Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:
zámek Český Krumlov
zámek Český Krumlov
Plášťový most
Plášťový most
autor: Tereza Kaplanova
vloženo: 06.12.2011

Zámek Český KrumlovAdresa:  Zámek 59
Město:  Český Krumlov, 381 01
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 309
Souřadnice GPS:  N: 48°48'46.44", E:14°18'51.12" Web:  odkaz
Lokalita:  Šumava

Zámek Zámek Český Krumlov byl vybudován během šesti století a dnes je druhý nejrozsáhlejší zámecký komplex v České republice a zároveň důležitý turistický cíl. Nachází se na skalnatém výběžku nad řekou Vltavou a skládá se z Dolního a Horního hradu. Do areálu pak také patří zámecká zahrada a tzv. Plášťový most, který přemosťuje 40 metrů hlubokou propast mezi zámkem a zahradou. Zámek náleží mezi památky UNESCO a každé léto ho navštíví přes 300 000 turistů. Blízká poloha Českého Krumlova k rakouským a německým hranicím způsobuje, že i mnoho turistů navětvující tyto země kvůli památkám, sportům nebo na kurz němčiny zavítají do České republiky.

Ne nadarmo platilo svědectví, že kdo měl zámek Český Krumlov v době mezi 15. a 20. stoletím pod záštitou, byl nejbohatším šlechticem v zemi. Nejen že má toto feudální sídlo jedinečnou interiérovou instalaci, skvělý architektonický detail a celkově je stavebním mistrovstvím, ale k jeho kouzlu přispívá i pod ním tekoucí řeka Vltava a jedinečné malebné centrum celého města.

Rozhodnete-li se pro exteriérovou prohlídku areálu, dozvíte se více o architektuře zámku a o působivých renesančních a barokních freskách. Vaše prohlídka povede jak přes dvě nádvoří v Dolním hradě, tak i přes III. a IV. nádvoří, která tvoří Horní hrad. Mimo jiné narazíte i na věž nebo na zámeckou kapli sv. Jiří. Přes Plášťový most pak přejdete do V. nádvoří a zámecké zahrady. Tam můžete navštívit například nejníže položenou zahradní terasu Štěpnici, která dřív sloužila jako jako soukromá královská zahrada, nebo Letní a Zimní jízdárny, ve kterých se učila jízda na koních. Nejúchvatnější část zahrady je ale Dolní pater, jelikož byla rekonstruována v letech 1969-1978. Květiny jsou v ní vysázeny do různých ornamentů, rostou zde velké staleté duby, nachází se zde čtyři jedinečné červenolisté buky a celou část uzavírá dekorovaná fontána. Čtvrtá terasa, Horní zahrada, je pak oproti Dolní zahradě mnohem méně organizovaná, místy dokonce připomíná les. Oproti tomu ale působí mnohem romantičtěji. V zámecké zahradě pak najdete i stavby jako rokokový letohrádek Bellaria nebo Hudební pavilon.

Rozhodnete-li se navštívit i interior zámku, kromě nejrůznějších renesančních a barokních pokojů, komnat a sálů se můžete těšit i na zajímavé místnosti jako přípravnu pokrmů, ložnici Eleonory Schwarzenbergové (do které patří i orientální salónek a soukromá kaple), Maškarní sál, Schwarzenbergská galerie nebo Příruční knihovnu knížete.

Český Krumlov je zámek, který vám opravdu učaruje Působivým zážitkem je už procházka areálem při západu slunce. A pokud byste za nějakým podobně pěkným zámkem chtěli vyrazit do zahraničí, za návštěvu stojí třeba zámek Neuschweistein v Německu, Castle of Coco ve Španělsku nebo Brodick Castle ve Skotsku. Jejich návštěvu můžete spojit s vaší dovolenou, služební cestou nebo pokud jedete do jazykové školy na jazykove kurzy v zahranici.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Otevírací doba

  • duben-květen: úterý-neděle 09:00-17:00
  • červen-srpen: úterý-neděle 09:00-18:00
  • září-říjen: úterý-neděle 09:00-17:00

Vstupné

PopisZákladníSnížené
Barokní divadlo250140
Hradní muzeum10050
II. prohlídková trasa13060
I. prohlídková trasa15080
Zámecká věž5030
Zámecké lapidárium3520

Aktualizováno 28.09.2011

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Železná Ruda

Železná Ruda

Horské město ze všech stran je lemováno horskými vrcholy
zobrazit detailHodnotilo 2853 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

Rekreační zařízení Olšina

Rekreační zařízení Olšina

Kdo nás navštíví, ocitne se v překrásné přírodě a klidném prostředí, což je přímo ráj pro odpočinek a relaxaci na Šumavě.
zobrazit detailHodnotilo 288 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

HOTELY SRNÍ, přímo v srdci Šumavy

HOTELY SRNÍ, přímo v srdci Šumavy

HOTELY SRNÍ jsou nejlépe vybavené zařízením tohoto typu v dané lokalitě.
zobrazit detailHodnotilo 44 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Ski Areál Zadov

Ski Areál Zadov

Zadov si vychutnává opravdu každý. Na rozhledně, nabízející krásné pohledy do okolí, máte možnost opatřit si turistickou známku, kam se dostanete lanovou dráhou, auto mezitím na ...
zobrazit detailHodnotilo 69 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.7/10

Vimperk

Vimperk

Město, které Vás okouzlí svou atmosférou
zobrazit detailHodnotilo 309 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Reklama

Podobná místa

Doporučujeme

Přihlašte se