Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 22.04.2016

Velká hra o poklad Karla IV. již 7. května!Adresa:  Praha
Hodnocení: 5.6 / 10 hlasů: 225

Web:  odkaz
Lokalita:  Praha

Církevní památka Historicky významný objekt Hrad Místo s výhledem Památník / pomník PR Článek

700. výročí od narození Karla IV. se blíží mílovými kroky a v Čechách i na Moravě se to jen hemží akcemi, výstavami, přednáškami a všelijakými dalšími připomínkovými akcemi, které nám mají přiblížit našeho největšího panovníka Karla IV., známého také jako Otec vlasti.

Národní Pokladnice se rozhodla, že nebude pozadu a připravila pro všechny hravé povahy, které si chtějí  připomenout jednu z nejvýznamnějších postav našich dějin a uchovat si na toto významné výročí hodnotnou památku či vzpomínku,  krásnou hru o ještě krásnější ceny!

Jak bude hra probíhat?

Je to vlastně úplně snadné. Na území Prahy a v jejím okolí bude na místech, spjatých s životem Karla IV.  pečlivě uschováno 7 pokladů a Vaším úkolem bude je najít!

Kdy a kde?

KDY?  Jedná se o jednodenní hru! Hra se bude konat v sobotu 7. května 2016 od 9 hodin!
KDE? V Praze a jejím blízkém okolí. Kde přesně Vám však nyní neprozradíme…tedy ano, prozradíme, ale až 7. května ráno, kdy se na www.pokladnice-minci.cz/hra objeví souřadnice 7 míst, kde budou poklady uschovány. Pokud už nyní tipujete, která místa by to mohla být, a chtěli byste se jít podívat, zda už tam na Vás poklady nečekají, rovnou Vás radši odradíme - protože, nečekají. Poklady budou uschovávány v tu samou chvíli, ve kterou budou odtajněny souřadnice.

Co pro Vás Karel IV. na pamětních místech zanechal?

Vzhledem k tomu, že se jedná o 700. výročí, poschováváme pro Vás symbolicky na 7 místech celkem 7 pokladů! Každý poklad bude obsahovat stříbrnou pamětní medaili, raženou právě k 700. výročí narození Karla IV. z ryzího stříbra, medaili s vyobrazením Svatováclavské koruny zušlechtěnou ryzím zlatem a stříbrem a do třetice kolorovanou cihličku se světově známou podobiznou Karla IV. od Jana Očka zušlechtěnou ryzím stříbrem. Všechny tři pamětní medaile jsou raženy leštěným razidlem, technikou díky které září leskem, jež jim dodává jedinečný luxusní vzhled.

Co když přijdu pozdě a poklad nenajdu?

… tak jste se alespoň hezky prošli a prohloubili sobě či svým ratolestem vědomosti z naší bohaté historie! Pokud Vás nyní Vaše rodina i tak nenávidí, bolí je nožičky a mají hlad, nevěšte hlavu, pořád máte šanci vyhrát! Na každém ze sedmi stanovišť bude totiž s pokladem uschován bloček s psací potřebou. Do bločku můžete zapsat svou emailovou adresu a Váš tip, kolik lidí nám svou emailovou adresu v bločcích, uložených na všech sedmi stanovišť, zanechá. Tři hráče, jejichž tip bude realitě nejblíže, čeká překrásný dárek! Tři uncové medaile z ryzího stříbra, každá v hodnotě 3 990 Kč! A proč jsou tak výjimečné? Protože právě tyhle medaile budou vyraženy 14. května, tedy pouze v jednom jediném dni - přesně 700 let od narození Karla IV.  Jejich světová limitace je pouhých 700 exemplářů. Motiv zpracoval známý medailér Vladimír Oppl, jehož podpis bude zdobit certifikát k medaili. Důvodů, proč se soutěže zúčastnit je tedy více než dost!

Tak nezapomeňte a 7. května se podívejte na www.pokladnice-minci.cz/hra, kde budou zveřejněny souřadnice, které Vás dovedou k velkému pokladu Karla IV.!

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Výlet je ideální způsob naučit děti hospodařit s penězi. I ty nejmenší

Výlet je ideální způsob naučit děti hospodařit s penězi. I ty nejmenší

Rodinné výlety jsou výborný způsob, jak učit děti zacházet s penězi.
zobrazit detailHodnotilo 10 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

CREATIVE WORLD - BISTRO Z ČESKÉHO KALENDÁŘE

CREATIVE WORLD - BISTRO Z ČESKÉHO KALENDÁŘE

Přívozní 3, Praha 7 - Holešovice - 1000 m2 v přístavu na cyklostezce a pěší trase do Stromovky
zobrazit detailHodnotilo 10 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Neviditelná výstava Praha

Neviditelná výstava Praha

eviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.
zobrazit detailHodnotilo 121 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

Muzeum Lega a obchod LEGO® stavebnic

Muzeum Lega a obchod LEGO® stavebnic

Pražské muzeum je co do rozlohy a počtu vystavených exponátů největší nejen v ČR, ale i na světě.
zobrazit detailHodnotilo 227 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

FOR BOAT: jediný veletrh vodních sportů v ČR

FOR BOAT: jediný veletrh vodních sportů v ČR

Třetí ročník veletrhu FOR BOAT nabídne od 8. do 10. března 2019 tři haly nabité motorovými čluny, plachetnicemi, jachtami, skútry nebo surfy.
zobrazit detailHodnotilo 23 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.9/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se