Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 13.09.2012

Templářští rytíři putují po ČeskuAdresa:  Celá ČR
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 231

Web:  odkaz
Lokalita:  Praha

PR Článek Sportovní vyžití

Na pouť po České republice bylo vysláno 5 templářských rytířů. Cílem každého rytíře je navštívit všech 50 schránek zařazených do geocachingvé hry Po stopách templářů. Kolika z nich se podaří splnit tento nelehký úkol, závisí na aktivitě účastníků hry. Ti budou figurky významných templářů přemísťovat ze schránky do schránky.


Novinkou 2. ročníku hry Po stopách templářů je vyslání 5 templářských rytířů na pouť po České republice. Figurky významných představitelů templářského řádu byly umístěny do 5 z celkem 50 schránek zařazených do hry. Účastníci naleznou schránky na základě GPS souřadnic. Pokud ve schránce objeví i figurku templářského rytíře, měli by jej přemístit do další schránky, kterou ještě nenavštívil. Za odměnu získají poukaz na prohlídku templářských sklepů ze 13. století v Čejkovicích a degustaci vína. Otázkou zůstává, kolika rytířům se podaří navštívit všechny schránky rozmístěné po celé ČR. Vše záleží na vůli účastníků, či případných náhodných nálezců. Pomohou rytířům pokročit v cestě, nebo je čeká smutný osud v podobě zmizení? Kromě putovních rytířů přibylo ještě jedno zábavné zpestření – šifry skrývající GPS souřadnice 12 vybraných míst.

Za pořadatele hry, Templářské sklepy Čejkovice, doplňuje Lukáš Lukáš: „První ročník se v roce 2011 rozjel velice slibně a byla by škoda nepokračovat v této oblíbené hře i v roce 2012. Doufám, že hra bude i nadále přinášet účastníkům skvělé zážitky z cestování po Česku a poodhalí jim početná tajemství templářských rytířů“.

Hra Po stopách templářů mapuje působení templářského řádu na území České republiky. Na celkem padesát míst byly umístěny schránky, které obsahují pověsti i historické důkazy o aktivitách templářů ve vybraných lokalitách. Vyznavači výletů na působivá místa, tajemství a hledání pokladů si v této dobrodružné hře přijdou na své. Všechny informace o hře, vybraných místech, včetně jejich GPS souřadnic, a putování templářských vyslanců jsou k dispozici na stránce www.templari.cz/po-stopach .

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Kam s dětmi o víkendu v Praze?

Kam s dětmi o víkendu v Praze?

Jestli přemýšlíte, kam vyrazit se svými ratolestmi o víkendu v hlavním městě a už vám docházejí nápady, nezoufejte. Poradíme vám, kde si užijete nejlepší víkendové akce a zab...
zobrazit detailHodnotilo 17 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Papilonia – unikátní motýlí dům v Praze

Papilonia – unikátní motýlí dům v Praze

Vstupte do motýlího domu Papilonia a poznejte úžasný svět exotických motýlů.
zobrazit detailHodnotilo 36 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.5/10

Strahovská knihovna

Strahovská knihovna

Strahovská knihovna patří ke Královské kanonii premonstrátů na Strahově. Knihovna v kláštěře vznikla kolem roku 1143 a její historická část čítá až na 200 000 svazků.
zobrazit detailHodnotilo 47 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.9/10

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel v Mostecké ulici představuje výběr z nejznámějších a nejzajímavějších strašidel a pověstí staré Prahy.
zobrazit detailHodnotilo 54 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Vrtbovská zahrada

Vrtbovská zahrada

Vrtbovská zahrada je nemovitá kulturní památka 1. stupně zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO, zahrada je ve vlastnictví Hlavního města Prahy.
zobrazit detailHodnotilo 5 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.2/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se