – 17,00 hod a probíhají zde zážitkové prohlídky zámku všemi smysly, tedy prohlídky úplně jinak než je všichni pamatujeme z jiných zámků a hradů.

Hned u vchodu do zámku Vás přivítá lahodná vůně čerstvě pražené kávy s nabídkou dezertů a delikatesních čokoládových lanýžů.  Po prohlídce zámku si totiž můžete objednat v místním Cafe-baru třeba Capuccino s velkým kopcem pěny a vychutnat si jej v klidu v zámeckých zahradách, zatímco si Vaše děti budou hrát na dětském hřišti. Tatínek se opodál rád zabaví lukostřelbou či střelbou z kuše.

V interiéru zámku, který je mimochodem designován ve stylu francouzských zámeckých usedlostí a může být pro vás zajímavou inspirací, nenajdete žádné šňůry a bariéry, ale pohybujete se přímo v komnatách jako panstvo. Provede Vás buď rytíř, se kterým mohou Vaše děti hledat v interiéru zámku ukrytý poklad a naučí děti dokonce i čarovat, nebo barokní malíř, který Vám odtajní šifry a symboly skryté v barokních malbách v jižním křídle zámku. Prohlídky zámku jsou všemi smysly, znamená to tedy, že se budete nejen dívat a naslouchat, ale také ochutnávat zámeckou kuchyni či různé vůně, a také se exponátů dotýkat. Na zámku Radíč Vaše děti neuslyší „Nesahat“

Hlavní atrakcí na Zámku rytířů a princezen  je  pro rodiny s dětmi interaktivní komnata, která se otevírá na půlhodiny vždy po každé zážitkové prohlídce zámku. Jmenuje se Budoár pro princeznu či Dětská zbrojnice a je plná šatů a doplňků pro princezny a rytířské zbroje k vyzkoušení na vlastní kůži. Najdete tam i šaty pro maminky či oblek zámeckého pána pro tatínka. Co takhle vyzkoušet rokokovou paruku Marie Antoinetty nebo šaty Šíleně smutné princezny?

O prázdninách pro Vás Zámek rytířů a princezen připravuje ještě přídavné programy na víkend. V sobotu si můžete užít pohádkové divadlo na letní scéně, začíná se hrát vždy v 16,00 hod. V nabídce je jen to nejlepší z tématu rytířů a princezen, můžete se těšit např. na Popelku od Evy Hruškové, rytířský turnaj na chůdách od divadla Studna nebo kejklířské pohádky od divadla Kejklíř.  Aktuální program viz www.ch-radic.cz.

Neděle jsou věnovány zábavnému dvouhodinovému programu Škola pro princezny a rytíře, který je vhodný pro děti od 3-9 let. Ve Škole pro princezny a rytíře zámku Radíč se děti naučí všechny dovednosti, které každá správná princezna či rytíř musí umět. Od základů dvorské etikety, přes zážitkovou návštěvu zámku, Budoáru pro princeznu a Dětské zbrojnice, jízdu na rytířském fríském koni, lukostřelbu, dvorské rytířské hry, až po pasování do stavu šlechtického.  Každé dítě obdrží o absolvování rytířských či princeznovský glejt se svým jménem.

O poslední prázdninové sobotě Vás můžeme navíc pozvat na velký Bál pro princezny a rytíře s Inkou Rybářovou, který se koná 31. 8. 2013 od 15,00 hod. Jste srdečně zváni!

Více  www.ch-radic.cz

Radic_zamek_4

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Zruč nad Sázavou – ráj pro děti i dospělé

Zruč nad Sázavou – ráj pro děti i dospělé

Turistická sezona je v plném proudu, tak že můžete navštívit zámek ve Zruči nad Sázavou denně od 10 do 17 hodin
zobrazit detailHodnotilo 255 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Královské město Kolín

Královské město Kolín

Dnešní Kolín nabízí řadu kulturních a sportovních zařízení.
zobrazit detailHodnotilo 213 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Muzeum Podblanicka, p. o.

Muzeum Podblanicka, p. o.

Muzeum dokumentuje historický a přírodní vývoj regionu.
zobrazit detailHodnotilo 56 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.1/10

Navštivte sklárnu, kde vzniká i Český lev

Navštivte sklárnu, kde vzniká i Český lev

Přijďte se podívat, jak se rodí křišťálové skvosty pod rukama mistrů sklářů a brusičů!
zobrazit detailHodnotilo 54 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Votice

Votice

Město Votice se nachází v jižní části Středočeského kraje, zhruba 60 km od Prahy, v malebném údolí chráněném ze tří stran vrchy, které přesahují výšku 600 m n. m.
zobrazit detailHodnotilo 299 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.1/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se