Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 21.03.2013

Zahájení turistické sezóny 2013 – slavnosti, zábava a zážitky ve velkémAdresa:  Celá Čr
Hodnocení: 5.3 / 10 hlasů: 275

Web:  odkaz
Lokalita:  Praha

PR Článek Vyberte si podle toho, co vás víc láká. Přitahují vás půvabná historická města? Pak vás zveme na velké městské slavnosti s průvody a originální zábavou. Líbí se vám české hrady a zámky? Proč tedy nebýt u toho, až se po zimě poprvé otevřou jejich dveře? Máme pro vás i překvapení v podobě zahájení sezony na jedné velmi zvláštní vojenské pevnosti a v oblíbené turistické rekreační oblasti. Takže kam se vydat dřív?

Většina českých hradů a zámků přivítá první návštěvníky během velikonočního víkendu. Už týden před Velikonocemi ale bude symbolicky odemčen hrad Křivoklát a zároveň bude tradičně zahájena turistická sezona oblasti Křivoklátska a Rakovnicka. Součástí slavnosti budou ochutnávky křivoklátského piva, medoviny, moštů, kávy a dalších regionálních produktů.

Kdo má rád divadlo, ten by se o Velikonocích měl vypravit na zámek Mnichovo Hradiště. Zámecké divadlo můžete navštívit v rámci běžných prohlídek, ale během prodlouženého víkendu se můžete navíc seznámit s jeho zákulisím a dobovou jevištní technikou. Pokud se sem nedostanete o Velikonocích, výjimečné prohlídky se budou opakovat ještě 18.4., 20.4. a 21.4.

Rovněž během velikonočního víkendu, v sobotu 30. března, bude slavnostně zahájena turistická sezona v pevnosti Josefov. Pevnost s rozsáhlým systémem podzemních chodeb z konce 18. století se sice nikdy nezapojila do žádného boje, ale císaře Josefa II. přesto stála 10,5 milionu zlatých. Buďte u toho, až bude na bastionu vztyčen prapor, až pevnostním městem projde slavnostní průvod a na závěr budou slavnostně předány klíče od podzemí. Korunou oslav budou ukázky z dobové bitvy, která se vlastně v Josefově nikdy nekonala.

Kdo má rád vodu, lodě a léto, může být v sobotu 18. května svědkem zahájení letní turistické sezóny na Lipně. Kromě bohatého doprovodného programu se soutěžemi pro malé i velké se můžete těšit i na strhující závod dračích lodí, určený pro širokou veřejnost. Závodit nebo se přijít podívat může úplně každý. Podmínkou účasti je sestavení posádky dvaceti pádlujících, bubeníka a kormidelníka, v každé však musí pádlovat minimálně čtyři ženy. Je jedno, zda se dají dohromady kolegové z jedné firmy, parta přátel, sportovní klub, velká rodina nebo obyvatelé stejné obce – všichni mohou bojovat o titul dračích králů Lipenské přehrady!

O víkendu 18. a 19. května 2013 se odehraje Cipískoviště, slavnostní zahájení letní turistické sezóny v Písku, u kterého kromě divadel, koncertů a prohlídek muzea či historické elektrárny už několik let nesmí chybět hrátky s pískem. Nábřeží řeky Otavy ozdobí galerie obřích a drobných pískových soch, kterou můžete po libosti doplňovat vlastními díly. Pokud to nestihnete v květnu, nezoufejte! Sochy zůstanou u řeky Otavy k vidění i během léta, dokud je nezničí déšť a vítr.

K městům, která mají o příliv nadšených návštěvníků postaráno celý rok, patří Kutná Hora. Přesto i tady každý rok chystají velkolepé zahájení letní turistické sezony; to letošní se koná 22. a 23. června. Má podobu působivé gotické slavnosti s historickými průvody, jarmarky, rytířským turnajem, hudbou a tancem. Královské stříbření Kutné Hory dokonce můžete prožít stylově v historických kostýmech – a věřte, že pak si báječnou středověkou atmosféru užijete dvojnásobně!

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

CREATIVE WORLD - BISTRO Z ČESKÉHO KALENDÁŘE

CREATIVE WORLD - BISTRO Z ČESKÉHO KALENDÁŘE

Přívozní 3, Praha 7 - Holešovice - 1000 m2 v přístavu na cyklostezce a pěší trase do Stromovky
zobrazit detailHodnotilo 10 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Neviditelná výstava Praha

Neviditelná výstava Praha

eviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.
zobrazit detailHodnotilo 101 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Muzeum Lega a obchod LEGO® stavebnic

Muzeum Lega a obchod LEGO® stavebnic

Pražské muzeum je co do rozlohy a počtu vystavených exponátů největší nejen v ČR, ale i na světě.
zobrazit detailHodnotilo 225 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

FOR BOAT: jediný veletrh vodních sportů v ČR

FOR BOAT: jediný veletrh vodních sportů v ČR

Třetí ročník veletrhu FOR BOAT nabídne od 8. do 10. března 2019 tři haly nabité motorovými čluny, plachetnicemi, jachtami, skútry nebo surfy.
zobrazit detailHodnotilo 16 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.2/10

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Naprosto originální a jedinečné divadlo, které u nás nemá obdoby.
zobrazit detailHodnotilo 53 uživatelů. Průměrné hodnocení 5/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se