Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:
zámek Český Krumlov
zámek Český Krumlov
Plášťový most
Plášťový most
autor: Tereza Kaplanova
vloženo: 06.12.2011

Zámek Český KrumlovAdresa:  Zámek 59
Město:  Český Krumlov, 381 01
Hodnocení: 5.5 / 10 hlasů: 226
Souřadnice GPS:  N: 48°48'46.44", E:14°18'51.12" Web:  odkaz
Lokalita:  Šumava

Zámek Zámek Český Krumlov byl vybudován během šesti století a dnes je druhý nejrozsáhlejší zámecký komplex v České republice a zároveň důležitý turistický cíl. Nachází se na skalnatém výběžku nad řekou Vltavou a skládá se z Dolního a Horního hradu. Do areálu pak také patří zámecká zahrada a tzv. Plášťový most, který přemosťuje 40 metrů hlubokou propast mezi zámkem a zahradou. Zámek náleží mezi památky UNESCO a každé léto ho navštíví přes 300 000 turistů. Blízká poloha Českého Krumlova k rakouským a německým hranicím způsobuje, že i mnoho turistů navětvující tyto země kvůli památkám, sportům nebo na kurz němčiny zavítají do České republiky.

Ne nadarmo platilo svědectví, že kdo měl zámek Český Krumlov v době mezi 15. a 20. stoletím pod záštitou, byl nejbohatším šlechticem v zemi. Nejen že má toto feudální sídlo jedinečnou interiérovou instalaci, skvělý architektonický detail a celkově je stavebním mistrovstvím, ale k jeho kouzlu přispívá i pod ním tekoucí řeka Vltava a jedinečné malebné centrum celého města.

Rozhodnete-li se pro exteriérovou prohlídku areálu, dozvíte se více o architektuře zámku a o působivých renesančních a barokních freskách. Vaše prohlídka povede jak přes dvě nádvoří v Dolním hradě, tak i přes III. a IV. nádvoří, která tvoří Horní hrad. Mimo jiné narazíte i na věž nebo na zámeckou kapli sv. Jiří. Přes Plášťový most pak přejdete do V. nádvoří a zámecké zahrady. Tam můžete navštívit například nejníže položenou zahradní terasu Štěpnici, která dřív sloužila jako jako soukromá královská zahrada, nebo Letní a Zimní jízdárny, ve kterých se učila jízda na koních. Nejúchvatnější část zahrady je ale Dolní pater, jelikož byla rekonstruována v letech 1969-1978. Květiny jsou v ní vysázeny do různých ornamentů, rostou zde velké staleté duby, nachází se zde čtyři jedinečné červenolisté buky a celou část uzavírá dekorovaná fontána. Čtvrtá terasa, Horní zahrada, je pak oproti Dolní zahradě mnohem méně organizovaná, místy dokonce připomíná les. Oproti tomu ale působí mnohem romantičtěji. V zámecké zahradě pak najdete i stavby jako rokokový letohrádek Bellaria nebo Hudební pavilon.

Rozhodnete-li se navštívit i interior zámku, kromě nejrůznějších renesančních a barokních pokojů, komnat a sálů se můžete těšit i na zajímavé místnosti jako přípravnu pokrmů, ložnici Eleonory Schwarzenbergové (do které patří i orientální salónek a soukromá kaple), Maškarní sál, Schwarzenbergská galerie nebo Příruční knihovnu knížete.

Český Krumlov je zámek, který vám opravdu učaruje Působivým zážitkem je už procházka areálem při západu slunce. A pokud byste za nějakým podobně pěkným zámkem chtěli vyrazit do zahraničí, za návštěvu stojí třeba zámek Neuschweistein v Německu, Castle of Coco ve Španělsku nebo Brodick Castle ve Skotsku. Jejich návštěvu můžete spojit s vaší dovolenou, služební cestou nebo pokud jedete do jazykové školy na jazykove kurzy v zahranici.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Otevírací doba

  • červen-srpen: úterý-neděle 09:00-18:00
  • duben-květen: úterý-neděle 09:00-17:00
  • září-říjen: úterý-neděle 09:00-17:00

Vstupné

PopisZákladníSnížené
Barokní divadlo250140
Hradní muzeum10050
II. prohlídková trasa13060
I. prohlídková trasa15080
Zámecká věž5030
Zámecké lapidárium3520

Aktualizováno 28.09.2011

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Vimperk

Vimperk

Město, které Vás okouzlí svou atmosférou
zobrazit detailHodnotilo 224 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Lyžařský areál Zadov

Lyžařský areál Zadov

Celkem 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově, většinou lehké až střední obtížnosti - délka 4,5 km, přepravní kapacita 6 dopravních zařízení je 4500 os./hod.
zobrazit detailHodnotilo 234 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Kašperské Hory a hrad Kašperk

Kašperské Hory a hrad Kašperk

Malebné městečko Kašperské Hory ležící uprostřed Šumavy nabízí nepřeberné možnosti trávení dovolené v kouzelném prostředí nedotčené přírody.
zobrazit detailHodnotilo 210 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Vítejte v Rezidenci Club Canada

Vítejte v Rezidenci Club Canada

Rezidence Club Canada nabízí ubytování v nových a moderně vybavených apartmánech s panoramatickým výhledem na Lipenské jezero a Šumavské kopce.
zobrazit detailHodnotilo 8 uživatelů. Průměrné hodnocení 7.4/10

Rezidence Club Canada

Rezidence Club Canada

Rezidence Club Canada nabízí ubytování v nových a moderně vybavených apartmánech s panoramatickým výhledem na Lipenské jezero a Šumavské kopce.
zobrazit detailHodnotilo 1935 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.7/10

Reklama

Podobná místa

Doporučujeme

Přihlašte se