Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 03.08.2012

Templářské slavnosti 2012 ve VsetíněAdresa:  Vsetín
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 229

Lokalita:  Beskydy a Valašsko

PR Článek

V neděli 19. srpna 2012 od 14 do 21 hodin se ve Vsetíně na Horním městě budou konat Templářské slavnosti.

Středověký jarmark, řemeslnické dílny u kováře, hrnčíře, u řezbáře a pletení košíků čeká na návštěvníky I. ročníku.

Kdo bude chtít, může si zajezdit na koni, na dřevěném středověkém kolotoči, upéct středověkou placku nebo držet dravého ptáka. Nebude chybět ani středověká hraná scénka, střelba z luku, kuše, středověká hudba, občerstvení a ohňová show.

Otevřením Sklepa templářů na vsetínském zámku budou zahájeny Templářské slavnosti, které i letos svým programem patří k jedněm z nejatraktivnějších akcí Města Vsetína. Pracovníci Muzea regionu Valašsko ve spolupráci s několika vsetínskými organizacemi si připravili I. ročník Templářských slavností na neděli 19. srpna 2012. Celá akce bude probíhat ve Vsetíně na Horním městě, kdy jednotlivé aktivity budou umístěny v několika budovách a areálech. Návštěvníci stejně jako středověká hudba můžou korzovat od vsetínského zámku, přes Maštaliska, Starou a Novou radnici až po vsetínskou hvězdárnu.

„Celá akce je zaměřená na aktivní zapojení návštěvníků. Kdo chce, může si vyzkoušet střelbu z kuše, luku, vyrobit si button, malovat na štít nebo zajezdit si na koni či dřevěném středověkém kolotoči. Kdo se naopak přijde podívat a pobavit, tomu doporučuji vystoupení středověké hudební skupiny ELTHIM, rytířské souboje na kládě v podání MEMENTO MORI nebo jarmark s řemeslnickými dílnami, kde jsou připraveni kováři, hrnčíři, řezbáři a další. Nesmím zapomenout na občerstvení, posezení a dokonce i na středověké menu a večerní ohňovou show,“ popisuje program organizátor akce Rudolf Danajovič z Muzea regionu Valašsko.

Jen málokdo by uvěřil, že Vsetín patří k jedinému většímu městu v České republice, které se může pyšnit templářskou historií. Templáři ve Vsetíně působili krátkou dobu, ale výrazně se podíleli na kolonizaci Vsetínska a růstu samotného městečka. Proto jsou vsetínští právem pyšní na svou historii a kvalitní program historického odpoledne s jedinečnou atmosférou je toho důkazem.

Nultého ročníku Templářských slavností se v roce 2011 zúčastnilo na 900 návštěvníků.Zdroj: www.mestovsetin.cz
Foto: Simona Hlaváčová

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Praha je zlatá, tajemná a stověžatá a to vše i díky alchymistům, kteří k ní patří zcela neodmyslitelně. Pozlacena jejich kamenem mudrců vyrobeném v jedné ze sta věží snad ve v...
zobrazit detailHodnotilo 28 uživatelů. Průměrné hodnocení 6/10

Vsetín

Vsetín

Město Vsetín, srdce Valašska, se nachází 33 km od Zlína na úpatí Beskyd a Javorníků. Je rozloženo v údolí Vsetínské Bečvy, která je přirozenou osou horské krajiny a dělí měs...
zobrazit detailHodnotilo 351 uživatelů. Průměrné hodnocení 5/10

Penzion Uko

Penzion Uko

Penzion Uko - v centru Bedřichova v Jizerských horách, uprostřed krásné přírody 10 km od Liberce, 7 km od Jablonce nad Nisou, 70 lůžek, celoroční provoz.
zobrazit detailHodnotilo 17 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Jarní prázdniny jako sportovní pobyt nebo wellness relax. Tip kde najít nejlepší pobyty

Jarní prázdniny jako sportovní pobyt nebo wellness relax. Tip kde najít nejlepší pobyty

Možná právě proto, že ty naše hory, nejsou do nebe sahající, tak pobyt na horách tu není jen o sportovním vyžití, ale i o relaxaci, turistice, romantice a celkovém odpočinku.
zobrazit detailHodnotilo 21 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Dům U Zlatého prstenu

Dům U Zlatého prstenu

Jedinečný dům se zachovanými fragmenty pozdně gotických nástěnných maleb je ve správě Muzea hlavního města Prahy od jara 2016. Muzeum v domě U Zlatého prstenu otevřelo 13. prosinc...
zobrazit detailHodnotilo 21 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se