Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 23.08.2012

Srpen a září na středočeských památkáchAdresa:  Středočeský kraj
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 346

Lokalita:  Stř. Čechy - severovýchod

Hrad PR Článek Zámek Přehled nabídky kulturních a společenských pořadů, které jsou připraveny na srpen a začátek září na hradech a zámcích ve správě středočeského pracoviště NPÚ.

Na zámku Březnice můžete1. 9. 2012 navštívit v rámci Hradozámekcké noci "Příběh hraběte Monte Christa", oživené prohlídky zámku šermem, hudbou a tancem. Stálicí je na zámku galerie L. Kuby.

Pro zámek Hořovice jsou hlavní atrakcí o prázdninách oblíbená Nokturna, cyklus nočních vokálních koncertů s romantickou procházkou nočním zámkem ( 1. 9.). Poutní mše svatá ke cti Panny Marie Čenstochovské se uskuteční 26. srpna v zámecké kapli, půjde o první bohoslužbu po 70 letech v této kapli.

Hrad Karlštejn v rámci letního tématu Oživlé památky připravil soutěž pro všechny zamilované - Letní milostná ladění. Výstava z dílny spisovatelky, ilustrátorky a grafičky Vítězslavy Klimtové představí v nově otevřené Konírně císařského paláce hradu Karlštejn a nejvýznamnější historické osobnosti našich dějin vč. Karla IV. Přemysla Oráče, Rudolfa II. a dalších. Chybět nebudou ani skřítkové a nejrůznější bytosti z okolí hradu (1. 6. - 31. 8.). 24. srpna zveme na komediální historické drama Lev v zimě, s Hanou Maciuchovou a Radoslavem
Brzobohatým v hlavních rolích.

Na zámku Konopiště si můžete prohlédnout tři návštěvnické okruhy, muzeum sv. Jiří, střelnici arcivévody, Růžovou zahradu a skleníky, výstavu Pohádková země paní Klimtové a letošní novinku - atraktivní program s dravými ptáky. Návštěvníci 1. okruhu mohou v těchto dnech vidět na okenním parapetu skotačit kolem hnízda čtyři malé veverky.
Večerní prohlídky jsou připraveny v září 5. a 19. 1. září pak je připraven bohatý program v rámci Hradozámecké noci (večerní prohlídky, ohňová představení, koncert, prohlídka jindy skrytých prostor zámku).

Hrad Krakovec připravil výstavu keramických objektů a kreseb Jaroslava Šafra a soch Pavlíny Čepičkové-Šůsové, bude na hradě do konce září.

Na hradě Křivoklát je po celé prázdniny připraveno Léto na Křivoklátě, tradičně bohatý kulturní festival – s několika výstavami (křiv. katovna, podzemí, historické kočárky či památky Unesco).

Zámek Mnichovo Hradiště po celý srpen nabídne prodejní výstava chráněných dílen s výrobky z přírodních materiálů.

Hradozámecká noc na zámku Mníšku pod Brdy nabídne 1. září jedinečnou atmosféru a novou zábavu pro každého. Od 16.00 hodin detektivní výpravu za českými pohádkami pro děti, vystřídá od 19.30 vyprávění pro dospělé o láskách a neláskách mníšeckých pánů a paniček. Program doplní hudební vystoupení skupin Balzám a Villanella, promítání filmů, ochutnávka vín, vystoupení skupiny historického šermu Alotrium a výtvarný ateliér, kde si můžete vyrobit třeba hradozámecké strašidlo nebo namalovat hrnek.

Hrad Točník zve 25. srpna na Netopýří večírek, povídání o netopýrech, netopýří stezka pro děti, večerní prohlídky, a každoroční poutní mši ke sv. Bartoloměji.

Sázavský klášter
na 1. a 2. září připravil bohatý program – představení pro děti, večerní koncerty, prohlídky kláštera a noční ukolébavku, hranou příčnými flétnami z nasvětlené věže kláštera.

Na zámku Veltrusy po celé prázniny i přes probíhající rekonstrukci budovy zámku můžete absolvovat exkurzi do jeho interiéru a zjistit, jak se při opravách a restaurování památek postupuje. Nejedná se o klasickou expoziční prohlídku, jak ji znáte z jiných památek, ale o technickou prohlídku, nicméně ani o historii nebudete ochuzeni. Prohlídka bude trvat cca 20 minut a během ní se můžete ve vstupním prostoru a schodišti potkat s dělníky, kteří rekonstrukci provádí, proto se předem omlouváme za stížené podmínky.

Komponovaný pořad zámecká šermírna bude probíhat na Žlebech od 30. 6. do 31. 8. Sedmero pohádek pro dospělé aneb „Letem světem nepřístupným dětem“ - večerní a noční prohlídky zámku tentokrát na motivy pohádkových příběhů a pohádkových bytostí. „Tak se s námi pojďte bavit z pohádky do pohádky…“ je připraveno na 31. 8. a 1. 9. vždy od 20 hod.

K příjemným letním zážitkům bude jistě patřit také návštěva Zahrad pod Pražským hradem, kde se můžete pokochat jejich rozkvetlou krásou, ale i architektonickými prvky palácových zahrad a výhledy na město.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Mirakulum: 2 v 1 neboli zábava a poučení

Mirakulum: 2 v 1 neboli zábava a poučení

Pokud hledáte místo, kde si vy a hlavně vaše děti budou připadat jako v pohádce a zároveň se i něco naučí, tak už pátrat nemusíte. Park plný zázraků leží ve středočeských M...
zobrazit detailHodnotilo 5 uživatelů. Průměrné hodnocení 1/10

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

V tomto domě se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, který se proslavil jako automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen.
zobrazit detailHodnotilo 154 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Muzeum Mladoboleslavska

Muzeum Mladoboleslavska

Muzeum Mladoboleslavska ve své činnosti navazuje na více než stoletou tradici, na jejímž počátku bylo založení Krajského muzejního spolku v roce 1885.
zobrazit detailHodnotilo 1985 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.8/10

Čertovy hlavy

Čertovy hlavy

Velmi příjemná procházka, kde se můžete těšit na sochy Václava Levého, jako jsou Čertovy hlavy, Harfenice či Had. Zpestřením okružní trasy je loupežnická jeskyně a Blaník.
zobrazit detailHodnotilo 6505 uživatelů. Průměrné hodnocení 5/10

Šesté setkání vícerčat v Parku Mirakulum

Šesté setkání vícerčat v Parku Mirakulum

Pokud se narodí dvě, tři nebo dokonce více miminek najednou, bývá to často považováno za zázrak.
zobrazit detailHodnotilo 10 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.1/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se