Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 03.09.2018

Ski Areál ZadovAdresa:  Zadov
Hodnocení: 4.7 / 10 hlasů: 69

Web:  odkaz
Lokalita:  Šumava

Historicky významný objekt Les Místo s výhledem Obec / město Rozhledna Sportovní vyžití Technická zajímavost

Bránu Šumavy otevírá dnes populární středisko pro své převážně zimní vyžití Ski Areál Zadov ležící v nadmořské výšce 890 – 1129m.n.m. nedaleko Vimperka.

Areál je vyhledávanou částí Šumavy pro svou polohu a nadmořskou výšku převážně rodinami se začínajícími lyžaři. Díky místní lyžařské škole si zimní dovolenou užijí jak rodiče na čtyřsedačkové lanovce, tak děti na dětském hřišti s instruktorem a osvojí si první lyžařské krůčky. Vzhledem poloze sjezdovek, při čisté obloze plné slunce převážně na přelomu února a března, si budete připadat jak v italských Alpách. Ale nejen sjezdový lyžaři zde najdou vyžití, i nadšenci pro turistiku mohou v okolí areálu poznat krásu Šumavy. Zlatá Studna, vzdálená 2,5km od sjezdovek, nabízí neskutečný uklidňující balzám na duši. Loučka uprostřed lesa s paprsky slunce jistě uchvátí nejednoho turistu. Přístupný terén zvládnou turisti všech věkových kategorií v letních i zimních měsících a zejména v inverzním charakteru počasí, kdy údolí před areálem pokrývá ,,peřina“ mraků, ocení.

Zimní sezónou to nekončí. V jarní části roku, ale i v letní a podzimní, uskutečníte odpočinkovou dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete. Představa klidného místa se zpěvem ptáků, výhledem do krajiny, může znít jako pohádka. Můžete být důchodce a procházet se jen na Churáňovské naučné stezce vedoucí okolo Zadova, případně obdivovat zbylé ,,kulisy“ domu z natáčení filmu Pod jezevčí skálou, ležící na pěší trase k rozhledně, bývalého skokanského můstku, nebo jen tak lenošit na vyhlídkových bodech a vychutnávat atmosféru kraje i působiště Karla Klostermanna. Na své si přijdou rodinné výlety s dětmi na areálských terénních koloběžkách po okolí, tak adrenalinový jezdci na enduro trailech přímo na a vedle sjezdovky. Pro příznivce lanových sportů je připevněna lezecká stěna na rozhledně společně se třemi lezeckými trasami v lanovém parku.

Zadov si vychutnává opravdu každý. Na rozhledně, nabízející krásné pohledy do okolí, máte možnost opatřit si turistickou známku, kam se dostanete lanovou dráhou, auto mezitím na vás počká na parkoviště, hned u lanové dráhy, které je zdarma.

Vrátit se budete moci minimálně i jako divák pořadu Panorama na ČT Sport díky panoramatické kameře umístěné na rozhledně. Více kamer, obrázků i informací naleznete na stránkách www.lazadov.cz, nebo na Facebookové stránce Ski areál Zadov.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Železná Ruda

Železná Ruda

Horské město ze všech stran je lemováno horskými vrcholy
zobrazit detailHodnotilo 2854 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

Rekreační zařízení Olšina

Rekreační zařízení Olšina

Kdo nás navštíví, ocitne se v překrásné přírodě a klidném prostředí, což je přímo ráj pro odpočinek a relaxaci na Šumavě.
zobrazit detailHodnotilo 288 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

HOTELY SRNÍ, přímo v srdci Šumavy

HOTELY SRNÍ, přímo v srdci Šumavy

HOTELY SRNÍ jsou nejlépe vybavené zařízením tohoto typu v dané lokalitě.
zobrazit detailHodnotilo 44 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Ski Areál Zadov

Zadov si vychutnává opravdu každý. Na rozhledně, nabízející krásné pohledy do okolí, máte možnost opatřit si turistickou známku, kam se dostanete lanovou dráhou, auto mezitím na ...
zobrazit detailHodnotilo 69 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.7/10

Vimperk

Vimperk

Město, které Vás okouzlí svou atmosférou
zobrazit detailHodnotilo 309 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se