Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:
Špindlerův mlýn
Špindlerův mlýn
Špindlerův mlýn
Špindlerův mlýn
Špindlerův mlýn
Špindlerův mlýn
Špindlerův mlýn
Špindlerův mlýn
Špindlerův mlýn - centrum
Špindlerův mlýn - centrum
autor: Klára Kalinová
vloženo: 19.10.2009

Špindlerův MlýnAdresa:  Svatopetrská 280, 543 51, Špindlerův Mlýn
Město:  Špindlerův Mlýn
Hodnocení: 5.2 / 10 hlasů: 2341

Lokalita:  Krkonoše

Obec / město

Nejnavštěvovanější místo v Krkonoších
Špindlerův mlýn je nejznámějším a nejnavštěvovanějším místem v nejvyšších českých horách – Krkonoších. Klimatické podmínky a úroveň služeb posunuly středisko mezi nejvyhledávanější místo celoroční aktivní i rekreační dovolené. V dnešním Špindlerově Mlýně žije cca 1300 obyvatel. Nachází se v nadmořské výšce 710 – 1235 m.n.m. První zmínky o Špindlerově Mlýně jsou již z roku 1516, název města byl odvozen od jména místního mlynaře Špindlera.

Středisko zimních sportů
Díky klimatickým, podmínkám a možnostem technického vysněžování je lyžování a snowboarding umožněn po dobu 5 měsíců. Špindlerův Mlýn, jako jediný 6hvězdičkový resort v České republice nabízí 25 km denně upravovaných sjezdových tratí všech obtížnosti. K dispozici je 5 lanových drah, 11 lyžařských vleků, jednotný odbavovací systém. Pro snowboardisty je v areálu Svatý Petr připravena U-rampa,snowparky nabízí Svatý Petr, Hromovka, Horní Mísečky. Areál Hromovka nabízí také večerní lyžování. Sjezdové tratě splňují podmínky FIS, každoročně jsou zde pořádány závody evropské i světové úrovně. Krkonošská běžecká magistrála spojuje Špindlerův Mlýn a ostatní krkonošská centra. Na Horním Mísečkách je běžecký areál se závodními, denně upravovanými běžeckými tratěmi. Začátečníkům jsou k dispozici lyžařské školy a dětské školičky, servis lyží, půjčovny lyžařského vybavení. Ve Špindlerově Mlýně můžete vyzkoušet i snowtubing, paragliding,m 4 km dlouho osvětlenou sáňkařskou dráhu, bobovou dráhu, projížďky sáněmi taženými koňmi. K dispozici je také Aquapark, tenisové haly, střelnice, squash, golf, bowling, kuželky, wellness, hotelové bazény, sauny, whirpooly, masáže. Kulturní vyžití nabízí Městské kino, internet Městská knihovna.

Letní sezona
Letní sezonu otevírají v květnu Závody na divoké vodě v Labské soutěsce, v jarních vodách lze vyzkoušet také rafting. Špindlerův Mlýn je rájem pro aktivní turistiku.180 značených turistických tratí prochází nádhernými partiemi KRNAPu. Nejoblíbenějšími cíli výletů jsou pramen řeky Labe a nejvyšší hora České republiky Sněžka. Na vrcholy dopraví turisty lanovky Svatý Petr-Pláň a Medvědín. Stále oblíbenější je také cykloturistika. Ve městě jsou půjčovny a servisy kol, na trasách občerstvení. lanovky přepravují kola zdarma. Ve Svatém Petru je bikepark a trasa pro MTB. K vyhledávanými letním aktivitám patří bobová dráha, lanové centrum, minigolf, čtyřkolky, tenis, squash, pétangue, turistický výletní vláček, terénní koloběžky, paragliding, obří houpačka, Monkey park, trampolína, přemostění přes přehradu,Aquapark, projížďka kočárem taženým koňmi, výletní vláček, in-line trať, rybaření na přehradě. Rodinám s malými dětmi jsou určeny nenáročné procházky městem a okolím, dětská hřiště, naučná stezka KRNAPu. Invalidní návštěvníci s doprovodem mohou využít asfaltovou trasu z centra k Boudě u Bílého Labe. Ubytování a stravování poskytují hotely, pensiony, apartmány, horské boudy.

