Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 26.11.2015

Vánoce v zoo Děčín: Vstupy zdarma, dárečky, čerti i sépieAdresa:  Zoo Děčín, Děčín
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 290

Web:  odkaz
Lokalita:  Děčínsko a Lužické hory

Přírodní park Přírodní zajímavost Zoo / obory / stanice Pokud hledáte zajímavý program na adventní neděle, máme pro vás tip. Děčínská zoologická zahrada připravila na předvánoční období zajímavé aktivity. Návštěvníci při nich budou moci získat slevy na vstupném, vstupy zdarma, ale i nové zážitky.

Všechny adventní neděle budou v zoo patřit tzv. Dárečkování. Jde o speciální akci, při které bude možné získat 50% slevu na vstupném. „Za polovic vás do zoo pustíme, pokud přinesete balíček dobrot pro naše zvířata. Obdarovat tímto způsobem bude možné například medvědy grizzly, mravenečníky, tapíra, papoušky, kopytníky nebo domácí zvířata. Abychom předešli dotazům, jaké potraviny mohou lidé nosit, přichystali jsme pro tento účel vzorové jídelníčky, které je možné shlédnout na webových stránkách zoo,“ vysvětlila mluvčí zoo Alena Houšková. Dárečkování bude probíhat v termínech: 29. 11., 6. 12., 13. 12. a 20. 12. 2015.

Adventní neděle budou moci návštěvníci příjemně strávit také v teple Expozice Rajské ostrovy na Teplické ulici. „Tam jsme pro příchozí připravili komentované krmení sépií trpasličích, které jsou v naší zoo novinkou a které naše zoo chová jako jediná v České republice. Jde o velmi zajímavou a akční podívanou,“ přiblížila mluvčí zoo. Krmení bude probíhat každou adventní neděli v 10 hodin. 

Do předvánoční nabídky zoo patří i několikadenní akce s názvem Děti zvířatům, zoo dětem. „Tato akce je hodně podobná již zmíněnému Dárečkování, jen s tím rozdílem, že odměnou za donesené balíčky plné dobrot pro zvířata bude sleva na libovolný program ZooŠkoly. Tato aktivita je tedy vhodná především pro školní kolektivy. „Školní třída si vybere své oblíbené zvíře a podle vzorového jídelníčku pak nashromáždí vhodné potraviny do jednoho společného balíčku. Pokud zvolí dárek, který má obsahovat zeleninu, prosíme, aby děti nenosily brambory, děkujeme. Pokud půjde o dárek, který má obsahovat ovoce, pak prosíme o vynechání citrusových plodů,“ vysvětlila mluvčí zoo. Padesátiprocentní slevu bude možné získat v období od 1. do 22. prosince. Na tuto aktivitu je nutné se předem objednat.

Během prosince se zoo stihne také proměnit v peklo a připravit pro hodné i zlobivé děti nezapomenutelnou mikulášskou nadílku. Čertovský rej v zoo se uskuteční v sobotu 5. prosince od 14 hodin a děti se mohou těšit na zapeklité čertovské úkoly, při kterých budou zasvěceny do čertovského řemesla, i opékání buřtíků.

Druhá prosincová sobota (12. 12.) pak bude v zoo patřit předvánoční komentované prohlídce pro rodiny s dětmi. Z úst lektora se příchozí dozví mnoho zajímavého o chovaných zvířatech. Na tuto aktivitu je nutné se předem objednat. Prohlídka začíná ve 14 hodin u orientačního plánu zoo.   

Přímo na Štědrý den připravila zoo pro návštěvníky dáreček v podobě vstupu do zahrady zcela zdarma. Jde o již tradiční akci, kterou rodiny s dětmi rády využívají ke zkrácení čekání na Ježíška. Otevřeno v tento den bude od 8 do 16 hodin. Stejnou výhodu nabídne zoologická zahrada i na Nový rok. „Upozorňujeme jen, že 24. prosince a 1. ledna bude možné navštívit pouze areál zoo na Pastýřské stěně, Expozice Rajské ostrovy bude uzavřena,“ doplnila mluvčí.  

www.zoodecin.cz

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Město Šluknov – nejsevernější město ČR

Město Šluknov – nejsevernější město ČR

Město Šluknov, po němž je pojmenován i Šluknovský výběžek, je výchozím bodem do krásné přírody, která ho obklopuje ze všech stran. V dosahu jsou CHKO Lužické hory, Labské pí...
zobrazit detailHodnotilo 2516 uživatelů. Průměrné hodnocení 5/10

Děčín, to pravé pro aktivní rodiny

Děčín, to pravé pro aktivní rodiny

Děčín, nejníže položené město na Labi, je ideálním místem pro relaxaci a volný čas.
zobrazit detailHodnotilo 94 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Vánoce v zoo Děčín: Vstupy zdarma, dárečky, čerti i sépie

Pokud hledáte zajímavý program na adventní neděle 2015, máme pro vás tip.
zobrazit detailHodnotilo 290 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Zajímavosti o Dolní Poustevně

Zajímavosti o Dolní Poustevně

Nejvýraznějšími vrchy v katastru města jsou Poustevník (454 m), kterému místní říkají též Špičák, a Spálený vrch (443 m).
zobrazit detailHodnotilo 281 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Zámek Benešov nad Ploučnicí – perla saské renesance

Zámek Benešov nad Ploučnicí – perla saské renesance

Benešovský zámecký komplex znamenitým příkladem přerodu vladislavské gotiky a renesance.
zobrazit detailHodnotilo 303 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se