Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Kateřina Černá
vloženo: 23.03.2012

Zahájení sezóny 2012 - hrady a zámky Libereckého krajeAdresa:  Liberecký kraj
Hodnocení: 5.2 / 10 hlasů: 260

Web:  odkaz
Lokalita:  Lužické hory a Ještěd

Hrad Zámek

Srdečně zveme milovníky historie, umění a architektury k návštěvě státních hradů a zámků v Libereckém kraji. Pro letošní rok jsme si připravili řadu novinek:


Hrad Grabštejn

v rámci pokračující změny prohlídkové trasy se nově otevře „byt nadlesního“. Tyto prostory představí návštěvníkům běžný život vyššího úředníka ve službách Clam-Gallasů

 

Zámek Hrubý Rohozec

i na tomto objektu se pokračuje ve snaze vrátit interiérům původní podobu z 30. let 20. století, kdy zámek obýval předposlední majitel z rodiny Des Fours Walderode. Můžete se těšit na dětské pokoje hraběcích synů, orientální salón a také na lokajnu, což byla denní místnost pro personál

Zámek Zákupy

návštěvníci jistě ocení interiér zámecké jídelny, které se navrátil vzhled z doby Ferdinanda V., rakouského císaře a českého krále, který tento zámek obýval. Perličkou jsou zrestaurované okenní závěsy z doby císaře.

 

Oslavy na zámku Lemberk

zámek letos slaví významné jubileum – je to dvacet let, co byl opětovně zpřístupněn veřejnosti. Z tohoto důvodu je celá sezóna věnována oslavám tohoto výročí, a kromě bohatého kulturního programu se návštěvníci mohu těšit na prohlídky běžně nepřístupných prostor. Nový kabát dostala přístupová chodba se schodištěm, kam byly umístěny lovecké trofeje.

Zámek Frýdlant

historii Frýdlantska vám zajímavou formou přiblíží sám vévoda Albrecht z Valdštejna, který se rozhodnul navštívit vybrané prohlídky zámku

 

Soutěž na Bezdězu

Malí i velcí výtvarníci se mohou zapojit do soutěže „Namaluj hrad Bezděz“. Z obdržených prací vznikne výstava přímo v objektu (podrobnosti o soutěži najdete na www.hrad-bezdez.eu). Zdatné sportovce a nebojsy zveme  na noční pěší výstup na hrad, který proběhne 19.5.2012.

 

Trosecký širák

Příznivce trampských písní srdečně zveme na hudební festival „Trosecký širák“  dne 18.8.2012. Romantická krajina a hrad Trosky jsou tou nejhezčí kulisou pro poslech písní a příjemně strávený den.

Na zámek Sychrov za poznáním

Pro letošní sezónu jsou na zámku, kromě prohlídkových tras a nově zrekonstruované oranžérie v zámeckém parku, připraveny i čtyři výstavy:

„AŤ JEDÍ KOLÁČE!“ - aneb životní styl u francouzského dvora před revolucí
Výstava se věnuje životnímu stylu francouzské aristokracie na královském dvoře ve Versailles v době vlády Ludvíka XVI. a jeho ženy Marie Antoinetty, tedy období, kdy aristokracie provokuje strádající lid svými výstřelky. Hlavními exponáty jsou kostýmy pocházející z dílny Pavla Jarába a jsou ušity dle dobových střihů (výstava od června)

„I král byl dítětem“ – výstava ukáže návštěvníkům, že i velcí panovníci byli někdy dětmi. Budete si moci prohlédnout dětské hračky, oblečení i předměty denní potřeby. Výstava bude zpřístupněna ke konci května  a potrvá do konce listopadu.

21. dubna 2012 – v prostoru bývalé konírny proběhne slavnostní otevření  výstavy „TECHNOPOLIS“ -  interaktivní výstava je zaměřena na vědu a technologie 2. poloviny 19. století a začátek 20. Století. Připomene také vynálezy a díla Julese Verna. Výstava je koncipována pro všechny věkové skupiny a bude přístupná do konce října 2012

Milovníky humoru českého herce, spisovatele a režiséra Miroslava Horníčka jistě potěší výstava věnovaná tomuto umělci, která bude součástí prohlídkové trasy C a bude zpřístupněna od 21.6.2012. Návštěvníci si mohou prohlédnout autentické pokoje tohoto umělce, předměty denní potřeby a také kuriózní dárky, které pan Horníček obdržel od svých přátel. Výstava potrvá do konce listopadu.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Jarní veselí v Babylonu

Jarní veselí v Babylonu

Podnikněte s rodinou zábavný výlet do Liberce a třeba zde prožijte i velikonoční svátky.
zobrazit detailHodnotilo 9 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

ZOO Liberec

ZOO Liberec

Příjemný rodinný výlet do nejstarší ZOO mezi vzácné zvířecí unikáty, přírodu a možnost, kterou uvítají zejména děti, se projet vláčkem po krátkém okruhu.
zobrazit detailHodnotilo 1523 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou

Město v srdci Trojzemí
zobrazit detailHodnotilo 337 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Město Nový Bor – město skla

Město Nový Bor – město skla

Je možné shlédnout sklářské muzeum, několik galerii, případně navštívit i některé sklářské studio.
zobrazit detailHodnotilo 128 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.1/10

Svíčkárna, mydlárna a kosmetika RODAS - Liberec

Svíčkárna, mydlárna a kosmetika RODAS - Liberec

Můžete sami vyrábět a tvořit ve výrobních dílnách RODAS Liberec.
zobrazit detailHodnotilo 55 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se