Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:
autor: Kateřina Černá
vloženo: 24.04.2017

VimperkAdresa:  nám. Svobody 42
Město:  Vimperk
Hodnocení: 5.6 / 10 hlasů: 219

Web:  odkaz
Lokalita:  Šumava

Církevní památka Obec / město Památník / pomník Zámek

Vimperk – město, které Vás okouzlí svou atmosférou


Šumavské město ležící 700 m nad mořem v údolí řeky Volyňky je známé bohatstvím kulturních památek, jejichž dominantou je zámek, který byl postaven na místě hradu ze 13. století. Poslední stavební úpravy zámku byly provedeny po požáru v roce 1857 posledními majiteli rodu Schwarzenberků. Nejstarší dochovanou stavbou je Vlčkova věž z poloviny 14. století. V Horním zámku je v současnosti umístěno muzeum s expozicemi šumavské přírody, sklářství a knihtisku. Druhou výraznou dominantou města je Městská zvonice. Jedná se o pozdně gotickou stavbu z doby kolem roku 1500, která pamatuje období rozmachu po povýšení Vimperka na město. Vlastním smyslem této stavby byly zavěšené zvony, které svým majestátním hlasem ohlašovaly pravidelné, zvláštní i mimořádné události v životě města.
  Vzhledem ke své poloze je Vimperk ideálním výchozím bodem pro turisty. Z náměstí Svobody jsou vyznačeny dva vycházkové okruhy. První vycházkový okruh, značený červenou barvou, je dlouhý přibližně 4 kilometry a návštěvníka seznámí s nejzajímavějšími památkami města, jako je např. Zámek, Křížová cesta, Kostel sv. Bartoloměje nebo Kaple 14 svatých pomocníků. Druhý vycházkový okruh, značený žlutou barvou, je dlouhý
9 kilometrů a návštěvníka provede po okolí Vimperka. Na trase na Vás čekají dvě zajímavé technické památky, a to Klášterský viadukt a vodárna Solar. 
Milovníci sportu si zde také přijdou na své. Po celý rok je možné navštívit areál Vodník, kde je v letních měsících v provozu in-line dráha. V zimě se tato dráha promění na udržovaný běžecký okruh, který má návaznost na běžecké trasy vedoucí po celé Šumavě.
A ani nabídka kulturních a sportovních akcí zde není zanedbatelná. Ať už tradiční Vimperská pouť, Vimperský kašpárek – každou prázdninovou neděli pohádka pro děti, Filmový festival NaturVision nebo Rozsvícení vánočního stromu a Silvestrovské jízdy, každý si u nás najde to své.

Proto neváhejte, brána Šumavy je pro Vás otevřená!

Turistické informační středisko Vimperk

nám. Svobody 42
385 01 Vimperk
Tel.: +420 388 402 230
infocentrum@mesto.vimperk.cz
www.vimperk.cz

Foto: Jan Plánek

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Kašperské Hory a hrad Kašperk

Kašperské Hory a hrad Kašperk

Malebné městečko Kašperské Hory ležící uprostřed Šumavy nabízí nepřeberné možnosti trávení dovolené v kouzelném prostředí nedotčené přírody.
zobrazit detailHodnotilo 207 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Vítejte v Rezidenci Club Canada

Vítejte v Rezidenci Club Canada

Rezidence Club Canada nabízí ubytování v nových a moderně vybavených apartmánech s panoramatickým výhledem na Lipenské jezero a Šumavské kopce.
zobrazit detailHodnotilo 8 uživatelů. Průměrné hodnocení 7.4/10

Rezidence Club Canada

Rezidence Club Canada

Rezidence Club Canada nabízí ubytování v nových a moderně vybavených apartmánech s panoramatickým výhledem na Lipenské jezero a Šumavské kopce.
zobrazit detailHodnotilo 1850 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.7/10

Vodní elektrárny Vydra a Čeňkova pila - Informační centra

Vodní elektrárny Vydra a Čeňkova pila - Informační centra

V Národním parku Šumava leží vodní elektrárny Vydra a Čeňkova pila, které jsou funkčními historickými exponáty. Přímo v objektu elektrárny Vydra je umístěna také stálá expoz...
zobrazit detailHodnotilo 2564 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Vodní elektrárny Lipno - Informační cetrum

Vodní elektrárny Lipno - Informační cetrum

Vodní elektrárna Lipno I je součástí vltavské kaskády. Její nádrž s rozlohou téměř 50 km2 představuje svou plochou naše největší umělé jezero. Obsah nádrže 306 mil. m3 vody ...
zobrazit detailHodnotilo 1119 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se