Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:
autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 04.02.2013

Ta pravá šumavská pohoda…Adresa:  Zadov 162 384 73 Stachy
Hodnocení: 5.6 / 10 hlasů: 264

Web:  odkaz
Lokalita:  Šumava

PR Článek Sportovní vyžití

Lyžařský areál Zadov patří mezi největší zimní střediska na české straně Šumavy.

Leží ve vzdálenosti 15 km od Vimperka a 30 km od Sušice. Rozprostírá se v nadmořské výšce 890 -1120 m n.m. a nabízí kvalitní lyžařské podmínky nejen na sjezdovkách ale také na běžeckých tratích. Vzhledem k lehkým a středně těžkým profilům sjezdových tratí je doporučován pro rodinnou rekreaci a hodí se také pro školní lyžařské kurzy. Vyžití zde najdou i milovníci snowparků a snowtubingu. Přístupnost na Zadov je bezproblémová. Řidičům přesto doporučujeme zimní obutí a pro jistotu přibalit sněhové řetězy.
V areálu je 8 sjezdovek s celkovou délkou 4,5 km, 2 lanové dráhy, 5 lyžařských vleků. Areál se skládá z několika menších středisek.
  
Největší je areál Kobyla, se čtyřsedačkovou lanovkou s nástupním kobercem, třemi lyžařskými vleky a novinkou sezony- dětským pohyblivým kobercem. Je tu celkem 5 sjezdových tratí, z nichž většina je uměle zasněžována a osvětlena pro večerní lyžování. Nejdelší měří 800 m a svojí šířkou je vhodná i pro carving. Sjezdovky jsou pro denní i večerní lyžování čerstvě upravovány. Na Kobyle najdete i nově rozšířený snowpark, lyžařskou školu s výukovým hřištěm a dětským pohyblivým kobercem, půjčovnu lyží a snowboardů se servisem, 4 rychlá občerstvení, sociální zařízení a wi-fi. V bezprostřední blízkosti má své sídlo i Horská služba. Bezplatné parkoviště a zastávka autobusu jsou vzdálené asi 50m od sjezdových tratí. V zimní sezoně jezdí po Zadově skibus, který je pro lyžaře zdarma.

Další středisko tvoří starší jednosedačková lanová dráha Zadov – Churáňov. Zde najdete dvě nejdelší sjezdové tratě na Zadově v délce přes kilometr. Bezplatné parkoviště je zhruba 150 m od nástupní stanice.

Třetím střediskem je areál U Horejšů. Je uměle zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování. Zde je také lyžařská škola s vlastním výukovým hřištěm a parkoviště přímo u vleku.    K Lyžařskému areálu Zadov částečně spadá i areál na Nových Hutích. Zde je několik lyžařských vleků různých provozovatelů. Sjezdové tratě v délkách od 300 m do jednoho kilometru jsou zde mírné a obzvláště vhodné pro začínající lyžaře a lyžařské kurzy. Placené parkoviště je zhruba 300 m od vleků.

Hlavní novinkou je, že všechny jízdenky vydané v areálu Kobyla platí ve výše uvedených střediscích a navíc i v areálu Kvilda a Kubova Huť.

Pro běžkaře je na Zadově připraveno na 50 km pravidelně upravovaných běžeckých tras, které navazují na další trasy po celém Národním parku Šumava. Výchozím bodem pro běžkaře je Churáňov odkud vedou trasy na Zlatou studnu, Horskou Kvildu, Kvildu a na prameny Vltavy. Dostanete se i přes Přilbu na Staré Hutě, Nové Hutě a Borovou Ladu. Najdete zde i lyžařský běžecký stadion se závodními homologovanými tratěmi. Churáňov je častým dějištěm sportovních soutěží.

www.lazadov.cz


nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Rekreační zařízení Olšina

Rekreační zařízení Olšina

Kdo nás navštíví, ocitne se v překrásné přírodě a klidném prostředí, což je přímo ráj pro odpočinek a relaxaci na Šumavě.
zobrazit detailHodnotilo 286 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

HOTELY SRNÍ, přímo v srdci Šumavy

HOTELY SRNÍ, přímo v srdci Šumavy

HOTELY SRNÍ jsou nejlépe vybavené zařízením tohoto typu v dané lokalitě.
zobrazit detailHodnotilo 30 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Železná Ruda

Železná Ruda

Horské město ze všech stran je lemováno horskými vrcholy
zobrazit detailHodnotilo 2816 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

Ski Areál Zadov

Ski Areál Zadov

Zadov si vychutnává opravdu každý. Na rozhledně, nabízející krásné pohledy do okolí, máte možnost opatřit si turistickou známku, kam se dostanete lanovou dráhou, auto mezitím na ...
zobrazit detailHodnotilo 54 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.6/10

Vimperk

Vimperk

Město, které Vás okouzlí svou atmosférou
zobrazit detailHodnotilo 291 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se