Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 13.09.2012

Templářští rytíři putují po ČeskuAdresa:  Celá ČR
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 235

Web:  odkaz
Lokalita:  Praha

PR Článek Sportovní vyžití

Na pouť po České republice bylo vysláno 5 templářských rytířů. Cílem každého rytíře je navštívit všech 50 schránek zařazených do geocachingvé hry Po stopách templářů. Kolika z nich se podaří splnit tento nelehký úkol, závisí na aktivitě účastníků hry. Ti budou figurky významných templářů přemísťovat ze schránky do schránky.


Novinkou 2. ročníku hry Po stopách templářů je vyslání 5 templářských rytířů na pouť po České republice. Figurky významných představitelů templářského řádu byly umístěny do 5 z celkem 50 schránek zařazených do hry. Účastníci naleznou schránky na základě GPS souřadnic. Pokud ve schránce objeví i figurku templářského rytíře, měli by jej přemístit do další schránky, kterou ještě nenavštívil. Za odměnu získají poukaz na prohlídku templářských sklepů ze 13. století v Čejkovicích a degustaci vína. Otázkou zůstává, kolika rytířům se podaří navštívit všechny schránky rozmístěné po celé ČR. Vše záleží na vůli účastníků, či případných náhodných nálezců. Pomohou rytířům pokročit v cestě, nebo je čeká smutný osud v podobě zmizení? Kromě putovních rytířů přibylo ještě jedno zábavné zpestření – šifry skrývající GPS souřadnice 12 vybraných míst.

Za pořadatele hry, Templářské sklepy Čejkovice, doplňuje Lukáš Lukáš: „První ročník se v roce 2011 rozjel velice slibně a byla by škoda nepokračovat v této oblíbené hře i v roce 2012. Doufám, že hra bude i nadále přinášet účastníkům skvělé zážitky z cestování po Česku a poodhalí jim početná tajemství templářských rytířů“.

Hra Po stopách templářů mapuje působení templářského řádu na území České republiky. Na celkem padesát míst byly umístěny schránky, které obsahují pověsti i historické důkazy o aktivitách templářů ve vybraných lokalitách. Vyznavači výletů na působivá místa, tajemství a hledání pokladů si v této dobrodružné hře přijdou na své. Všechny informace o hře, vybraných místech, včetně jejich GPS souřadnic, a putování templářských vyslanců jsou k dispozici na stránce www.templari.cz/po-stopach .

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Studijní a dokumentační centrum Norbertov

Studijní a dokumentační centrum Norbertov

Nedaleko Müllerovy vily stojí v památkové zóně Staré Střešovice v ulici Nad Hradním vodojemem budova s čp. 53. V objektu je dnes umístěno Studijní a dokumentační centrum Norbertov...
zobrazit detailHodnotilo 52 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Novomlýnská vodárenská věž

Novomlýnská vodárenská věž

Muzeum hlavního města Prahy získalo Novomlýnskou vodárenskou věž do své správy v roce 2013. Vzhledem ke špatnému technickému stavu není věž přístupná veřejnosti.
zobrazit detailHodnotilo 68 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Müllerova vila

Müllerova vila

Müllerova vila v Praze je vrcholným dílem světové architektonické avantgardy.
zobrazit detailHodnotilo 248 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Rothmayerova vila

Rothmayerova vila

Architekt Otto Rothmayer (1892–1966) patří ke generaci architektů aktivních v 1. polovině 20. století.
zobrazit detailHodnotilo 187 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Pražské věže

Pražské věže

Zveme vás na prohlídku Pražských věží
zobrazit detailHodnotilo 304 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se