Historie
Počátky 16. století, nejstarší část města Svatý Petr je zmiňován jako hornická osada, v dolech se těží stříbro. Po uzavření dolů přicházejí sběrači léčivých rostlin, poutníci. Budaři upravují svá skromná stavení zájemcům o turistiku, budují se přístupové cesty a dochází k rozmachu turistického ruchu. 13.7.1793 k datu povolení stavby místního kostelíka patentem císaře Františka II., který nahradil rozpadávající se kapličku, dostává město jméno po mlynáři Špindlerovi, který žádost o povolení stavby sepsal.

Památky
Hornická štola Svatý Petr(není zpřístupněna)
Památník původnímu hornickému kostelíčku
Mlýnský kámen ze mlýna otce Špindlera
Kostel Sv. Petra a Pavla
Dřevěné zvoničky – Krausovy boudy a Přední Labská

Technická zajímavost
Přehrada v části města Labská – Krausovy boudy
Informační centra

Turistické informační centrum Městský úřad
Informační středisko KRNAP
Soukromá IC 4

Rozhledny
Biskupská vyhlídka (město)
Šmídova vyhlídka (vrchol Medvědína – trasa k Vrbatově boudě)

Zdravotní střediska
obvodní lékař 1
dětský lékař 1
soukromá chirurgická ambulance 1
stomatologie Vrchlabí
veterinární lékař Vrchlabí
nemocnice Vrchlabí

Nejbližší město
Vrchlabí – muzeum, pivovar, možnosti větších nákupů, supermarkety, vlakové nádraží vzdálenost 17 km

Akce města
7. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů
Bude se konat ve dnech 23.-25.10.2009 ve Špindlerově Mlýně na Vojenské zotavovně Bedřichov.

Denně jsou připraveny dva bloky z kategorie dobrodružných a extrémních sportů, horelezecký, horský, dobrodružný vodní a cestopisný film. Začátky v 18:00 a 20:00 hodin. Informace o programu podají pracovníci Turistického informačního centra.

 

Kontakt
Město Špindlerův Mlýn
Turistické informační centrum
Svatopetrská 173
543 51
+420 499 523 656
+420 499 523 818(FAX)
www.spindlmu.info
tic@mestospindleruvmlyn.cz

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Srdcem v Trutnově, Trutnov v srdci

Srdcem v Trutnově, Trutnov v srdci

Město Trutnov je jádrem srdce severovýchodních Čech. Jednou chlopní je v Krkonoších, druhá zasahuje Jestřebí hory a spodní špička míří na barokní perlu Kuks.
zobrazit detailHodnotilo 8 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Harrachov – středisko zimní zábavy pro každého. Pro rodiny s dětmi i partu kamarádů

Harrachov – středisko zimní zábavy pro každého. Pro rodiny s dětmi i partu kamarádů

Harrachov jako jedno z nejkrásnějších středisek zimních sportů, je situován v západní části Krkonoš na rozhraní s Jizerskými horami v údolí řeky Mumlavy.
zobrazit detailHodnotilo 251 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně leží na severním okraji obce Bozkov ve svahu plošiny Na Vápenci (485 m n. m.). Vznikly silnou korozivní činností podzemní vody v čočkovitém tělese vá...
zobrazit detailHodnotilo 1546 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.9/10

 Do Harrachova v létě s celou rodinou

Do Harrachova v létě s celou rodinou

„Vstříc mamutím zážitkům“
zobrazit detailHodnotilo 349 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.7/10

Krausovy Boudy

Krausovy Boudy

Rodinný pension KRAUSOVY BOUDY se nachází ve Špindlerově Mlýně, v pěkném prostředí Krkonoš nad přehradou na Labi v nadmořské výšce 830 m, asi 2 km od centra.
zobrazit detailHodnotilo 715 uživatelů. Průměrné hodnocení 7.3/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se