Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Dana Ambrosová
vloženo: 27.07.2010

Zámecké sklepy StrážniceAdresa:  Boženy Hrejsové 1201
Město:  Strážnice
Hodnocení: 5.5 / 10 hlasů: 371

Web:  odkaz
Lokalita:  Slovácko

Historicky významný objekt Obec / město

Strážnicko leží v samém srdci Slovácka, kde se prolínají jedinečné přírodní, kulturní a historické fenomény. Známé je především typickým dolňáckým folklórem. K významným kulturním událostem regionu patří mezinárodní folklorní festival ve Strážnici, pořádaný každoročně v červenci. Strážnicko je také významným vinařským regionem vín z úpatí Bílých Karpat, kde se setkávají dvě vinařské podoblasti - Bzenecká a Strážnická. Každoročně zde probíhají vinařské akce, jako například srpnové zarážání hory ve Strážnici nebo vinobraní, které se pořádá v září ve Strážnici a Bzenci. Po stopách vína se můžete vydat jak na kole po vinařských cyklostezkách, tak pěšky, a to přímo ve Strážnici.

 

Vydejte se s námi do Strážnice, známé nejen unikátním  folklorem a bohatou historií. Je to především kraj vinařů a milovníků vína. V horkých letních měsících jistě oceníte příjemnou atmosféru vinných sklepů a ochutnáte něco z „bohatství“ zdejšího kraje. 

 

Za prohlídku určitě stojí historické zámecké sklepy ve slovácké Strážnici nemají svou rozlohou o třech patrech na Moravě obdoby. Od roku 2002 patří rodinné firmě Zámecké sklepy Strážnice, kterou vede otec a syn Šebestovi. Rekonstrukce historických prostor umožnila jejich původní využití. Přímo ve sklepích se skladují a zrají ta nejkvalitnější ročníková a přívlastková vína. Červená vína jsou ve sklepích skladována v originálních až 200 let starých dubových sudech, kde mají ideální podmínky pro své zrání. Největší sud pojme až 17 000 litrů vína. Bílá vína jsou uložena již v moderních nerezových tancích.

 

Ve sklepeních je zachováno původní gotické zdivo. Klenuté sloupy jsou poryty ušlechtilou plísní. Příjemná a nevšední atmosféra láká nejen znalce vína a historie. Pro zájemce jsou připravovány prohlídky sklepů s průvodcem, spojenou s ochutnávkou vín z produkce společnosti a odborným výkladem. Ve sklepích jsou rekonstruovány tři historické místnosti, které pojmou až 130 osob. Pravidelně se zde konají nejrůznější akce. V areálu je návštěvníkům k dispozici vinařská prodejna či ubytování ve vlastním penzionu. 

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Slovanské hradiště v Mikulčicích

Slovanské hradiště v Mikulčicích

Jedinečná archeologická, v lužních lesích a lukách unikátně zachovalá, raně středověká památka významné velkomoravské sídelní aglomerace.
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Uherské Hradiště

Uherské Hradiště

Město Uherské Hradiště
zobrazit detailHodnotilo 3138 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

Vinařství Maláník-Osička v Mikulčicích

Vinařství Maláník-Osička v Mikulčicích

Vinařství Maláník-Osička s.r.o. - Mikulčice je malou rodinnou firmou zabývající se pěstováním vinné révy a výrobou kvalitních přívlastkových vín.
zobrazit detailHodnotilo 282 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Hotel Panon***

Hotel Panon***

Hotel Panon je zařazen do kategorie H*** a poskytuje ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových, třílůžkových pokojích a apartmánech s vířivou vanou, jedna má vlastní saunu.
zobrazit detailHodnotilo 374 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Zámek Ždánice

Zámek Ždánice

Lichtenštejnský zámek ve Ždánicích
zobrazit detailHodnotilo 372 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se