Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 28.05.2013

Přijeďte do Železného Brodu na výlet za sklem.Adresa:  Zelezný Brod
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 269

Web:  odkaz
Lokalita:  Šumava

PR Článek

Vítejte na severu Čech v Libereckém kraji.

Sami se přesvědčíte, jak je sklo krásné a zábavné. Minulost, současnost a přítomnost sklářství Vám představí zdejší muzea, galerie, sklářské firmy a sklářská škola. Město proslavily stolní a hutní skleněné figurky, skleněné betlémy, tavená skleněná plastika i technické sklo.   Turistický program sklářských firem je atraktivní součástí výletů. Je určen jak dospělým, tak dětem – stačí si vybrat z nabídky.
Kam se tedy vydat? Ve sklářské expozici městského muzea na náměstí uvidíte mimo jiné ukázky domácího zpracování skleněné suroviny, vynikající práce pedagogů a absolventů zdejší sklářské školy, slavné skleněné figurky Jaroslava Brychty, skleněné tavené plastiky od světozná¬mých výtvarníků Jaroslavy Brychtové a Stanislava Libenského. Mimochodem právě rok 2013 je v Železném Brodě rokem tavené skleněné plastiky.  
Výrobu foukaného skla na sklářském kahanu můžete zhlédnout například v prodejně firmy DT Glass. Možná je rovněž návštěva provozovny firmy DT Glass formou malé exkurze. I v prodejnách firmy Lampglas se dá strávit spoustu času. Prodejna v Železné ulici je součástí poznávací okruhu po památkové rezervaci Trávníky. Lampglas se specializuje na výrobu „lampových perlí“ klasickou technologií ručního zpracování nad ohněm. Za plexisklovou stěnou můžete sledovat, jak ze skleněné tyčinky vzniká skleněná fi¬gurka nebo vinutá perle. V obou prodejnách probíhají dílničky s možností výroby vlast¬ního šperku. 

Dále všem vřele doporučujeme návštěvu zdejší sklářské školy, která ve svých prostorách ukrývá o prázdninách velkou Letní výstavu skla, každý čtvrtek je pro zájemce připravena atraktivní komentovaná prohlídka školy, v sobotu pak tvůrčí bižuterní dílny.

Neměli byste vynechat ani návštěvu společnosti Detesk, která nabízí prohlídku výrobního areálu za odborného výkladu. Uvidíte tak kompletní výrobní proces zpracování boritokřemičitých sklovin, což je stejně neopakovatelným zážitkem jako návštěva nového Muzea skla na Poříčí společnosti Detesk.

Toto bylo jen několik málo tipů, protože v Železném Brodě a jeho okolí se za krásami skla můžete vydat i na další místa.

Přijeďte proto do Železného Brodu a vyzkoušejte si sklářství na vlastní kůži. Nahlédněte, prohlédněte, vyzkoušejte, nakupte, vyrobte si, nechte se inspirovat …. Je to na Vás a určitě nebudete litovat. Bližší informace obdržíte v Turistickém informačním centru v Železném Brodě, www.zeleznybrod.cz; e-mail: info@zelbrod.cz; tel. 484 353 333.
nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Rekreační zařízení Olšina

Rekreační zařízení Olšina

Kdo nás navštíví, ocitne se v překrásné přírodě a klidném prostředí, což je přímo ráj pro odpočinek a relaxaci na Šumavě.
zobrazit detailHodnotilo 286 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

HOTELY SRNÍ, přímo v srdci Šumavy

HOTELY SRNÍ, přímo v srdci Šumavy

HOTELY SRNÍ jsou nejlépe vybavené zařízením tohoto typu v dané lokalitě.
zobrazit detailHodnotilo 30 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Železná Ruda

Železná Ruda

Horské město ze všech stran je lemováno horskými vrcholy
zobrazit detailHodnotilo 2816 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

Ski Areál Zadov

Ski Areál Zadov

Zadov si vychutnává opravdu každý. Na rozhledně, nabízející krásné pohledy do okolí, máte možnost opatřit si turistickou známku, kam se dostanete lanovou dráhou, auto mezitím na ...
zobrazit detailHodnotilo 54 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.6/10

Vimperk

Vimperk

Město, které Vás okouzlí svou atmosférou
zobrazit detailHodnotilo 291 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se